طراحی و اجرای فضای سبز

باغ ایرانی جز برترین طراحان فضای سبز در استان البرز می باشد جهت کسب اطلاعات بیشتر و شروع همکاری با باغ ایرانی با ما در تماس باشید:
_______________________________________________________________________________________
 باغ ایرانی   :   09124682490
_______________________________________________________________________________________

طراحی و اجرای فضای سبز
 
زندگی امروزی باعث شده است مردم توجه بیشتری به فضای سبز اطراف خود داشته باشند فضای سبز علاوه بر تاثیر بر روی مسائل زیست محیطی باعث زیبا شدن پیرامون ما می شود .

طراحی فضای سبز باغ آرایی و محوطه سازی

محوطه سازی یعنی روح بخشیدن به یک فضای بی جان ، تبدیل کردن یک فضا به یک مکان آرام و دلنشین . 
محوطه یک ساختمان و یا یک باغ اولین فضایی است که بازدید کننده با آن رو به رو می شود میخواهد یک ویلا باشد و یا باغ میوه ، بنابراین محوطه سازی اهمیت بسیار زیادی دارد. بازدید کننده وقتی برای اولین بار به جایی می رود با دیدن اطراف خود آن جا را قضاوت می کند.
برای محوطه سازی و باغ آرایی طرح های متفاوتی وجود دارد و بستگی به سلیقه شما دارد مانند طرح های کلاسیک ، ساده ، و مدرن .
برای محوطه سازی گیاهان جایگاه مهمی دارند بنابراین برای انتخاب گیاه مناسب ، کاشت آن ها ، جلوه آن ها ، طراحی کاشت آن ها و ... نیاز به طراح متخصص است تا با اصول کاشت و طراحی به کاشت آن ها بپردازد. از دیگر جلوه هایی که می توان برای باغ آرایی استفاده کرد می توان به استفاده از درختچه ها ، درختان ، آلاچیق ها ، آبنما ، کف سازی و ... استفاده کرد . شما هم چنبن می توانید برای باغ آرایی مسیر ورودی باغ را با بافت های زیبا تزیین کنید.
 


طراحی و اجرای فضای سبز

اصول طراحی فضای سبز

طراحی و اجرای فضای سبز یک تخصص حرفه ای است حتما باید این کار را به کسانی که در این زمینه تحصیل کرده اند و متخصص هستند و هم چنین  به اصول طراحی و اجرای فضای سبز مسلط اند سپرد . مسئله ای که در طراحی فضای سبز بسیار حائز اهمیت است ایجاد هماهنگی ، تناسب ، تعادل و سازمان دهی صحیح محیط است تا بتوان محیطی زیبا ایجاد کرد .
برای اجرای محیطی دلنشین استفاده از برخی از ویژگی های طبیعت بسیار مهم است مانند صدای آرام بخش آب .
فضای سبز در کل به دو دسته تقسیم می شود : فضای سبز پهنه ای و فضای سبز خطی
فضای سبز خطی در شهرها مورد توجه قرار می گیرد و در مالکیت مردم قرار دارد ممکن است این فضا ها در نقشه ها ی شهری دیده نشوند و شامل کمربندهای سبز و معابر هستند که در اطراف شهرها احداث شده اند و می توانند باعث کاهش آلودگی صوتی شوند.

فضای سبز پهنه ای در نقشه های شهری به صورت لکه های سبز و در عکس های هوایی به شکل بافت منسجم دیده می شوند و شامل باغ ها و پارک ها میشوند .

طراحی و اجرای فضای سبز در کرج 

زندگی مدرن امروز و زندگی کردن در شهرهای بزرگ بین  برج های سر به  فلک کشیده و دود ماشین ها و کارخانه ها باعث از بین رفتن آرامش مردم و غیر قابل تحمل کردن شهر شده است . بنابراین محوطه سازی و اجرا و طراحی فضای سبز در این شهرها مانند طراحی و اجرای فضای سبز در کرج و یا در تهران و بقیه شهرها علاوه بر تاثیر بر روی محیط زیست یا زیبا شدن شهر باعث ایجاد آرامش و احساس خوب در مردم می شود.
 
طراحی و اجرای فضای سبز

طراحی و اجرای فضای سبز انواع  گوناگونی دارد مانند : طراحی فضای سبز عمومی ، طراحی فضای سبز نیمه عمومی ، طراحی فضای سبز خیابان ها ، طراحی و فضای سبز پارک ، طراحی فضای سبز پشت بام ، طراحی فضای سبز باغ آرایی ، طراحی فضای سبز حیاط  و ... 
برای طراحی و اجرای فضای سبز از تجهیزات مختلفی استفاده می شود نظیر : گونه های متفاوت گیاهان ، درختان ، آلاچیق ، آبنما ، سیستم های روشنایی ، برکه و ... 

نگه داری فضای سبز 

همانطور که اجرا و طراحی فضای سبز اهمیت زیادی دارد نگه داری از آن هم به همان اندازه دارای اهمیت است . نگه داری فضای سبز شامل موارد زیادی می شود مانند : آبیاری اصولی ، نظافت صحیح ، شناسایی آفت و دانستن راه مبارزه با آن ، جلوگیری از یخ زدگی ، هرس ، تغذیه گیاهان و ...