فروش ادوات کشاورزی

فروش ادوات کشاورزی شامل : ادوات خاک ورزی ، ادوات کاشت ، ادوات داشت ، ادوات برداشت،  ماشین‌های پس‌از برداشت ، ماشین‌های ثابت زراعی و همچنین خرید و فروش محصولات کشاورزی ، فروش سم ، فروش کود ، فروش نهال ، فروش گل و گیاهان در فروشگاه ادوات کشاورزی باغ ایرانی انجام می شود. 
کشاورزی بسیار حوزه گسترده ای دارد؛ از تولید ادوات کشاورزی گرفته تا برداشت محصولات کشاورزی که هر کدام شامل گروه های متفاوتی می شود . در این بخش می خواهیم با یکسری از ادوات کشاورزی آشنا شویم:
 

کلتیواتور 

کلتیواتور دستگاهی است که برای اماده سازی زمین قبل یا بعد از بذرباشی استفاده می گردد و در مدل های غلطکی، بدون غلطکی، پنجه غازی موجود می باشد.
 

کلتیواتور 
دستگاه کلتیواتور

روتیواتور یا تریلرهای دوار

روتیواتور یا تریلرهای دوار دستگاهی است که در مرحله اماده سازی، شخم، نرم کردن زمین استفاده می شود. آماده نمودن بستر بذر با یک بار عبور از سطح زمین و در نتیجه کاهش کل میزان کشش، از جمله دلایلی است که برای استفاده از روتیواتورها اخیراً ذکر می شود. با استفاده از توان موتور و انتقال آن از طریق محور تواندهی به تیغه ها و خاک، به جای استفاده از نیروی کششی از طریق چرخ ها، توان کمتری تلف می شود و کار با آنها، میزان فشردگی خاک را کاهش می دهد. همچنین پس از عبور روتیواتورها از سطح خاک، هیچ گونه شیار یا پشته ای به جا نمی ماند.
 

چاله کن

چاله کن یا گودکن :  دستگاهی جهت حفر انواع گودال و چاله می باشد که در اشکال مختلف طراحی و تولید گردیده که این دستگاه در مدل های چاله کن پشت تراکتوری و چاله کن دستی موتوری در بازار ایران وجود دارد . چاله کن دستی موتوری در دو مدل چاله کن تک نفره و چاله کن دو نفره تقسیم می گردند که حجم موتورهای این دستگاهها با توجه به نوع عملکرد و مته های دستگاه با یکدیگر متفاوت می باشد. این دستگاه ها ، قابلیت پشتیبانی مته های 10 سانتی متر تا 35 سانتی را دارد . که از لحاظ عملکرد جهت حفر انواع گودال ، جهت کاشت نهال ، کاشت درخت و درختچه ، تعویض خاک ، جهت کشت دانه های خاص و بسیاری قابلیت دیگر استفاده می گردد. مجهزبه سیستم هیدرولیک جهت گردش مته می باشند و  زمانی که گیر کند امکان  چرخش برعکس مته وجود دارد .

 

چاله کن تراکتوری     چاله کن دستی

روتوچیزل

جدیدترین خاکورزمرکب جهت خاکورزی و بستر سازی زمینهای کشاورزی بدون جابجایی خاک می باشد. که کار با آن باعث صرفه جویی در وقت و انرژی و عدم جابجایی خاک می گردد. از ابزارهای شخم مرکب است ک ازترکیب ساقه های چیزل و یک روتیواتور در پشت آنهاساخته شده است. تیغه هابصورت c مانندقرارگرفته اند.
 

روتو چیزل
دستگاه روتو چیزل

چیزل

یکی از ادوات کشاورزی مهم برای شخم چیزل میباشد. چیلز انواع مختلفی دارد از جمله بیلر ،بیکر،سیکلوتیلر 

چیزل بیکر

یکی از ماشین الات کشاورزی است که برای شخم زدن  در زمینهای ابی و دیمی استفاده می شود.
استفاده از ماشینهای مرکب در زراعت امری ضروریست این محصول باشکستن لایه های زیرین خاک بحفظ رطوبت ،کاهش فرسایش خاک کمک می نماید. ودر دو مدل غلطکی و بدون غلطکی وجود دارد. 

چیزل بیلر

درواقع میتوان گفت جایگزین گاو اهن، دیسک،لولر است. باعث نفوذ ریشه بهترو راحتر محصولات در خاک می شود.و باعث عدم جابجایی خاک می گردد.
 

گاو آهن

ابزاری در کشاورزی برای کندن، زیر و رو کردن و شخم زدن زمین می باشد که دارای تیغه های فولادی آهنی سنگین است. گاوآهن انواع مختلفی دارد :

گاو آهن چیزل

این نوع گاو آهن به هیچ وجه خاک را برنمیگرداند بلکه خاک را پس از نفوذ خردکرده و درحفظ رطوبت خاک بسیارموثراست دربعضی مناطق به کلتیواتور نیز معروف است.
کاربرداصلی گاو آهن چیزل شل کردن خاک و شخم زدن، نفوذ هوا در زمین تا عمق 40 تا 45 سانتی متر می باشد.برای استفاده از گاو آهن چیزل خاک باید کاملاخشک باشد و توجه کنید که برای رسیدن به شرایط مطلوب نباید ازگاو آهن چیزل در شرایط  مرطوب یا خاک خیس استفاده کرد. گاو آهن چیزل شباهت بسیاری به کلتیواتور دارد ولی با این تفاوت که گاو آهن چیزل تیغه ها وشاخه های سنگینی دارد. این نوع گاو آهن به تیغه قلمی نیزمعروف است، شیارهاو شکافهایی درسطح خاک ایجادمیکند که موجب نفوذ بیشتر آب و باران شده درنتیجه مقدار زیادی رطوبت درخاک حفظ میکند. بهترین زمان شخم زدن زمین بلافاصله بعد از برداشت محصول قبلی است.
 

product 003
گاو آهن

 

شماره تماس: 09125633298

 

فروشگاه اینترنتی لوازم کشاورزی

خرید و فروش ادوات کشاورزی در کرج

Call Now Buttonمشاوره رایگان 09124682490