ادوات کشاورزی ارزان در کرج

حتما اصطلاح “کشاورزی مکانیزه” را شنیده‌اید. این اصطلاح از زمانی مورد استفاده قرار گرفت که کشاورزی از حالت سنتی خارج شده و به صورت پیشرفته یا همان مکانیزه صورت گرفت ؛ حال میخواهیم به  اینکه ادوات کشاورزی چیست ، بپردازیم: به تمامی دستگاه‌هایی که در کشاورزی مکانیزه یا پیشرفته برای برخورداری از مزایایی مانند کاهش زمان و هزینه استفاده می‌شود، تجهیزات یا همان ادوات کشاورزی می‌گویند. ما در باغ ایرانی انواع ادوات کشاورزی با بالاترین کیفیت را خدمت شما مشتریان عزیز ارائه می نماییم برای خرید انواع ادوات کشاورزی در کرج با شماره های زیر تماس حاصل نمایید.

شماره تماس: 09124682490

مرکز ادوات کشاورزی در کرج

استفاده از این تجهیزات برای هر کشاورزی ضرورت دارد به دلیل اینکه مزایای بسیار زیادی را به همراه دارد. امروزه کشاورزان برای راحتی و همچنین کاهش هزینه‌های خود از تجهیزات و ادوات کشاورزی برای انجام مراحل مختلف بهره می‌برند. به همین دلیل هم هر کشاورزی باید با ادوات و تجهیزات کشاورزی مختلف آشنا باشد و نحوه کار کرد هرکدام را بداند تا بتواند از آن‌ها در کسب و کار خود به بهترین شکل استفاده کند. در ادامه به ادوات کشاورزی را میشناسیم و مزایای هرکدام ونحوه استفاده از هر یک از آنها را ارائه خواهیم کرد؛

ادوات کشاورزی ارزان در کرج

دسته بندی و معرفی تجهیزات و ادوات کشاورزی

زیر دسته های ادوات کشاورزی عبارتند از:

•    گاو آهن
•     دیسک کشاورزی
•    شخم زن
•    روتیواتور
•    دستگاه نشاکار
•    هد علوفه
•    تریلی
•    کولتیواتور
•    انواع تریلی و تانکر
•    تجهیزات کودپاش و بذرپاش

کاربرد گاوآهن در ادوات کشاورزی

گاوآهن یا خیش ابزاری ست در کشاورزی که انواع مختلف از جمله گاوآهن برگردان دار، گاوآهن بشقابی ،گاوآهن چیزل ،گاوآهن دوار ،گاوآهن زیر شکن دارند که در کشاورزی برای کندن، زیر و رو کردن و شخم زدن زمین است که دارای تیغه یا تیغه‌های فولادی سنگین که به وسیله چهارپا به ویژه گاو بر روی زمین کشیده می‌شود گاوآهن‌ها برای شخم اولیه زمینهای کشاورزی مورد استفاده قرار می‌گیرند.

کاربرد دیسک کشاورزی در ادوات کشاورزی

بعد از شخم زدن با گاوآهن برای آماده سازی بستر خاک و نرم کردن آن و اصلاح زمین شخم خورده، خرد و نرم کردن سنگ و کلوخ، از بین بردن علف های هرز و ساقه های به جا مانده از گیاهان که از تعدادی صفحات بشقابی تشکیل گردیده است از دیسک کشاورزی استفاده میشود.

کاربرد شخم زن در ادوات کشاورزی

شخم زن یا کلتیواتور دستگاهی است که جهت انجام عملیات هوا دهی به خاک و شخم زدن زمین های کشاورزی و باغ ها مورد استفاده قرار می گیرد. دستگاه شخم زن یا کلتیواتور از یک ست چرخ لاستیکی و یک ست چرخ آهنی تشکیل گردیده است که در ابعاد متفاوتی عرضه می گردند بعضی از آنها از بنزین و بعضی دیگر با گازوئیل تغذیه می شوند.

کاربرد روتیواتور در ادوات کشاورزی

به روتیواتو، تیلرهای دوار نیز گفته می شود وجهت شخم زدن زمین و آماده سازی زمین برای کشت استفاده می گردد و از لحاظ طرز کار، به طور کلی با ادوات خاک ورزی مثل گاوآهن های برگردان دار و بشقابی متفاوت اند.

کاربرد دستگاه نشاکار در ادوات کشاورزی

دستگاه نشاکار یکی از حرفه‌ای ترین تجهیزات و ادوات کشاورزی است که کاشت محصولات نشا دار را انجام میدهد. و مناسب کشت مکانیزه انواع نشای سبزی و صیفی جات میباشد.

کاربرد هد علوفه در ادوات کشاورزی

هد علوفه از ابزار و ادوات مورد استفاده در کشاورزی مکانیزه است. این دستگاه با توان بالا، جهت برداشت بقایای گیاهان و یا علوفه های خشک و تر کاربرد دارد که در مزارع و علفزارها استفاده می شود.

کاربرد تریلی در ادوات کشاورزی

تریلی تراکتور کشاورزی، یکی از مهم ترین و اصلی ترین لوازم موجود برای تراکتور می باشد که امروزه کاربرد های به شدت مهمی دارند. به طوری که در حال حاضر توزیع کنندگان و تولید کنندگان بسیار زیادی در سراسر کشور در زمینه عرضه و فروش مدل های مختلف این محصولات فعالیت کرده و محصولاتشان را با قیمت های مختلفی به دست شما می رسانند.

کاربرد کولتیواتور در ادوات کشاورزی

کلتیواتور یا کولتیواتور یکی از ماشین های خاک ورزی ثانویه است. کولتیواتورها خاک های سطحی را که در مرحله خاکورزی اولیه شکسته و از هم پاشیده شده را با هم به صورت دورانی مخلوط می کند، اما زمین را شخم نمی زند و برای هوا دهی بین لایه های خاک، آماده کردن بستر کشت نرم برای محصول و همچنین افزایش جذب آب و باران استفاده می شودو در نوع های کلتیواتور بنزینی،دیزل و دستی میباشند.

Call Now Buttonمشاوره رایگان 09124682490