طراحی و اجرای فضای سبز

اجرای فضای سبز

درختان، گل‌ها و گیاهان، روح حیاط خانه شما هستند. بنابراین طراحی فضای سبز، چیزی نیست که بتوانیم نسبت به آن بی‌تفاوت باشیم. همه ما می‌دانیم که برای داشتن یک خانه زیبا، طراحی فضای سبز ضروری است. اما اجرای فضای سبز، نیز اصول و قواعد خاص خودش را دارد و این کار توسط یک شخص نابلد امکان‌پذیر نیست. در بسیاری از موارد، افراد سعی می‌کنند تا با انجام اقداماتی، فضای حیاط ویلای خود را از آن حالت یکنواختی خارج کنند. اما از آنجایی که اصول و قواعد این کار را نمی‌دانند، ممکن است به نتیجه دلخواه‌شان نرسند. برای مثال، چیدمان اجزا در طراحی فضای سبز، از اهمیت بالایی برخوردار است. اگر شما محل کاشت صحیح درخت‌ها را ندانید و یا اینکه با نحوه چیدمان بوته‌ها و گلدان‌ها آشنا نباشید، فضای حیاط را به مکانی شلوغ و بی‌نظم تبدیل می‌کنید. به همین دلیل، بهتر است از یک تیم متخصص در این زمینه کمک بگیرید.

گروه مهندسی باغ ایرانی یکی از مجموعه های فعال در زمینه طراحی و اجرای فضای سبز است. گروه آی آر گاردن تاکنون پروژه های طراحی فضای سبز و باغ آرایی متعدد با کاربری های گوناگون را در رزومه کاری خود ثبت نموده است. جهت مشاوره رایگان با شماره های درج شده در سایت تماس بگیرید.

پلان طراحی و اجرای فضای سبز

بدون داشتن پلان، طراحی فضای سبز امکان‌پذیر نیست. در واقع پلان نقشه راه شماست که موقعیت هر المان در فضا را برای ما مشخص می‌کند. پلان طراحی فضای سبز، شامل چیدمان موقعیت درختان متناسب با فضا، محل کاشت‌بوته‌ها و تقسیم‌بندی باغ یا باغچه برای مشخص نمودن جای دقیق هر جز می‌باشد. بنابراین تا اینجای کار متوجه شدیم که برای اجرای فضای سبز، در گام اول به یک پلان احتیاج داریم. اما پلان طراحی سبز را چگونه باید تهیه کنیم؟ پاسخ سوال شما، در بخش بعدی این مطلب می‌باشد.

طراحی فضای سبز آی آر گاردن

بدن شک اجرای پروژه‌های طراحی فضای سبز، بدون بهره‌گیری از کمک یک تیم متخصص امکان‌پذیر نیست. بنابراین شما برای داشتن یک طرح و برنامه‌ریزی دقیق، باید از کمک یک تیم متخصص و باتجربه در زمینه طراحی فضای سبز کمک بگیرید. مجموعه باغ ایرانی که با نام تجاری آی آر گاردن در بستر آنلاین فعالیت می‌کند، به پشتوانه سال‌ها تجربه و به واسطه بهره‌گیری از دانش و خلاقیت طراحان و مهندسان خوش‌ذوق و با استعداد، مفتخر است تا برای پذیرش پروژه‌های اجرای فضای سبز، طراحی ویلا، طراحی داخلی ویلا، طراحی روف گاردن و محوطه‌سازی آمادگی خود را اعلام نماید.

با مراجعه به مجموعه باغ ایرانی جهت طراحی فضای سبز، ابتدا یک پلان دقیق با توجه به مساحت در دسترس و ایده‌هایی که در ذهن دارید، طراحی می‌کنند. پس از شنیدن نظرات شما و گرفتن تاییدیه نهایی، پروژه وارد فاز اجرا می‌شود.

طراحی سه بعدی قبل از اجرا

یکی از خدماتی که ما در مجموعه باغ ایرانی به مشتریان عزیزمان ارائه می‌دهیم، طراحی سه بعدی قبل از اجرا می‌باشد. طراحی سه بعدی فضای سبز، به شما این امکان را می‌دهد تا شبیه‌سازی کاملی از پروژه خود را قبل از اجرا ببینید و در صورتی که قسمتی از آن با سلایق شما هماهنگ نیست و یا اینکه دوست دارید به گونه‌ای دیگر طراحی شود، فرصت تغییر آن وجود داشته باشد. بنابراین شما می‌توانید دید واضح و کاملی نسبت به نتیجه کار پروژه خود داشته باشید.

