بهترین طراحی ویلا در کرج

در تعریف کلی باغ ویلا می توان گفت که زمینی بزرگ است که در آن عناصر طبیعی مانند درخت، رودآب، چمن و مسائلی از این دست رکن اصلی را در طراحی اصولی باغ ویلا ایفا می کنند. پس باید در طراحی ویلاباغ از افرادی که در این زمینه تخصص و مهارت کافی دارند کمک گرفت. باغ ایرانی متخصص طراحی ویلا در کرج می باشد.
بهترین طراحی ویلا در کرج

در طراحی باغ ویلا چه اصولی در نظر گرفته می شود؟

همانطور که هر طراحی، نیازمند رعایت اصول خاصی است، در طراحی ویلا باغ نیز، باید مواردی را در نظر گرفت از جمله: 

موقعیت جغرافیایی باغ ویلا :

قدم اول شناخت محیط و جغرافیای آن است که از اصولی ترین ارکان طراحی یک ویلا باغ محسوب می شود.
شما باید بدانید پیش ازطراحی باغ ویلا درچه منطقه ای آن را پیاده سازی میکنید. یعنی با توجه به منطقه پوشش گیاهی را که می خواهید در باغ ویلا به کار ببرید انتخاب کنید، چرا که اگرغیر این باشد ممکن است آن درخت یا هر پوشش گیاهی دیگری که انتخاب کردید به آن شرایط آب وهوایی نخورد و از بین برود. 

مساحت باغ ویلا:

یکی دیگراز ارکان ابتدایی طراحی باغ ویلا توجه به مساحت آن است. این که بدانیم چه مساحتی دراختیار داریم و چه ساختار هندسی داریم. نقشه برداری دقیق ازمحل احداث را می توان از دیگر المان های مهم در دیزاین ویلا دانست. 

انواع سبک در طراحی باغ ویلا:

طراحی باغ ویلا از سبک های مختلفی تشکیل شده است که اختصار به توضیح هریک می پردازیم:
•    باغ ویلای مدرن
•    باغ ویلای کلاسیک
•    باغ ویلای پست مدرن
•    باغ ویلای روستیک
•    باغ ویلای ایرانی

باغ ویلای مدرن

در این نوع سبک به سادگی و خطوط صاف افقی و عمودی توجه ویژه ای شده است. در این سبک از اشکال هندسی ساده مثل مربع و مستطیل استفاده ی زیادی می شود. ازمتریال های مورد استفاده از این سبک می توان به شیشه، فلز و سنگ های اسلب اشاره کرد.
طراحی باغ ویلا به سبک مدرن، که از زیبایی در عین سادگی برخوردار است.
عکس مربوط به ویلای پلاک 29 می باشد که توسط دفتر معماری آد طراحی و اجرا شده است.

باغ ویلا به سبک کلاسیک

طراحی کلاسیک از دیرباز مورد توجه همگان قرارداشته و به نوعی پایه ی معماری است. دراین نوع از طراحی بیشتر از خطوط منحنی و پیچیده و منظم استفاده می شود. همچنین تزئینات چشمگیر در این سبک بسیار رایج است.

باغ ویلای پست مدرن

در این سبک بیشتر ازحجم های نامنظم استفاده می شود و ازتلفیق کلاسیک و مدرن به وجود می آید.در پست مدرن به سلیقه ی کارفرما از دو سبک مدرن و کلاسیک تلفیق می شود و باید به نکات فنی و اجرایی در هنگام طراحی دقت کرد.

باغ ویلای روستیک

در این سبک به معماری روستایی و بکرتوجه دارد که بیشتراز متریال های سنگ و چوب استفاده می شود و در تلاش است تا جلوه گر طبیعت باشد و بین فضای بیرون و درون ارتباط برقرار کند.

باغ ویلای ایرانی

طراحی سنتی باغ ویلا در ایران از دیرباز مورد توجه بوده است. طراحی سنتی ایرانی، دراین سبک به چشم میخورد. مانند استفاده از شاه نشین در بالای ساختمان همچنین استفاده از شیشه های رنگی، قرار دادن تخت های سنتی و استفاده از فواره و آب نما در این سبک مشهود است.