تلفن  :  09124682490 
گیاهان مقاوم به نور کم
گیاهان مقاوم به نور کم
گیاهان می توانند به هرمحیطی زندگی ببخشند و آن را زیبا و سالم کنند. اگر در آپارتمان های کم نور زندگی میکنید و منزل یا دفتر کارتان شرایطی مناسب برای نگهداری از گیاهان را ندارید گیاهانی وجود دارند که می توانند با شرایط شما سازگار شوند و این مسئله تنها به گیاهی که انتخاب می کنید بستگی دارد
طراحی ورودی باغ
طراحی ورودی باغ
در طراحی محوطه باغ ، طراحی مسیر از اهمیت بالایی برخوردار است . در واقع مسیرهای دسترسی این امکان را به شما می دهند تا فضاهای جدیدی را تجربه کنید و همچنین چشم انداز های زیبایی را در معرض دید قرار می دهند ، ایده های مختلفی برای طراحی ورودی باغ وجود دارد مسیری که ایجاد می کنید می تواند ادامه ای از خط ویلا و یا صرفا مسیرهایی با بافت زیبا برای تزیین باغ باشد .
آفات گیاهی
آفات گیاهی
نرم تنان، حشرات، کنه ها و جانوران جونده به عنوان آفت های گیاهی شناخته می شوند.به حشراتی که با فرو بردن خرطوم خود به داخل بافت گیاهی شیره گیاهی را مکیده و یا با جویدن بافتهای گیاهی باعث اختلال در اعمال حیاتی گیاه می گردند آفت اطلاق می گردد در ادامه با برخی از این آفت های شناخته شده آشنا می شویم.
آشنایی با بن سای
آشنایی با بن سای
درخت بن سای، درخت کوچکی است که در یک ظرف کشت داده می شود. کلمه "بن سای" در زبان ژاپنی به معنی " کاشته شده در ظرف" است. درختان بن سای از همان دانه‌هایی رشد می‌ یابند که درختان بزرگ نیز از آن‌ها جوانه می‌زنند و بزرگ می‌شوند.
طراحی فضای سبز حیاط
طراحی فضای سبز حیاط
داشتن یک باغ کوچک یا یک فضای نشیمن خارج از منزل، نیازمند فضایی آن چنانی نیست. با کمی حوصله، صرف وقت کافی، بودجه‌ی نه چندان زیاد و البته برخورداری از اندکی ذوق و سلیقه، می‌توان حتی کوچک‌ترین فضاها را نیز به محیط‌هایی متفاوت و جذاب تبدیل کرد.
تاثیر اجرای فضای سبز
تاثیر اجرای فضای سبز
مناظر شهری آشفته و متراکم و فاقد عناصر طبیعی به دلایل متعددی از جمله افزایش استرس، کاهش توجه و تمرکز در ادراک، موجب اختلال در میزان کارایی، بروز پرخاشگری و در بلند مدت منجر به بیماری های مزمنی مانند فشار خون و بیماری های قلبی می گردند.
طراحی فضای سبز میدان
طراحی فضای سبز میدان
اغلب ما در محله ها و شهرهایمان با  میدان های کوچکی که در محل تقاطع خیابان ها شکل می گیرند، آشنایی داریم. عمدتاً در کشوراین فضاها با تندیس، آبنما یا فضای سبز پر شده است. استفاده از این میدان ها به دلیل بار ترافیکی سواره اطراف آن عملاً رو به فراموشی است.
طراحی فضای سبز پشت بام
طراحی فضای سبز پشت بام
ایجاد فضای سبز در پشت بام خانه به پیش نیازهایی لازم دارد که بام خانه در هنگام طراحی ساختمان باید از این شرایط برخودار باشد. موارد فنی شرایط یک بام برای طراح و معمار آن نیز مهم است. در صورتی که تدابیری اندیشیده شود و  شرایط بام خانه به گونه ای باشد که بتوان زیر سازی مناسبی بروی آن انجام داد و گیاهانی که تصمیم به استفاده از آنها بروی بام شده است بروی یک لایه ضد آب کاشته شوند، با حفظ مسایل زیست محیطی این بام آماده بهره برداری و کاشت پوشش های گیاهی متنوع و متعدد خواهد بود.