بررسی اولیه محیط برای طراحی فضای سبز چه اهمیتی دارد؟

در بسیاری از مواقع، مشتریان هیچ طرح و ایده‌ای برای پیاده‌سازی و اجرای فضای سبز در منزل ویلایی خود ندارند. بنابراین اینجاست که تیم طراحی وارد عمل می‌شود و با بررسی اولیه محیط دید کاملی نسبت به فضای در دسترس و شرایط آن به دست می‌آورد. در بسیاری از مواقع، مواردی که ممکن است از سوی کارفرما کاملا بی‌اهمیت به نظر بیاید، دانستن آن برای مدیر پروژه بسیار ارزشمند است؛ چرا که کمک می‌کند تا طرح خود را با رعایت نکات و جزییات بیشتری پیاده‌سازی کند. این اطلاعات می‌تواند شامل موارد زیر باشد:

شرایط آب‌و‌هوایی منطقه‌

شرایط آب‌وهوایی منطقه از این جهت حائز اهمیت است که به طراحان پروژه در انتخاب گیاهان و درختان متناسب با شرایط آب‌وهوایی حاکم بر آن محیط، کمک می‌کند.

عناصر موجود در زمین

ممکن است از گذشته بوته گل یا درخت تنومندی در محل اجرای پروژه باشد که تمایلی به قطع کردن ریشه آن نداشته باشید. بنابراین تیم طراحی و اجرای فضای سبز می‌داند که باید با در نظر گرفتن این عناصر، کار طراحی پلان را آغاز کند.

سلایق و خواسته‎های کارفرما

پروژه طراحی فضای سبز باید به گونه‌ای اجرا شود که بر طبق میل و خواسته‌های کارفرما باشد. چرا که در نهایت این کارفرما است که قرار است در این مکان زندگی کند و پس از هر باز قدم زدن و دیدن فضای سبز منزل ویلایی خود، غرق در لذت شود.

تعداد افراد خانواده و بازه سنی هر یک از آن‌ها

شاید از خود بپرسید که چرا باید دانستن چنین اطلاعاتی برای مدیر پروژه مهم باشد. فرض کنید شما یک خانواده 4 نفره هستید که شامل یک پدر و مادر و دو فرزند هستید. اگر فرزندان شما در بازه کودکی تا نوجوانی باشند، انرژی و شور و شوق زیادی برای بازی کردن دارند و مایلند در حیاط خانه به تفریح بپردازند. پس باید مکان‌هایی را در طراحی پلان فضای سبز، برای بازی و تفریح کودکان در نظر گرفت. همچنین ممکن است شما بخواهید یک سری وسایل بازی مانند تاب و سرسره برای کودک خود در حیاط نصب کنید که باید متراژ مشخصی از فضا به این کار اختصاص داده شود و در آن منطقه درخت یا بوته‌ای کاشته نشود.

 اصول طراحی و اجرای فضای سبز

طراحی فضای سبز، در مقیاس های كوچك، باید مبتنی بر راحتی، زیبایی، دوام و صرفه ی اقتصادی باشد.طراحی فضای سبز،به عنوان بخشی از اصول طراحی فضای سبز شهری، فرآیندی انسانی است كه با بهبود كیفیت كالبدی محیط زیست سرو كار دارد .

آن چه كه باید در اصول و قواعد طراحی محوطه فضای سبز، به آن اشراف داشت، این است كه یك فضای سبز (در هر مقوله ای كه باشد )، از یك سو، جزئی از شهر است و نمی توان بدون توجه به كل، در مورد جزء برنامه ریزی و طراحی انجام داد و از سوی دیگر، هر فضای سبزی، به منزله ی یك كل است كه از تركیب اجزا، مانند : راه ها، باغچه ها، محوطه سازی، مبلمان و المان ها تشكیل می شود و ضمن این كه بایستی كلیت در تمامی اجزا احساس شود، اجزا نیز به خوبی طراحی شوند.

در طراحی فضای سبز، از گیاهان به عنوان عناصر معماری می توان استفاده كرد. این عناصر، همانند دیگر عناصری كه در طراحی به كار گرفته می شوند، از ویژگی های بصری مانند : نقطه، خط، فرم، رنگ و بافت برخوردار هستند .بایستی این ویژگی ها براساس اصول زیبایی شناختی، یعنی وحدت، ریتم، تناسب، تعادل، توازن و مقیاس چیده شوند تا بتوان به محیطی دلپذیر دسترسی پیدا كرد.

