محوطه سازی ویلا

باغ ایرانی جز برترین محوطه سازان  در کرج می باشد. با آرامش خیال محوطه سازی ویلا ی خود را به ما بسپارید. جهت کسب اطلاعات بیشتر و شروع همکاری با باغ ایرانی با ما در تماس باشید:


 باغ ایرانی

09124682490


محوطه سازی ویلا در کشور ما رو به رشد است. در محوطه سازی ویلا و باغ ها باید علاوه بر زیبایی به ایمنی و استاندارد بودن آن هم توجه کرد. محوطه سازی ویلا فقط کاشت درخت ، گل و گیاه نیست بلکه ایجاد یک فضای زیبا است برای استراحت و تماشای زیبایی گل ها و … . تیم باغ ایرانی محوطه سازی ویلای شما را به بهترین نحو انجام می دهد با خیال راحت کار خود را به ما بسپارید. 

محوطه سازی ویلا

محوطه سازی ویلایی

محوطه سازی ویلا یکی از مهم ترین نکات در زمان ساخت ویلا می باشد که باید به آن بسیار توجه کرد. بیشتر افراد علاقه ی زیادی به گل و گیاه دارند بنابراین آن ها تمایل زیادی به تماشای گل و گیاهان و فضاهای سبز دارند، تماشای محوطه ی زیبای ویلا برای انسان ها حس شادابی و نشاط را زنده می کند. محوطه سازی ویلایی فقط به کاشت درختان و گیاهان محدود نمی شود بلکه محوطه سازی و طراحی فضای سبز ویلا یکی از ایده های جالب و زیبا برای ساخت فضایی زیبا و کاربردی در مکان های بیرونی ویلا ها می باشد.
برای محوطه سازی ویلایی از المان هایی مانند : برکه، استخر، آبنما، باغچه، آلاچیق و …. استفاده می شود.
ساخت استخر در ویلا جزء بهترین ایده ها برای محوطه سازی می باشد زیرا علاوه بر زیباییباعث ایجاد فضایی شاد و مفرح می شود، از این رو المان  استخر در محوطه باغ و ویلا ها همیشه مورد توجه محوطه سازان بوده است.
 
محوطه سازی ویلا

کفپوش محوطه سازی ویلا

در محوطه سازی فضای بیرونی ویلا طراحی مسیرها بسیار با اهمیت هستند، زیرا مسیرها علاوه بر زیبایی که به ویلا می دهند باعث می شوند شما با فضاهای دیگر ویلا آشنا شوید، البته این به شرطی امکان پذیر است که مسیر ها آنقدر زیبا باشند که شما بخواهید بر روی آن قدم بزنید.
عرض مسیرها هم بسیار مهم می باشد. معمولا مسیر ها به گونه ای طراحی می شوند که حداقل 2 انسان بتوانندبه راحتی در کنار هم قدم بزنند. گاهی اوقات محوطه سازان با کم و زیاد کردن مسیر ها سعی بر جذاب کردن مسیرها دارند که بسیار نتیجه بخش هم می باشد.
برای طراحی مسیر از مواد و مصالح مختلفی استفاده می کنند مانند : بتن، سنگ های برش خورده، سنگ ریزه، آجر، چمن و…

طراحی مسیر در محوطه سازی

مسیر ها شکل های متفاوتی دارند مانند :
  • شکل مارپیچ برای مسیر ها
  • شکل مستقیم برای مسیر ها
  • شکل شطرنجی برای مسیرها
  • و …
محوطه سازی ویلا
 
در طراحی فضای سبز ویلا استفاده کردن از گل های رنگارنگ، گل های رونده، گیاهان، درخت های سر به فلک کشیده، درختچه می تواند بسیار زیبا باشد.
استفاده از آلاچیق و یا مبلمان در فضای بیرونی ویلا هم می تواند علاوه بر زیبایی مکانی برای استراحت و دورهمی باشد.

نور پردازی ویلا

نور پردازی محوطه ویلا علاوه بر زیبایی که دارد باعث امن کردن و روشن کردن محوطه نیز می شود و این امکان را به افراد می دهد که در تاریکی شب هم بتوانند از زیبایی چند برابر شده محوطه خود لذت ببرند. به هیچ وجه نیازی نیست که محوطه بیرونی پرنور و کاملا روشن باشد بلکه استفاده از نورپردازی ملایم علاوه بر روشن کردن محوطه زیبایی خاصی هم پدید می آورد. میتوان مکان های مختلف ویلا را روشن و نورپردازی کرد برای نمونه : 
  • روشنایی مسیر (با استفاده از تیرهای چراغ در کنار مسیرها)
  • روشنایی باغچه (با استفاده از لامپ های تزیینی در باغچه ها)
  • روشنایی نرده ها
  • و … 
محوطه سازی ویلا

محوطه سازی ویلا کوچک

محوطه سازی ویلاهای کوچک نیز بسیار زیبا می شود حتی گاهی اوقات محوطه بعضی از ویلاهای کوچک بسیار زیباتر از ویلاهای بزرگ است مهم این است طراحی محوطه خود را به دست افراد متخصص بسپارید.
میتوان در اطراف حیاط ویلا از گیاهان و یا درختچه ها استفاده کرد و برای مرکز حیاط ویلا از درخت استفاده کرد اما انتخاب نوع درخت بسیار مهم می باشد ، حتما باید از درختی استفاده کرد که آفت نداشته باشد و یا آفت کمی داشته باشد. استفاده از  مبلمان کوچک هم بسیار ضروری است می توانید بر روی آن صبحانه و یا عصرانه میل کنید.