گروه خبري : مقالات
تاريخ انتشار : 1398/08/4 - 16:51
كد :122

فواره و آبنما

فواره یک نمای زیبایی از چرخش و رقص آب می باشد که در روزهای گرم سال با این روش میتوان رطوبت هوا را بالا برد و فضای دل انگیزی ایجاد کرد.فواره به هیچ وجه مصرف کننده آب نیست بلکه آب در آن در گردش است و مانند یک پمپ شناور عمل میکند.گاهی اوقات در محوطه باغ چیزی کم است تا زیبایی آن باغ را دو چندان کند.

فواره یک نمای زیبایی از چرخش و رقص آب می باشد که در روزهای گرم سال با این روش میتوان رطوبت هوا را بالا برد و فضای دل انگیزی ایجاد کرد.فواره به هیچ وجه مصرف کننده آب نیست بلکه آب در آن در گردش است و مانند یک پمپ شناور عمل میکند.گاهی اوقات در محوطه باغ چیزی کم است تا زیبایی آن باغ را دو چندان کند.ساخت یک فواره زیبا در محوطه  باغ ویلا نه تنها باعث زیبایی آن می شود، بلکه صدای آب یک فضای آرام را برای شما ایجاد میکند.
برای طراحی یک فواره حتما نیازی نیست یک مجسمه گران قیمت و بزرگ تهیه کنید حتی یک فواره ساده هم میتواند زیبایی باغ شما را دو چندان کند. طراحی فواره در باغ علاوه بر تمام مزیت هایی که دارد ، پرندگان را نیز به خود جذب می کند که به نوبه خود حال و هوای باغ را تغییر می دهد و یک فضای رویایی را برای شما فراهم میکند.
طراحی فواره در باغ علاوه بر مزیت های بصری و شنوایی، پرندگان را نیز به خود جذب می کند که به نوبه خود حال و هوای باغ را تغییر می دهد.

نصب فواره

حفظ حریم شخصی با ساخت فواره 

صدای یک فواره آب از حریم خصوصی شما محافظت می کند. با استفاده از آن دیگر صدای مکالمات شما توسط همسایه یا افراد نزدیک شنیده نمی شود. به همین دلیل است که استفاده از فواره در مراکز خرید و میدان های شهر محبوبیت زیادی دارد. صدای آب مانع از آن می شود که صدای شما توسط سایرین شنیده شود.

مصالح سازنده فواره 

عموما فکر تمامی مردم درباره فواره این است که: خوب این فواره وزن بسیار بالایی دارد و بردن آن به باغ کار چندان راحتی نیست.اما در اصل این نیست و برخلاف فکر شما تمامی این فواره های جدید از فایبرگلاس های بادوام و سبک ساخته شده است که بعد از کار گذاشتن در باغ به کمی مراقبت نیاز دارد.
در قدیم و باغ های به سبک کلاسیک و سنتی بیشتر از مجسمه های بزرگ و سنگی برای فواره استفاده میکردند اما الان با تنوع زیاد در این زمینه میتوانید از مدل های جدیدتر و کوچکتر استفاده کنید.

انواع فواره ها 

فواره های پرتابی

فواره های ریزشی

فواره های جهنده


نصب فواره در باغ

نصب فواره در حیاط کار آسانی می باشد. معمولا تنها به یک پمپ و فضای کافی برای نصب نیاز دارد. تقریبا نصب روز می توانید محیط باغ خود را به طور کامل تغییر دهید و پرندگان را به باغ یا حیاط خلوت خود دعوت کنید.درباغ هایی که در معرض باد شدید قرار دارند استفاده از فواره های کوتاه و قوی مناسب تر است .برای نورپردازی فواره در شب از چراغ‌هایی در زیر محل ریزش آب استفاده می‌کنند که بایستی با اصول نورپردازی در آب مطابقت داشته باشد. تابش نور از پایین به بالا و تنظیم میزان آن، باعث انعکاس حرکات آب در محوطه اطراف و روی شاخ و برگ گیاهان می‌شود و زیبایی خاصی به محیط می‌بخشد. در صورت وجود گیاهان آبزی یا ماهی در استخر، باید در نصب فواره‌ ها دقت شود. برای نیلوفرهای آبی تلاطم سنگین آب مضر خواهد بود. اما اکسیژن فراوان حاصل از آب فواره‌ های بلند برای ماهی‌ها مفید و مطلوب است.
طراحی فواره در باغ به سبک سنتی بیشتر شبیه آن چیزی است که در باغ های انگلیسی یا ایتالیایی می بینیم. مجسمه های بزرگ و مرتفع با آبریز بزرگ. اما در حال حاضر می توانید از مدل های کوچک تر مناسب پاسیو یا تراس هم استفاده کنید.
فواره ها حتما لازم نیست بزرگ و سنگین باشند. می توانید از این مدل رومیزی برای افزایش زیبایی بصری حیاط خلوت خود استفاده کنید بدون آنکه بزرگی یا سنگینی آن شما را اذیت کند.

فواره های زیبا ی جهان

فواره های ژاپنی

فواره در ژاپن یک سنت محسوب می شود. با استفاده از یک فواره سنتی می توانید ظاهر کاملا متفاوتی به باغ خود بدهید.در ژاپن، فواره ها در زیارتگاه های باستانی استفاده می شدند تا زیارت کنندگان پیش از ورود دست و پای خود را بشویند. فواره های ژاپنی در مدل های گرانیتی و بامبویی در دسترس هستند.  