محوطه سازی به سبک ایتالیایی
محوطه سازی به سبک ایتالیایی
در روزهای اقتدار امپراطوری روم , باغ های ایتالیایی ترکیبی از مجموعه درختان زینتی و گیاهانی مانند مورد و شمشاد ایکلس بوده است.در این باغ ها سنگ ریزه ها و انواع  صدف های دریایی را برای تزئین بکار می بردند و در ادامه , این روش به تدریج در طول تاریخ کاربرد مجسمه در باغ ها و پارک های اطراف قصرها مرسوم گردید.نکته قابل توجه این است که در دوره رنسانس قرینه سازی کاملا مشهود بوده اما به تدریج کم رنگ گردیده است.
محوطه سازی به سبک زریسکیپ
محوطه سازی به سبک زریسکیپ
نیاز شهرهای امروزی به فضاهای سبز و پارک های عمومی وکمبود منابع آب مورد نیاز برای آبیاری اینگونه فضاها یکی از مشکلات اصلی بیشتر مناطق می باشد. عدم توجه به شرایط محیطی، اقلیمی و فرهنگی بستر در طراحی محیط و منظرهای شهری، اینگونه فضا ها را به فضاهایی نا همخوان و غیر همسو با توسعه ی پایدار تبدیل کرده است. در سالهای اخیر اصطلاحات زیادی در زمینه ی طراحی محیط و منظر و مدیریت آن با صرفه ی آبی شکل گرفته اند که روی اصولی مانند استفاده از گیاهان بومی و سازگار ، بکار گیری روشهای آبیاری بهینه و دیگر راه و روش
طراحی و اجرای فضای سبز
طراحی و اجرای فضای سبز
با مدرنیته شدن روال زندگی های امروز و شلوغ شدن روز افزون محیط زندگی، امروزه برای داشتن اندکی آرامش هزینه های زیادی باید پرداخت کرد. این هزینه ها اکثر مواقع برای رفتن به مناطقی به دور از محل سکونت با آب و هوا و پوشش گیاهی متفاوت پرداخت می شود. با بیشتر شدن مسائل روحی و جو استرس زای موجود و افزایش هزینه تفریحات بسیاری از افراد امکان فراهم کردن شرایطی که بتوانند در آن آرامش داشته باشند و برای ادامه زندگی بهتر بازیابی روانی شوند را ندارند.
روش اجرای محوطه سازی
روش اجرای محوطه سازی
محوطه سازی چگونگی به کار بردن عناصر گوناگون در یک فضا می باشد و دارای مراحلی می باشد که در اینجا به توضیح مراحل اجرای محوطه سازی پرداخته ایم.
محوطه سازی باغ
محوطه سازی باغ
در حال حاضر یکی از مشکلات شهر های بزرگ آلودگی هوا است. یکی از راه های مقابله با این مشکل محوطه سازی و طراحی و اجرای فضای سبز در شهر می باشد که بتواند باعث جذب آلودگی هوا و خارج کردن اکسیژن از خود شود.
محوطه سازی چیست
محوطه سازی چیست
محوطه سازی را میتوان چگونگی به کار بردن المان های مختلف در یک فضا تعریف کرد. محوطه سازی امروزی به برنامه‌ریزی، طراحی و ساخت می گویند که باعث زیبایی ظاهر و ایجاد فضای قابل استفاده برای فعالیت‌های گوناگون در فضای اطراف خانه می‌شود.
طراحی فضای سبز در محیط های مسکونی
طراحی فضای سبز در محیط های مسکونی
در حال حاضر  یکی از مهم‌ترین بحران‌هایی که فضای شهرهایمان را تهدید می‌کند، جدایی بین انسان و طبیعت می باشد.  رشد شهرها باعث افزایش ساختمان ها در نتیجه باعث از بین رفتن فضای سبز طبیعی می شود . در جامعه امروزی و زندگی‌های پرمشغله، محوطه سازی و طراحی فضای سبز می‌تواند نقش به سزایی در کاهش آلودگی هوا،آلودگی صوتی، زیبا شدن شهر و… داشته باشد.
