خرید ادوات کشاورزی در کرج

امروزه، پیشرفت تکنولوژی در همه زمینه ها سبب پیدایش انواع و اقسام ماشین آلات در تمامی صنایع شده است. یکی از این صنایع که از ماشین آلات پیشرفته همگام و در راستا با تکنولوژی استفاده می کند، صنایع کشاورزی است که سبب سهولت و آسانی کار برای کشاورزان، باغبانان و صاحب گلخانه ها شده است. ادوات و تجهیزات کشاورزی با روش هایی اتوماتیک وظایف مختلفی برای همه کشاورزان و باغبانان عزیز را انجام می دهد. اعم از آبیاری، شخم زنی، سم پاشی و حتی داشت و برداشت محصول.

شماره تماس: 09124682490

ادوات کشاورزی چیست

تجهیزاتی که به تراکتور و تیلر متصل می شوند و امور کشاورزی را سهولت می بخشند، ادوات کشاورزی نام دارند. یکی از این ادوات که در گذشته در امور کشاورزی رواج داشته، گاو آهن می باشد که نقش مهمی در کشت و زرع به عهده داشته است. عملکرد آن به این صورت بوده است بعد از شخم زدن خاک با خیش انجام شد، کلوخ های باقی مانده در زمین توسط روتاری له و خورد می شوند. ادوات کشاورزی شامل تجهیزات متنوعی است که هر کدام عملکرد متفاوتی دارند و برای وظایف گوناگون استفاده می شوند.

خرید ادوات کشاورزی در کرج

انواع ادوات کشاورزی

از انواع این ادوات و تجهیزات می توان به این موارد اشاره کرد:
خیش یا گاو آهن، روتاری یا کلوخ خوردکن، دیسک، سم پاش، شخم زن، خاک ورز مرکب، بذر کار کشت مستقیم، بیلر مکعبی، زمین صاف کن، دروگر مور، راند بیلر و…
در ادامه به کاربرد بعضی از این ادوات کشاورزی می پردازیم.

 کاربرد خیش یا گاو آهن

از گاوآهن برای مراحل اولیه کشاورزی مانند آماده کردن خاک برای کاشت بذر استفاده می شود. این گاو آهن در گذشته برای به حرکت درآمدن، از حیوانات بارکش استفاده می کرده است اما با پیشرفت تکنولوژی در صنعت کشاورزی، تراکتور ها این وظایف را انجام می دهند. خیش یا گاو آهن از گذشته تا الان، از ادوات کشاورزی پر استفاده در این صنعت بوده است به نوعی که می توان اختراع آن را نوعی تاثیر بالقوه در کشاورزی دانست. خیش می تواند از جنس چوب، آهن یا فولاد باشد که با تیغه هایی که در آن به کار رفته برای شکافتن خاک استفاده می شود.

کاربرد روتاری

از روتاری یا همان کلوخ خورد کن جهت پودر کردن خاک قبل کاشت بذر و همچنین بعد رشد محصولات استفاده می شود تا علف های هرز را از بین ببرد.

کاربرد شخم زن

از دستگاه شخم زن برای شخم زدن خاک و آماده سازی زمین جهت کشاورزی استفاده می شود. از این دستگاه ها علاوه بر شخم زدن زمین، جهت افزودن مواد مغذی به خاک استفاده می گردد. شخم زن ها انواع مختلفی دارند که با توجه به نوع خاک و نوع محصول کاربرد متفاوت می توانند داشته باشند.

خرید ادوات کشاورزی

ادوات کشاورزی از مهم ترین ابزارآلاتی هستند که کار را برای کشاورزان راحت و آسان کرده اند. این ادوات با کاربرد گسترده ای که دارند بسیاری از فرآیند های کشاورزی را سهولت بخشیده اند و سبب رونق تکنولوژی در زمینه کشاورزی گشته اند. با خرید و استفاده از ادوات کشاورزی می توانید تغییر چشم گیری در زمینه کشاورزی محصولات خود داشته باشید.

Call Now Buttonمشاوره رایگان 09124682490