نازل چیست؟

نقطه خروج آب از لوله را نازل می‌گویند. به عبارتی دیگر سوراخ خروجی آب از آبپاش و لوله‌ها را نازل می‌گویند.از اصلی‌ترین المان‌هایی که در آبنما مورد استفاده قرار می‎گیرد می‌توان به نازل‌ها اشاره کرد. نازل‎ها دارای اهمیت فوق العاده‎ای هستند.
نازل ها در نوع‎های مختلف چندین کاربرد اساسی دارند:
مایع را به صورت قطرات دنباله دار در یک الگوی خاص پراکنده می‎کنند.
خروج و میزان مایع را تنظیم می‎کنند.

انواع نازل آبنما 

انواع نازل در آبنما و کاربرد آن بسیار گسترده است تا آن جا که کیفت نهایی کار مستقیما به نازل‎ها بستگی دارد. برای تولید و ایجاد یک آبنما به ابزار و وسایل مختلفی نیاز است.یکی از مهمترین و پرکاربردترین آن‌ها نازل‌ها هستند که بسته به نوع آبنمای انتخابی نوع نازل مصرفی هم فرق می‌کند.تعداد و نوع نازل‌ها متفاوت است مانند نازل قاصدک، نازل جت و غیره  که هر کدام کارآیی خاصی دارند.

نازل جت

این نازل از جنس برنج و یا استیل ساخته شده است.نازل جت طوری طراحی شده است که می‌تواند آب را تا ارتفاع زیاد پرتاب کند از این رو استفاده از این مدل نازل برای انواع آبنمای موزیکال که با هدف پرتاب آب با ارتفاع زیاد قرار است ساخته شود، مناسب است.هم چنین این نوع از فواره‎ها برای زیباسازی استخرهای بزرگ و دریاچه‌ها کاربرد دارد.

نازل چتری یا قارچی

این نوع از نازل پرده شفاف و نازکی از آب را به شکل چتر در آورده که از ویژگی‎های آن مقاومت در برابر آب است.
پاشش آب کمی داشته و مناسب برای آبنماهای داخلی و آبنمای موزیکال خانگی است هم چنین خروجی آن به سطح آب بستگی ندارد.جنس آبنما چتری از نوع استیل و برنج است.

نازل قاصدک

نازل قاصدک طرح و الگویی شبیه قاصدک دارد. قرار دادن دیسک در مسیر خروجی هر نازل سبب شده است که خروجی جذابی ایجاد کند.کاربرد نازل قاصدک بیشتر برای آبنمای فضای سبز است، هر چند این نازل برای استفاده در آبنماهای داخلی کوچک و بزرگ نیز کاربرد دارد.

 نازل قل زن

در این نوع از نازل‌ها با ایجاد ستون‎های کم ارتفاع که حجم آب در آن زیاد است و حباب‎های زیادی از هوا به رنگ سفید دارد، زیبایی آبنما را دو چندان می‌کند.
این نوع از آبنماها به دلیل پر حجم بودن آب برای آبنماهای بیرونی مناسب هستند و در برابر جریان‎های شدید باد مقاومت خوبی دارند.

 نازل کومیت یا نازل دور استخر

جنس نازل کومیت از برنج است. میله خروجی این آبنما قطر و طول یکسانی ندارد هم چنین دارای آبکاری نیکل کروم است.کاربرد این فواره برای پرتاب کردن آب از لبه‌ی استخر به داخل آن کاربرد دارد.

نازل لاله

خروجی جریان آب نازل لاله نسبت به نازل قارچ با آشفتگی بیشتری همراه است، ترکیب این نوع فواره با سایر نازل‌ها و در فضای بیرون زیبایی فوق العاده‌ای به محیط می‌دهد. نازل لاله از جنس استیل و برنج ساخته شده است.
قیمت آبنماهای شیک موزیکال با توجه به نوع نازل، پمپ، چراغ، نور و سایر تاسیسات مشخص می‌شود.

 نازل فواره لامینار  

این نازل همانند یک فواره‌ی کریستال است و نور را تا هنگامی که آب به زمین برسد، عبور می‎دهد. منبع نور دارای یک لنز هشت رنگ است. شیشه‌ای بودن آب خروجی فواره‌ لامینار سبب زیبایی این فواره شده است. برای زیبا شدن فضای داخلی ساختمان می‌توانید از نازل فواره لامینار استفاده کنید.

نازل پرده آب

نازل پرده آب، شکل آب را به صورت پرده‎ای پهن و یکنواخت و بادبزنی شکل در آورده و زیبایی فوق العاده‌ای دارد. پرده‌ی آب مانند آیینه عمل کرده و زیبایی‎های نور را از خود منعکس می‌کند.

 آبنمای جامپینگ جت

آبنمای جامپینگ جت، نوع خاص و زیبایی از آبنما با نازل منحصر به فرد دارد.
آبنمای جامپینگ جریان آب‎های آشفته را به یک جریان کاملا پیوسته تبدیل می‎کند که از لحاظ ظاهری شبیه یک میله‎ی کریستال است که مانند فیبر نوری می‌تواند نور را در طول خود انتقال دهد. زیبایی این نوع از آبنما در شب دیدنی است.
نیاز به فضای کم و خیس نشدن فضای اطراف از ویژگی‌های خوب آبنمای جامپینگ جت است.
کاربرد این مدل از آبنما برای فضاهای داخلی همچون لابی هتل‌ها، رستوران‎ها و مجتمع‌های تجاری مناسب است.

ساخت فواره های خاص

تعداد بازديد : 228
نظرات كاربران :
نام :
ايميل :
متن نظر : * 
 
متن بالا را وارد نماييد*