طراحی و اجرای فضای سبز شهری
طراحی و اجرای فضای سبز شهری
فضای سبز شهری بخشی از فضاهای باز شهری است که عرصه های طبیعی یا مصنوعی آن تحت استقرار درختان، درختچه ها، گلها، چمن ها و سایر گیاهانی است که براساس نظارت و مدیریت انسان با درنظر گرفتن ضوابط، قوانین و تخصص های مرتبط به آن برای بهبدود شرایط زیستی، زیستگاهی و رفاهی شهروندان و مراکز جمعیتی غیر روستایی، حفظ، نگهداری و یا بنا می شوند.
طراحی فضای سبز پارک
طراحی فضای سبز پارک
طراحی فضای سبز به منزله تخصصی حرفه‌ای است که مواردی هم چون تحلیل، برنامه ریزی، طراحی‌، مدیریت و نظارت بر محیط‌های طبیعی و انسان ساخت را در بر می‌گیرد.
طراحی فضای سبز باغچه حیاط
طراحی فضای سبز باغچه حیاط
باغ ایرانی کار طراحی و اجرای فضای سبز باغچه حیاط،طراحی و اجرای فضای سبز، طراحی و اجرای فضای سبز ویلاو... را انجام می دهد . جهت کسب اطلاع بیشتر و شروع همکاری با باغ ایرانی با ما در تماس باشید09124682490
شرایط لازم برای احداث باغ
شرایط لازم برای احداث باغ
لف) دما: درختان میوه خزان دار باید در طول زمستان به تعداد ساعات معین دمایی کمتر از هفت درجه (بین 0 تا 7 درجه سانتی گراد) دریافت کنند تا از حال استراحت بیرون آمده و شروع به رشد کنند و این امر یکی از مهمترین عوامل محدود کننده مناطق کشت درختان میوه مختلف می باشد یعنی اگر سرمای لازم تامین نگردد،‌در اکثر موارد جوانه های گل در بهار نمی شکفند و محصول تولید نمی کنند
احداث باغ جديد
احداث باغ جديد
در احداث يك باغ جديد دو حالت ممكن است رخ بنمايد. در حالت اول، محصول ويژه‌ای (مانند سيب، بادام و غيره) مورد نظر است و برای كشت آن بايد زمين مناسبی يافت شود. در حالت دوم، كه بيشتر همگانی است، زمين ويژه‌ای موجود است و بايد درختی را كه با آن زمين و منطقه سازش داشته باشد كشت شود.
آماده کردن خاک برای یک باغ جدید
آماده کردن خاک برای یک باغ جدید
اگر تصمیم به باغ داری گرفته اید ، بدانید که تصمیمی واقعا فوق العاده است! فواید زیادی در این کار وجود دارد؛ می توانید زمان بیشتری را در هوای تازه باشید و از نور خورشید بهره ببرید، نرمش و فعالیت شما را افزایش می دهد و همچنین می توانید مقداری از غذا و مایحتاج خود را تولید کنید.
آماده سازی زمین برای احداث باغ
آماده سازی زمین برای احداث باغ
احداث یک باغ میوه نوعی سرمایه گذاری بلند مدت است که معمولا بسته به نوع میوه و رقم کشت شده، حداقل سه سال طول می کشد تا اولین محصول تجاری برداشت گردد و به مدت 15 تا 30 سال می توان تولید محصول اقتصادی نمود. معمولا بهتر است یک باغ تجاری کمتر از دو هکتار احداث نگردد و نبایستی بیش از شش هکتار از یک باغ زیر کشت یک واریته میوه رود.
نگهداری و توسعه فضای سبز
نگهداری و توسعه فضای سبز
فضای سبز اندک اندک معنا ،مفهوم و ارزش واقعی خود را که مترادف با زندگی ،حیات،تنفس،پاکیزگی و بهداشت محیط ،زیبایی و طراوت و آرام کننده روح و روان ،پاکیزه کننده هوا است را به ما نشان می دهد.بخصوص با توسعه ی سریع تکنولوژی و صنعت ، مهاجرت مهار نشده ،رشد سریع و بی رویه شهر ها و حاشیه نشینی که تخریب سریع و وحشتناک فضای سبز داخل و اطراف شهر ها را به همراه داشته است.