طراحی فضای سبز با المان های مختلف

برای طراحی و اجرای فضای سبز می توان از عناصر مختلف طبیعی و یا ساخته شده توسط دست بشر استفاده نمود که عبارتند از:

طراحی فضای سبز با آبنما 

طراحی فضای سبز باید با دقت بسیار زیادی انجام شود و در طراحی آن باید از تجهیزات و امکانات مختلفی استفاده کرد. البته به این نکته باید توجه داشت که این تجهیزات نباید از ارزش فضای سبز مکان مورد نظر مانند ویلا کم کند، بلکه باید به آن ارزش بیشتری ببخشد.
یکی از امکاناتی که باعث زیباسازی فضای سبز می شود و به آن ارزش زیادی می بخشد، آبنما می باشد که قبل از اقدام به نصب آن در فضای سبز باید محل مناسب نصب آن را در فضای سبز مورد نظر پیدا کرد.
آبنما نوعی سازه می باشد که ابتدا در سطح میادین و شهرها استفاده می شد و بعد به حیاط ها و خانه ها راه پیدا کرد . این سازه های زیبا در نوع های متفاوتی وجود دارند که با توجه به سبک  فضای سبز و سلیقه شخصی افراد می توان از آن ها استفاده کرد . استفاده از فواره ها در آبنما ها فضایی طبیعی و زیبا ایجاد می نماید . از سبک های مختلف آبنما می توان به آبنماهای مدرن ، کلاسیک ، شیشه ای ، سنگی و … اشاره کرد . نکته مهم در رابطه با آبنماها اینست که بصورت مدار طراحی شده است . بدین معنی که جریان آب بصورت متناوب صورت می گیرد و از هدر رفتن حتی قطره ای آب جلوگیری شده است . 
طراحی فضای سبز با آبنما
طراحی فضای سبز با آلاچیق

طراحی فضای سبز با آلاچیق

آلاچیق ها انواع متفاوتی دارند و از آن ها هم در فضای شهری و هم در طراحی فضای سبز شخصی استفاده می شود. آلاچیق های چوبی، آلاچیق های فلزی، آلاچیق های چادری یا بادبانی و … از انواع آلاچیق هستند. آلاچیق ها فضایی دوستانه در دل فضای باز ایجاد می نمایند که از افراد حاضر در داخل آلاچیق در مقابل باد و باران و تابش آفتاب محافظت می نمایند. یکی از بهترین المان های مورد استفاده در طراحی فضای سبز استفاده از آلاچیق می باشد.  

طراحی فضای سبز با مبلمان فضای باز

در فصل تابستان و بهار که هوای مطبوع فضای باز، افراد را به طبیعت می کشاند استفاده از مبلمان فضای باز که در سطح شهر با عنوان مبلمان شهری شناخته می شود می تواند خالی از لطف نباشد. امروزه به قدری استفاده از طبیعت مهم و مطرح می باشد که هر روزه از طریق رسانه ها  به استفاده از فضای باز و رفتن به دل طبیعت توصیه می شود. مبلمان فضای باز انواع مختلفی دارد که عبارتند از مبلمان حصیری، مبلمان فلزی، مبلمان های تابی و … می توان از سایبان های زیبا و در جنسهای مختلف برای در امان ماندن از آفتاب و باران در هنگام استراحت روی این مبلمان ها استفاده نمود. 
طراحی فضای سبز با مبلمان فضای باز
طراحی فضای سبز با دیوار سبز

طراحی فضای سبز با دیوار سبز

دیوار سبز یا  GREEN WALL یک المان تشکیل شده از پوشش گیاهی است که هم در فضای آزاد و هم در داخل فضای بسته قابل استفاده می باشد. این المان زیبا سازی در کنار دیوار بصورت عمودی سطحی گیاهی به وجود می آورد که بسیار زیبا و دیدنی است. دیوار سبز یکی از نوین ترین عناصر طراحی فضای سبز می باشد که امروزه راه به خانه ها نیز پیدا کرده است و با مکانیزم آبیاری جدید نیاز به رسیدگی چندانی نیز ندارد. غیر از اینکه باید گاهی کود دهی و هرس گیاهان را انجام داد. 

