ماشین‌آلات، تجهیزات و ادوات کشاورزی

مروزه کشاورزان و باغداران از انواع ماشین آلات و تجهیزات مختلف به  منظور پیشبرد اهداف خود در این صنایع استفاده می کنند. این تجهیزات که به نام ادوات کشاورزی شناخته می شوند، نقش موثری را در صنعت کشاورزی ایفا می کنند به گونه ای که بدون وجود آن ها انجام کلیه فعالیت های زراعت و باغداری غیر ممکن است. برخلاف گذشته که اغلب از وسایل ساده و ابتدایی در مزارع و باغ ها استفاده می‌شد، در کشاورزی مکانیزه و مدرن حضور ماشین آلات و ادوات کشاورزی پیشرفته از اهمیت بسیار زیادی برخوردار شده است. این تجهیزات با توجه به نوع و نحوه عملکرد، در اندازه و ابعاد مختلفی ساخته شده و از نظر جنس نیز با هم تفاوت زیادی دارند. از این رو کشاورزان و باغداران علاوه بر دانش کافی در حوزه ی این صنایع، باید با انواع ادوات کشاورزی و عملکرد هر یک از آن ها آشنایی داشته باشند. 
 

جهت هماهنگی با شماره زیر تماس بگیرید: 

 09124682490

 

استفاده از ادوات کشاورزی 

 کشاورزی ای که در آن از ماشین آلات صنعت کشاورزی و باغبانی برای انجام فرایند‌های مختلف مانند کاشت، داشت، برداشت و … استفاده می‌شود، کشاورزی مکانیزه نامیده می شود. امروزه کشاورزان، باغداران و صاحبان مزارع برای راحتی کار و همچنین کاهش هزینه‌های خود از تجهیزات و ادوات کشاورزی برای انجام مراحل مختلف بهره می‌برند. به همین دلیل هر کشاورزی باید با ادوات کشاورزی مختلف آشنایی داشته و نحوه کارکرد هرکدام را بداند تا بتواند از آن‌ها در کسب و کار خود به نحو احسن استفاده نماید. ادوات کشاورزی به صورتی طراحی و ساخته می‌شوند که کشاورزان بتوانند در انواع مختلف زمین‌ها مانند سطوح شیبدار و صاف و در تمامی مراحل زراعت از آن‌ها استفاده کنند. بدین طریق استفاده از این تجهیزات سبب افزایش سرعت کارها شده به علاوه اینکه هزینه ها را به مقدار قابل توجهی کاهش می دهد. 

 

ماشین‌آلات، تجهیزات و ادوات کشاورزی 

 

سمپاش کشاورزی 

لوازم سمپاشی از مهمترین ادوات کشاورزی محسوب می‌شوند که مورد نیاز هر کشاورز و باغبانی خواهند بود. در واقع این دستگاه ها به صورتی هستند که می توانند به واسطه انواع سموم جامد و مایع سطح مزرعه را مورد سم پاشی قرار دهند تا محصولات کشاورزی با بهترین نتیجه حاصل شوند. در صورتی که از موتور الکتریکی برای سم پاش استفاده شود، به آن دستگاه سمپاش پشت تراکتوری می گویند که می تواند یکی از بهترین ادوات کشاورزی در زمینه ضدعفونی و پاکسازی باشد. این مدل از سم پاش ها دارای قدرت پاشش بسیار قوی بوده و موجب می شوند تا نیاز به میزان مصرف کود کمتر شود.
 

Call Now Buttonمشاوره رایگان 09124682490