نصب و نگهداری از چمن مصنوعی
نصب و نگهداری از چمن مصنوعی
باغبان­های خانگی یعنی ما و شمایی که از سرسبزی و سرزندگی محیط اطراف مان انرژی می گیریم در فضاهای کوچک و آپارتمانی امروز حتی کوچکترین فضاها هم می تواند برایمان تبدیل به سبزی شود. این امکانی است که چمن مصنوعی به ما می دهد و در هر آب و هوا و سطحی که وجود داشته باشد قابل نصب و نگهداری است. در این مطلب گام به گام جلو می رویم تا چگونگی نصب چمن مصنوعی در باغ های کوچک و فضاهای کوچک ساختمانی را یاد بگریم.
ساختار باغ ایرانی
ساختار باغ ایرانی
باغ ایرانی به باغ‌هایی گفته می‌شود که بر پایه معماری و عناصر تشکیل دهنده آن از جمله ساختار هندسی، آب و درختان و کوشک میانی و غیره عمدتاً در فلات ایران و مناطق پیرامونی متأثر از فرهنگ آن رواج داشته‌است.
انواع سبک باغ آبی
انواع سبک باغ آبی
بنا نمودن این نوع از آبنما ها در صورتی که ماهرانه انجام گردد می توانند بسیار قابل توجه و خیره کننده باشند. برای مثال یک آبنما که آب بصورت صفحه ای متوالی (پرده ای) از لبه تخته سنگی صاف به پایین فرود می آید. لبه تخته سنگ که از دیواره آبنما بیرون آمده است موجب می گردد تا آب بجای پایین آمدن از سطح دیواره بصورت مستقیم وارد حوضچه آبنما شود. سنگ های قلوه ای کف آبنما آب را به زیر خود در مخزنی جمع آوری و وارد سیستم چرخه آبنما می کند.
طراحی باغ صخره ایی
طراحی باغ صخره ایی
طراحی باغ صخره ایی:در طراحی باغ صخره ایی بهتر است از جریان آب استفاده کنید اگر زمین شما دارای شیب است که چه بهتر در غیر اینصورت شیب مصنوعی ایجاد کرده و آبشار و آبنما ی صخره ایی ایجاد کنید که انتهای آن به برکه ایی ختم شود. در مناطق کوهستانی اگر باغ مسطح باشد امکان بیشتری وجوددارد که شما گیاهان بیشتری کاشت نمایید. صخره و سنگها را به همان شکلی که در طبیعت هستند قرار دهید .گیاهانی که در لابه لای سنگها میکارید به کود شیمیایی و خاک حاصلخیز حساسیت دارند. ایجاد تخت برجسته گل باعث می شود بیننده زیبایی ها
طراحی فضای سبز کم هزینه و نگهداری از فضای سبز کم هزینه
طراحی فضای سبز کم هزینه و نگهداری از فضای سبز کم هزینه
امروزه تعداد گیاهان و اصلاح گونه های در جهت مقاوم سازی آنها نسبت به شوری و کم آبی در بازاربسیار افزایش یافته. امروزه با توجه به گرمی هوا و مشکل کم آبی می خواهیم چندروش کم هزینه در طراحی فضای سبز و بالطبع آن نگهداری فضای سبز کم هزینه را برای شما بیان کنیم.
بیشترین بهره مندی از فضای سبز باغ طی فصل خواب زمستان
بیشترین بهره مندی از فضای سبز باغ طی فصل خواب زمستان
با کمی تلاش باغ ها و فضاهای سبز در سردترین ماه های سال می توانند به زیبایی خود در فصول گرم باشند. در اینجا به ایده هایی برای بهتر نمودن چهره ی باغ در طی فصل زمستان شامل رسیدگی به بستر باغچه ها و نیز انتخاب گیاهان شکوفه کننده در طی فصل زمستان اشاره می شود.
سوالات متداول ماشین های کشاورزی
سوالات متداول ماشین های کشاورزی
خاک ورزی به معنی آن دسته عملیات مکانیکی است که برای بهم زدن خاک به منظور پرورش گیاهان زراعی انجام می گیرد. هدفهای اصلی خاک ورزی صحیح عبارتند از:۱- ایجاد محیطی مناسب جهت جوانه زدن بذر ورشدونمو ریشه ۲- کنترل علفهای هرز رقیب ۳- کنترل فرسایش خاک ۴- کنترل رطوبت خاک ۵- بهبود بخشیدن به شرایط فیزیکی خاک.
<   <<  1 2 3  >>   >