طراحی فضای سبز با فلاورباکس

اساس طراحی فضای سبز استفاده از گیاهان و درختان می باشد. در دنیای مدرن امروزی بسیاری از فضاهای شهر با فلاورباکس های متفاوت طراحی شده است. فلاورباکس جعبه ای با جنس های مختلف می باشد که درون آن با خاک پر شده و گل های مختلف داخل آن تعبیه شده. از فلاورباکس ها برای زیبایی و استفاده از گیاهان در فضاهایی فاقد حاصلخیزی خاک و یا مکان هایی که کمبود فضا وجود دارد استفاده می شود. فلاورباکس ها حتی در حیاط، تراس، باغ و … قابل استفاده هستند و در طراحی فضای سبز نقش برجسته ای دارند. 
طراحی فضای سبز با فلاورباکس
طراحی فضای سبز با کفپوش ها

طراحی فضای سبز با کفپوش ها

کفپوش ها انواع مختلفی دارند و در طراحی فضای سبز استفاده های متفاوتی دارند. کفپوش های چمن که نوعی کفپوش کلاسیک محسوب می شود که چمن مورد استفاده می تواند مصنوعی و یا طبیعی باشد. کفپوش های سنگی و بتنی، چوبی، ترکیبی و …با توجه به نوع کاربری فضای سبز می توان از کفپوش های مناسب با آن فضا استفاده نمود. تنوع کفپوش های فضای باز به قدری زیاد است که در جای جای شهر و حیاط ویلاها تنوع زیادی به چشم می خورد.

طراحی فضای سبز با برکه های مصنوعی

یکی از زیباترین المانهای زیبا سازی برکه می باشد. برکه ها در باغ و فضای سبز، طبیعت و چشمه ها را تداعی می کنند. معمولا روی این برکه ها از پل های چوبی استفاده می شود و زیبایی آنرا دو چندان می کند. استفاده از ماهی های قرمز و زیبا دربرکه ها طراحی فضای سبز ما را تکمیل تر میکند و برکه با فضای سبزی که در اطرافش به وجود می آید محلی برای استراحت و دریافت انرژی مثبت و آرامش می باشد .طراحی فضای سبز با مجسمه های باغی، گابیون و انواع سنگ و صخره
سنگ ها از دل طبیعت به دست می آید و به همین دلیل با فضای سبز هماهنگی خیلی زیادی دارد. استفاده از سنگ در طراحی فضای سبز بسیار مرسوم است و هر روز المان های جدیدی با محوریت سنگ طراحی می شوند. گابیون ها در فضای سبز شهری و باغ ها استفاده های تزئینی دارند. همچنین مجسمه های مختلف که در میادین زیاد به چشم می خورند و در حوض ها و آبنماها قابل رویت هستند. بسیاری از مردم از حضور سنگ ها در فضای سبز لذت می برند. بخصوص در دل چشمه ها و کوهها. 
طراحی فضای سبز با برکه های مصنوعی
طراحی فضای سبز با نورپردازی

طراحی فضای سبز با نورپردازی

استفاده از نور پردازی مناسب در راه پله ها در لا به لای سنگ های ساختمان در بین سنگ فرش ها و در کنار فضای سبز زیبایی فضا را دو چندان می کند .
در نورپردازی می توان از نور پردازی مخفی و یا ساده استفاده کرد.این نورپردازی ها علاوه بر جنبه دکوری و زیبایی که دارد برای رفت و آمد ایمن تر و لذت بخش در طول شب نیز مفید است.
باغ ایرانی طراح و اجرا کننده انواع طراحی فضای سبز برای باغ ، ویلا و حیاط و … می باشد. با تیم مجرب و باسابقه باغ ایرانی همراه باشید.

نور پردازی فضای سبز ، در تاریکی و شب معنا و مفهوم بیشتری پیدا می کند. زمانیکه ما در باغ خود در شب قدم بر میداریم اگر نورپردازی وجود نداشته باشد ما نمای باغ را مشاهده نمیکنیم و با استفاده از چراغ های زیبا و نورپردازی باغ می توانیم زیبایی باغ را دوچندان نماییم.

طراحی فضای سبز ویلا

فضای سبز یکی از مهم‌ترین بخش‌های طراحی و ساخت ویلا می‌باشد. در واقع فضای سبز در ویلا، کاربرد بیشتری نسبت به فضای داخلی دارد. چرا که افراد مایلند به دور از فضای پر هیاهو و آلوده شهر، کمی هم هوای پاک استشمام کنند و از اکسیژن تولیدی درختان، استنشاق نمایند. به همین دلیل، حساسیت در پروژه‌های طراحی فضای سبز ویلا بالاتر است و تلاش مهندسین پروژه این است که آن را به بهترین شکل ممکن پیاده‌سازی نمایند.

