هزینه طراحی فضای سبز در تهران

هزینه طراحی فضای سبز در تهران

شرکت باغ ایرانی ارائه دهنده انواع خدمات طراحی و احرای فضای سبز در ایران به ویژه در تهران می باشد که با داشتن مهندسین مجرب در زمینه طراحی و اجرای فضای سبز و محوطه سازی میتواند برای شما  فضای دلنشینی را با جدید ترین دانش طراحی روز دنیا طراحی کند برای کسب اطلاعات بیشتر وش روع همکاری با گروه باغ ایرانی با شماره تماس : 09124682490 تماس حاصل فرمایید.

طراحی محوطه

از دیگر المانهایی که می­توان به جهت زیبایی و القاء آرامش در طراحی لنداسکیپ به کاربران منظر از آن استفاده کرد برکه است. برکه به جایی گفته می‌شود که مقداری آب در آن جمع شده باشد. برکه ها علاوه بر کارکرد زیبایی شناختی در ذخیره سازی آب جهت آبیاری فضای سبز منظر نیز مفید می باشند همچنین برای ایجاد فضایی زیباتر از گل هایی که شرایط مساعدی برای زندگی در آبهای راکدی مانند برکه دارند هم می توان استفاده کرد.نیلوفر مرداب و لویی از این دسته گل ها هستند.

طراحی محوطه در تهران

طراحی استخر در محوطه سازی چیست؟

ساخت استخر در حیاط منازل مسکونی همیشه مورد توجه محوطه سازان قرار داشته است. امروزه با تغییر شکل زندگی شهر نشینی غالباً استخرها بعنوان بخشی از محوطه سازی ویلا ها دیده می شوند. ساخت استخر به دلیل چالشهایی چون آب بندی، تصفیه و نگهداری، از تخصصی ترین عناصر در محوط سازی است.

جهت طراحی و اجرای فضای سبز تماس بگیرید  :   09124682490

نهر در محوطه سازی

استفاده از این المان در طراحی منظر نه تنها بر جذابیت آن در طراحی محوطه می افزاید بلکه وجود آن می­تواند باعث خلق فضایی زیبا و دلنشین در طراحی منظر باشد.

کف سازی در محوطه و فضای سبز

یکی دیگر از المانهایی که در محوطه سازی فضای سبز دارای اهمیت بسیار زیادی می باشد کف سازی است که اتفاقاً در هنگام اجرای پروژه از بخش های سخت آن بحساب آمده و راهنمایی مناسب برای کاربران، ایجاد حسی زیبایی شناسانه، کمک به تقسیم فضا ها در محوطه، و مواردی از این دست باشد و در کنار آن استفاده از مصالح مناسب در این قسمت  برای ایجاد و حفظ امنیت، خلق فضایی زیبا و پر نشاط، استحکام همه اجزا در کنار هم از اهمیت بالایی برخوردار می باشد.

اصول طراحی فضای سبز

تاسیسات برقی در طراحی محوطه فضای سبز

تاسیسات برقی هم از المانهای بسیار مهم در طراحی منظر بحساب می آید. تامین و استفاده از انرژی الکتریکی برای روشنایی، نورپردازی و همچنین راه اندازی تاسیسات مکانیکی از جمله اموری است که با وجود تاسیسات مناسب و تجربه مهندسین برق امکان پذیر می­باشد، چرا که تامین و انتقال برق و بهره برداری اصولی از آن نقش مهمی در ایمن سازی محوطه ایفا می کند.

اصول طراحی فضای سبز

فضای سبز شهری بخشی از فضاهای باز شهری است که عرصه‌های طبیعی یا مصنوعی آن، تحت استقرار درختان، درختپه‌ها، گل‌ها‌، چمن‌ها و سایر گیاهانی است که بر اساس نظارت و مدیریت انسان، با در نظر گرفتن ضوابط‌، قوانین و تخصص‌های مرتبط به آن، برای بهبود شرایط زیستی و رفاهی شهروندان و مراکز جمعیتی غیر روستایی‌، حفظ‌، نگهداری یا احداث می‌شوند.
فضاهای سبز به دو دسته پهنه‌ای و خطی تقسیم می‌شوند. فضاهای سبز پهنه‌ای فضاهایی هستند که در نقشه‌های شهر نیز، به عنوان لکه‌های سبز دیده می‌شوند. و فضاهای سبز خطی به فضاهایی اطلاق می‌شوند که متناسب با هویت ظرفیت جا‌به‌جا شدگی شهر‌ها و گذرگاه‌ها مورد توجه قرار می‌گیرند. به طوری که ممکن است در نقشه‌های شهری نیز، هم دیده نشوند. هر چند نقش بسیار مهمی را در کنترل مسایل زیست محیطی و کالبدی شهر بر عهده دارند. از آن جا که تمامی فضاهای‌ سبز خطی‌، در مالکیت عموم مردم قرار دارند بنابراین تقسیم بندی بر اساس مالکیت فقط در مورد فضاهای سبز پهنه‌ای اعمال می‌شود.

هزینه طراحی فضای سبز در تهران

اصول طراحی فضای سبز در تهران

طراحی منظر از یک طرف با اصول ترکیب زیباشناسی معماری ارتباط می‌یابد و از سوی دیگر تابع اصول ترکیب زیباشناسی طبیعی می‌شود. بر اساس نگرشی نوین زیبایی از رابطه پیوسته و دینامیک دانش‌های مختلف در طراحی منظر به وجود می‌آید. در این نگرش کیفیت زیبایی منظر در ارتباط با عناصر مفید و عملکرد آن‌ها سنجیده می‌وشد و به عنوان دانشی در کنار سایر دانش‌های عملکردی مانند معماری، شهرسازی، کشاورزی و باغبانی قرار می‌گیرد.
طراحی فضای سبز در مقیاس‌های کوچک، باید مبتنی بر راحتی، زیبایی، دوام و صرفه اقتصادی باشد. طراحی فضای سبز به عنوان بخشی از طراحی فضای شهری فرایندی انسانی است که با بهبود کیفیت کالبدی محیط زیست سر و کار دارد. یک فضای سبز از یک سود جزیی از شهر است و نمی‌توان بدون توجه به کل، در مورد جز برنامه ریزی و طراحی انجام داد و از سوی دیگر هر فضای سبز، به منزله یک کل است که از ترکیب اجزا، مانند راه‌ها، باغچه‌ها، مبلمان و المان‌ها تشکیل می‌شود.‌ و ضمن اینکه بایستی در تمامی اجزای احساس شود اجزا نیز به خوبی طراحی شوند.
در طراحی فضای سبز از گیاهان به عنوان عناصر معماری می‌توان استفاده کرد. این عناصر همانند دیگر عناصری که در طراحی به کار گرفته می‌شوند از ویژگی‌های بصری مانند نقطه، فرم، رنگ و بافت برخوردار هستند. بایستی این ویژگی‌ها بر اساس اصول زیباشناختی‌، یعنی وحدت، ریتم، تناسب‌، توازن و مقیاس چیده شوند تا بتوان به محیط‌ های دلپذیر دسترسی پیدا کرد.

طراحی فضای سبز با کمترین هزینه در تهران

هزینه طراحی فضای سبز در تهران


 

جهت طراحی و اجرای فضای سبز در تهران تماس بگیرید  :   09124682490