گروه خبري : مقالات
تاريخ انتشار : 1398/10/24 - 11:45
كد :137

آبیاری فضای سبز

آبیاری فضای سبز نیازمند وقت و هزینه های گزاف می باشد که با هوشمند سازی سیستم آبیاری ، به میزان قابل توجهی در این راستا ، گام های مساعدی برداشته شده است . سیستم های آبیاری هوشمند باعث کاهش مصرف انرژی انسانی ، آب و ... شده است. در این قسمت انواع آبیاری هوشمند را برای شما توضیح خواهیم داد.

آبیاری زیر سطحی : 

همانطور که از نام این روش آبیاری پیداست ، سازه هایی بر زیر خاک کار گذاشته می شود و از طریق این انشعابات آبیاری گیاهان بصورت اتوماتیک صورت می گیرد . از معایب این روش شوری خاک می باشد که ممکن است گاهی اتفاق  بیفتد.

آبیاری فضای سبز

 آبیاری قطره ای : 

در ین روش لوله هایی در سطح زمین بکار گرفته می شوند که دارای سوراخ هایی با فاصله یکسان هستند که هر چند ساعت یکبار به آبیاری گیاهان می پردازند . این روش آبیاری بسیار مصرف آب را کاهش می دهد ولی برای همه نوع گیاه قابل استفاده نیست و بعضی گیاهان نیاز دارند که ریشه آن ها مستقیما آبیاری شود . 

 آبیاری قطره ای

 آبیاری بارانی :

در این روش از لوله ها و تجهیزات تحت فشار استفاده می شود که قطرات آب را با فشار زیاد و بصورت قطره های باران به گیاهان می رسانند . این روش بسیار روش مناسبی می باشد و از معایب آن این است که در برخی گیاهانی که برگ های حساسی دارند باعث خراب شدن گیاه می شود .

 آبیاری بارانی

 

 


 
 

 

تعداد بازديد : 121
نظرات كاربران :
نام :
ايميل :
متن نظر : * 
 
متن بالا را وارد نماييد*