در پروژه‌های طراحی فضای سبز ویلا، محوطه‌سازی باغ از اهمیت بالایی برخوردار است. چرا که در بدو ورود، اولین چیزی که در دیدرس مخاطب قرار می‌گیرد، محوطه جلویی ویلا است که می‌تواند در ذهن بیننده تاثیر ماندگاری را به جای بگذارد. محوطه‌سازی حیاط ویلا نیز فضای رفت‌وآمد شماست که باید علاوه بر زیبایی، راحتی در عبور و مرور را نیز فراهم کند.

طراحی فضای سبز در تهران

طراحی فضای سبز در تهران بخشی از فضاهای باز شهری است که عرصه‌های طبیعی یا مصنوعی آن، تحت استقرار درختان، درختپه‌ها، گل‌ها‌، چمن‌ها و سایر گیاهانی است که بر اساس نظارت و مدیریت انسان، با در نظر گرفتن ضوابط‌، قوانین و تخصص‌های مرتبط به آن، برای بهبود شرایط زیستی و رفاهی شهروندان و مراکز جمعیتی غیر روستایی‌، حفظ‌، نگهداری یا احداث می‌شوند.

طراحی فضای سبز در تهران به دو دسته پهنه‌ای و خطی تقسیم می‌شوند. فضاهای سبز پهنه‌ای فضاهایی هستند که در نقشه‌های شهر نیز، به عنوان لکه‌های سبز دیده می‌شوند. و فضاهای سبز خطی به فضاهایی اطلاق می‌شوند که متناسب با هویت ظرفیت جا‌به‌جا شدگی شهر‌ها و گذرگاه‌ها مورد توجه قرار می‌گیرند. به طوری که ممکن است در نقشه‌های شهری نیز، هم دیده نشوند. هر چند نقش بسیار مهمی را در کنترل مسایل زیست محیطی و کالبدی شهر بر عهده دارند. از آن جا که تمامی فضاهای‌ سبز خطی‌، در مالکیت عموم مردم قرار دارند بنابراین تقسیم بندی بر اساس مالکیت فقط در مورد فضاهای سبز پهنه‌ای اعمال می‌شود.

طراحی و اجرای فضای سبز

طراحی و اجرای فضای سبز یک تخصص حرفه ای است حتما باید این کار را به کسانی که در این زمینه تحصیل کرده اند و متخصص هستند و هم چنین  به اصول طراحی و اجرای فضای سبز مسلط اند سپرد . مسئله ای که در طراحی فضای سبز بسیار حائز اهمیت است ایجاد هماهنگی، تناسب، تعادل و سازمان دهی صحیح محیط است تا بتوان محیطی زیبا ایجاد کرد.

زندگی مدرن امروز و زندگی کردن در شهرهای بزرگ بین  برج های سر به  فلک کشیده و دود ماشین ها و کارخانه ها باعث از بین رفتن آرامش مردم و غیر قابل تحمل کردن شهر شده است. بنابراین محوطه سازی و اجرا و طراحی فضای سبز در این شهرها مانند طراحی و اجرای فضای سبز در کرج و یا در تهران و بقیه شهرها علاوه بر تاثیر بر روی محیط زیست یا زیبا شدن شهر باعث ایجاد آرامش و احساس خوب در مردم می شود.

هزینه طراحی و اجرای  فضای سبز

هزینه طراحی و اجرای فضای سبز با توجه به اندازه محیط و طرحی که شما می خواهید بستگی دارد. نوع گیاه، نوع چمن، نوع نهال، نوع آلاچیق و آبنمای انتخابی شما تعیین کننده قیمت اجرای فضای سبز شما می باشد. برای تعیین قیمت طراحی و اجرای فضای سبز با مجموعه تماس گرفته تا کارشناسان مجموعه طبق خواسته ی شما قیمت را اعلام نمایند.

