زیباسازی فضا در کرج

یک ساختمان ساده و بدون هیچ گونه فاکتور زیبایی را تصور کنید. با اضافه کردن یک فضای سبز کوچک یا یک روف گاردن، می توانید شکل ظاهری این ساختمان را به مراتب تغییر داده و آن را به شکلی متفاوت زیباسازی کنید.
همین طور به جز این ها اضافه کردن هر گیاه زنده به کره زمین، یک قدم مثبت در راستای حفاظت از محیط زیست و پرورش آن اسدر طراحی فضای سبز می توانید نظرات خود را به طراح گوشزد کنید. به خاطر بسپارید که این شما هستید که از فضای سبز ساخته شده استفاده خواهید کرد، پس حتماً طبق سلیقه خود به پیش بروید. در ادامه ایده هایی کاربردی برای داشتن یک فضای هر چه بهتر آورده شده است.

زیباسازی فضا در کرج

استفاده از آلاچیق

فرقی نمی کند فضای سبز ویلا، پارک و غیره در چه اندازه و ابعادی باشد، مسلماً وجود یک سرپناه به نام آلاچیق برای در امان ماندن از گزند با آفتاب و باد و باران بسیار ضروری است. در ساخت آلاچیق خود را به اندازه یا مصالح خاصی محدود نکنید. به کار گرفتن آلاچیق می تواند ضمن آن که کاربری خاص خود را داشته باشد، در اجرای فضای سبز شما، زیبایی خاصی نیز به وجود بیاورد. در صورتی که فضای سبز شما محدود و کوچک باشد، می توانید از آلاچیق در ابعاد کوچک تر بهره برده و حداقل یک نمونه از آن را داشته باشید.

استفاده از پل

ایده دیگری نیز که به برجسته سازی فضای سبز ویلا و غیره بسیار کمک خواهد کرد، استفاده از یک پل هر چند کوچک در مسیر رفت و آمد افراد است. پل گذاری حتی اگر بسیار کوچک باشد، فوق العاده جلوه گر خواهد بود. اکنون در پارک های بزرگ و کوچک، استفاده از پل کارآمدی زیادی داشته و چه به صورت کاملا تصنعی و چه روی یک مسیر آبی قرار داده شده باشد، کارایی خود را به اندازه کافی خواهد داشت.
طراحی مسیرهای رفت و آمد در فضای سبز
مسیرهای رفت و آمد از مهم ترین فاکتورهایی هستند که به هیچ وجه نباید در طراحی فضای سبز از آن ها غافل شویم. این مسیرهای رفت و آمد حتی اگر بسیار باریک در نظر گرفته شده و تعبیه شوند، با این همه ساختار فضای سبز را به شکلی قابل توجه، متحول خواهند ساخت.
در طراحی مسیر عبور افراد سعی کنید کمی متنوع تر عمل کنید. از مصالح مختلفی همچون چوب و سنگ می توانید استفاده کنید. پیچ و خم دادن به مسیر البته در حد متعادل نیز به خاص تر سازی فضای سبز کمک می کند. به ویژه در طراحی فضای سبز ویلا، به کار بردن مسیرهای رفت و آمد با سنگچین عالی ظاهر خواهد شد. این نوع طراحی به شما فرصت می دهد که ضمن ایجاد فضای سبز مورد نظر خود، همچنان مسیرهای پیاده روی را در اختیار داشته باشید.

استفاده از حوضچه و نهرهای مصنوعی

استفاده از جریان آب در هر مقیاسی که باشد حتی به شیوه مصنوعی که کار چندان سخت و هزینه بری نیز نخواهد بود، می تواند تمامی فضای سبز ویلا را تحت تأثیر قرار دهد و حس خوشایندی آن را بسیار بهبود بخشید. در زیر ایده‌هایی در این خصوص آورده شده است. باور داشته باشید که به کار بردن حوضچه ها و نهرهای مصنوعی از بهترین ایده ها در طراحی فضای سبز است و باعث می شود که جلوه فضای سبز ایجاد شده شما، به مراتب بیشتر باشد. در هر جایی که حتی کمی فضای سبز با مسیرهای آبی در تلفیق قرار بگیرد، جلوه به مراتب جذاب تری به وجود خواهد آمد. جاری شدن یک نهر مصنوعی یا به کار بردن یک حوضچه کوچک، طراوت و شادابی خاصی به فضا بخشیده و نشاط بیشتری به آن می بخشد.

مزایای طراحی فضای سبز

طراحی فضای سبز از بهترین ایده ها برای تغییر ساختار محیط های مسکونی، ویلاها، فضاهای شهری و … است که در هر حالت به اشکال مختلف می تواند وضعیت کاربری را بهبود بخشیده و آن را به شیوه ای دوست داشتنی تر و تاثیرگذارتر جلوه نماید. 

طراحی فضای سبز

Call Now Buttonمشاوره رایگان 09124682490