عوامل موثر در محوطه سازی ویلا

فهرست مطالب

محوطه سازی در عصرحاضر تقریبا با گل و گیاه کاری های منظم و خاص معروف می باشد. از عواملی که امروزه اهمیت فراوان و چشمگیری در زیبایی محیط بیرونی می توان به اهمیت نورپردازی در محوطه سازی ویلا اشاره نمود

محوطه سازی فضای خارج ویلا باعث زیباتر شدن و جذاب تر شدن فضای داخلی ویلا نیز می باشد که عوامل موثر زیادی در طراحی محوطه سازی ویلا تاثیر می گذارد که در این زمینه شما می توانید با کارشناسان تیم حرفه ای باغ ایرانی با شماره های درج شده در سایت در تماس باشید و اطلاعات کافی در این زمینه را کسب کنید.

عوامل مهم در اجرای محوطه سازی ویلا

از عوامل مهم و موثری که در اجرای محوطه سازی ویلا ها تاثیر گذار هستند می توان به موارد زیر اشاره نمود:

اهمیت مسیر ورودی در محوطه سازی

یکی از عوامل مهمی که در محوطه سازی ویلا ،که باید به آن توجه داشت مسیری است که شما را از درب ورودی به ساختمان اصلی هدایت می کند.

اهمیت فضای سبز و گل کاری در محوطه سازی ویلا

محوطه سازی در عصرحاضر تقریبا با گل و گیاه کاری های منظم و خاص معروف می باشد. یک نکته ای که در گل و گیاه کاری در محوطه سازی اهمیت دارد ابعاد کلی حیاط یا باغ و همچنین سبکی که برای محوطه سازی در نظر گرفته می شود.

 

عوامل موثر در محوطه سازی ویلا

حضور آب در محوطه ویلا

یکی از عناصر در طراحی محوطه ویلا آب است که به شکل های مختلف می تواند در محوطه ویلا حضور داشته باشد. استخرها و برکه ها هستند که استخر ها معمارانه و برکه ها طبیعت گرایانه هستند.
در اطراف برکه ها باید از کاشت گیاهان خزان کننده که برکه ها را آلوده می کنند و برگ آنها در داخل آب تخمیر شده و تولید گازهای سمی می کند که حیات ماهی را به خطر می اندازد جلوگیری کرد.
یکی دیگر از عناصر مهم در طراحی محوطه ویلا که از عوامل تزئینی، تلفیقی و ارتباطی است و به نحوی در فضا و مکان باغ موثر است، آبنما می باشد. آبنما دارای تاثیرات مثبتی است؛ در تابستان باعث افزایش رطوبت کاهش دما می گردد و در حال سکون به عنوان آینه ای عمل می کند که تصویر مناظر و آسمان را منعکس می سازد.

آلاچیق یا سایبان در محوطه سازی ویلا

آلاچیق معمولا در مجاورت آبنما و با استفاده از الوار و … احداث خواهد شد. ارتفاع آن حداقل 2.5 متر می باشد. آلاچیق یا نشیمن نیز با توجه به اندازه کلی محیط صورت می گیرد. ازآلاچیق های چوبی کلاسیک گرفته تا آلاچیق های مدرن همه از جنس سنگ است که انتخاب های بسیار شیک برای محوطه سازی می باشد.

استفاده از نورپردازی در محوطه سازی ویلا

از دیگر عواملی که امروزه اهمیت فراوان و چشمگیری در زیبایی محیط بیرونی می توان به اهمیت نورپردازی در محوطه سازی ویلا اشاره نمود. تجهیزات روشنایی در حیات و زنده نگه داشتن طبیعت و امنیت بیشتر ضرورت خواهند داشت. کلیه نقاط کانونی باغ ،درب ورود، آلاچیق، استخر، آبشار، فواره ها، مجسمه ها، محل نشستن و دیگر وسایل تزئینی باید امکانات روشنایی داشته باشند.

استفاده از شومینه و مبلمان در محوطه سازی ویلا

طراحی شومینه و مبلمان در محوطه ویلا علاوه بر زیبا تر و جذاب تر شدن فضای خارج ویلا برای دور همنشینی خانوادگی استفاده می شود و در شب نشینی ها در شب ها را با عزیزان خود را می توانید تجربه کنید. استفاده از گودال آتش نیز در این زمینه نیز کمک شایانی در طراحی محوطه ویلا به سبک مدرن و کلاسیک می کند.

اگر این محتوا مفید بود لطفا به اشتراک بگذارید

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *