لیست کامل ماشین آلات کشاورزی

با مکانیزه شدن صنعت کشاورزی ابزار و ادوات این صنعت تغییرات اساسی پیدا کرده است. این مهم در سهولت کار کشاورزان تاثیر بسزایی دارد. برای اطلاعات بیشتر از لیست ماشین آلات کشاورزی به سایت باغ ایرانی مراجعه نمائید.

کشاورزی چیست

دانش پررورش گیاهان و دام به کشاورزی معمول است. این صنعت در پیشرفت تمدن بشری نقش به سزایی داشته است. تاریخ کشاورزی برمی گردد هزاران سال قبل. در حال حاضر حدود 2 میلیارد نفر با صنعت کشاورزی معیشت دارند. در عصر بیست و یکم با صنعتی شدن؛ کشاورزی هم مکانیزه شد. زراعت نوین، اصلاح نباتات، مواد زراعی مانند سموم دفع آفات و کودها  و تحولات تکنولوژیک به شدت باعث بالا رفتن بازده ها شده و در ضمن باعث آسیب های زیست محیطی و زیست محیطی می شود. مسائل زیست محیطی شامل کمک به گرم شدن کره زمین، کاهش آب سفره ها، جنگل زدایی، مقاومت آنتی بیوتیکی و هورمون های رشد در تولید گوشت صنعتی است. ارگانیسم های اصلاح شده ژنیتکی به طور گسترده ای مورد استفاده قرار می گیرند اگرچه برخی از آنها در کشورهای خاصی ممنوع است.

لیست کامل ماشین آلات کشاورزی

ماشین آلات کشاورزی چیست؟

ماشین آلاتی که در عملیات کشاورزی در مزارع به کار می رود را ماشین آلات کشاورزی می گویند. مانند: علف بر، کلوخ شکن، کمباین، خرمن کوب، تراکتور، تیلر می باشد. این ماشین آلات از مرحله کاشت، داشت، برداشت را انجام می دهند.

انواع ماشین آلات کشاورزی

  • ماشین آلات قبل از کاشت محصول
  • ماشین آلات زمان کاشت
  • ماشین آلات افزایش بازدهی کاشت
  • ماشین آلات کشاورزی افزایش بازدهی کاشت
  • ماشین آلات کشاورزی برداشت
  • ماشین آلات مخصوص کار بر روی محصول نهایی
  • ماشین آلات پر کاربرد در کشاورزی

در صنعت کشاورزی مکانیزه ماشین آلاتی هستند که نسبت به دیگر ابزار پرکاربردتر هستند.

ماشین آلات شخم زن

به دلیل تنوع در ماشین های شخم زن هر کشاورز باید بر اساس نوع زمین و خاک کشاورزی خود نوع ماشین را انتخاب کند.

تیلرها

تیلر نوعی تراکتور است اما کوچکتر که تمام قابلیت های تراکتور را در مقایس کوچکتر دارد. در عملیات کاشت، داشت، برداشت استفاده می گردد. از تریلرها برای خروج محصول نهایی و یا ورود مواد اولیه به مزرعه استفاده می شود. تیلرها از لحاظ نحوه روشن شدن در دو نوع هندلی و استارتی موجود هستند. نوع هندلی با کشیدن طناب هندل روشن می شود. در مدل های استارتی توان از طریق باطری تامین می شود. از تیلر برای دور کردن، سم پاشی، پودر کردن خاک، برداشت و انتقال محصولات و غیره استفاده می شود.

دستگاه سمپاش

دستگاه سم پاش یکی از ضروری ترین دستگاه ها برای هر مزرعه ای است. سم پاش ها انواع مختلف دارند. که در مقالات بعدی در مورد آن ها صحبت خواهیم کرد. از این دستگاه برای سم پاشی زمین های کشاورزی استفاده می شود. کشاورز می تواند انواع مختلف سموم مانند جامد و مایع را با این دستگاه به صورت یکنواخت در کل مزرعه سم پاشی کند.

تراکتور

ضروری ترین ماشین آلات کشاورزی تراکتورها هستند. که به دو دسته تراکتور زراعی و تراکتور باغی تقسیم می شود. علاوه بر این دستگاه های مختلف بر روی تراکنور فابل نصب هستند که می تواند نیازهای مختلف یک کشاورز را تامین کند

ادوات کشاورزی در کرج

Call Now Buttonمشاوره رایگان 09124682490