طراحی فضای سبز پشت بام آپارتمان

فضای بی استفاده ی پشت بام می تواند به یک استراحتگاه عمومی مفید تبدیل شود. گذاشتن گل و گیاه و سبزیجات با همسایه ها می تواند یک تجربه ی هیجان انگیز باشد. بسیاری از افراد پشت بام خود را به دست طراحان باتجربه می سپارند تا فضای سبزی زیبا بر روی پشت بام برای آنها ایجاد کنند . شما نیز اگر در حال ساختن خانه ی جدید هستید و یا می خواهید دکوراسیون منزل خود را تغییر دهید می توانید برای آن  یک بام سبز زیبا طراحی کنید، متخصصان ما می توانند در این زمینه به شما کنند . 

قبل از طراحی و ساخت پشت بام منزل خود حتما با یک کارشناس مشورت کنید که آیا ساختمان شما توانایی تحمل بار اضافی را دارد یا نه.

ایده های جذاب برای طراحی فضای سبز حیاط کوچک

فضای کوچک حیاط شما به یکدستی برای جلوه کردن نیاز دارد.

اگر یک فضای کوچک اما چند منظوره در حیاط خود دارید ، از عناصر و و سایل یکدست و یک رنگ استفاده کنید تا باعث برهم ریختگی و از هم گسیختگی بصری نشود .

09610a6db2194a4e95a63fdaf8f297e1

فضای خانه تان را به حیاط بیاورید

از همان دکور داخل منزل استفاده کنید و فضای آنرا به حیاط خانه تان گسترش دهید . مثلا می توانید از فضای حیاط به عنوان نشیمن استفاده کنید  به خصوص یک ایوان در فصل های گرم بسیار زیبا و منحصر به فرد خواهد شد.

57ecd46f4aa84ebcb6e888f2c7a8ef49

فضای نشیمن حیاط را با محصور کردن دلنشین کنید .

می توانید فضاهای کوچک و دنجی را با محصور کردن ( آلاچیق ، نرده و … ) به وجود بیاورید که باعث احساس امنیت و آرامش می شود .
ea53d82dcc1d4fb9aa761b39b6d9b7ab

منظره ناخوشایند فضای بیرونی را بپوشانید

اصلا مجبور نیستید که منظره ناخوشایند فضای بیرونی منزل خود را ببینید . می توانید از دیوار های کاذب مشبک استفاده کنید . نرده های زیبا و حفاظ های موجود در بازار می تواند موثر واقع شود .

bc9e523b586040a1be54e7b27af3753d

 تنوع در استفاده از وسایل و گل و گیاه

از گل های رنگی و متنوع استفاده کنید . وسایل ساده و در عین حال متفاوت استفاده کنید تا بتوانید فضا را از بی حرکتی و سکون نجات دهید و از حیاط خانه تان نهایت استفاده را ببرید .

429deadc896547acae87ee2549a12ab1
نقطه کانونی ایجاد کنید

اگر توجه همه را بسوی نقطه زیبایی در حیاط خانه خود جلب کنید کمتر کسی به کوچکی آن اهمیت می دهد . به عنوان مثال یک گلدان زیبا با گلهای رنگی و متنوع ، یک مجسمه خاص با نورپردازی اصولی و زیبا .

429deadc896547acae87ee2549a12ab1 1

از متخصصان طراحی و اجرای فضای سبز کمک بگیرید

f4b2bd4b6e0a40e78121b5898613b0a8

طراحی فضاهای کوچک به مراتب سخت تر از فضاهای بزرگ می باشد . به این دلیل که افراط در استفاده از عناصر طراحی فضا ، باعث آشفتگی حیاط شما می شود و نتیجه عکس خواهد داشت .
برای طراحی و اجرای فضای سبز حیاط خود ، از متخصصین فروشگاه اینترنتی باغ ایرانی کمک بگیرید . مهندسین ما در تلاش هستند تا با استفاده از فناوری و ایده های روز دنیا بهترین طراحی و اجرای فضای سبز را در اختیار شما قرار دهند . باغ ایرانی با رزومه متفاوت در طراحی و اجرای فضای سبز بهترین خدمات را برای شما عزیزان فراهم می آورد .

حرف آخر

پیش از اقدام به طراحی فضای سبز ویلای خود، حتما با یک تیم متخصص و مجرب در زمینه اجرای فضای سبز و محوطه‌سازی ویلا صحبت کنید تا مشاوره کاملی راجع به کاری که قصد انجام آن را دارید و اهداف پروژه‌تان، دریاقت نمایید. گروه مهندسین معمار آی آر گاردن، اینجاست تا رویای شما را به واقعیتی باورنکردنی تبدیل نماید.

Call Now Buttonمشاوره رایگان 09124682490