هزینه اجرای طراحی باغ و ویلا

امروزه بسیاری از افرادی که دارای باغ و یا ویلا هستند، علاقه دارند این فضاها را به بهترین شکل ممکن طراحی کنند. لذا امروزه طراحی باغ و ویلا از اهمیت بالایی برخوردار شده است. این مسئله نه تنها سبب زیبایی محیط مورد نظر می شود، بلکه به ارزش قیمت ملک نیز می افزاید. 
هزینه طراحی باغ و ویلا به عواملی همچون مساحت زمین و فضای مورد نظر، سبک معماری، نوع و تعداد المان های به کار رفته، شرایط منطقه ای و مواردی از این قبیل بستگی دارد. شما می توانید جهت اطلاع از قیمت طراحی باغ و ویلای خود، باید با کارشناسان مجموعه باغ ایرانی مشاوره نمایید. کارشناسان این مجموعه بعد از بازدید از محل و برآورد قیمت ها، هزینه های پیش رو را به شما اعلام می کنند. 

عوامل تاثیرگذار در هزینه طراحی باغ 

داشتن محوطه‌ای زیبا در داخل باغ ها و یا ویلاها، بخشی از جذابیت‌های آن ها به حساب می‌آید. از این رو بسیاری از افراد به طراحی باغ و ویلا های خود روی می آورند. یکی از مهم‌ترین فاکتورها در اجرای این پروژه‌، هزینه نهایی آن است.
 هزینه طراحی باغ و ویلا باید پیش از برنامه ریزی برای اجرا، مد نظر قرار گیرد. چرا که محوطه سازی این اماکن مراحل و اجزای گوناگونی دارد که در میزان هزینه مورد نیاز هم تاثیرگذار است. 
برای برآورد هزینه طراحی باغ و ویلا پیش از هر فاکتور دیگری، متراژ پروژه اهمیت دارد. به علاوه محل قرارگیری باغ و ویلا هم عاملی تاثیرگذار در تخمین هزینه طراحی فضای سبز است. 
عامل طراحی نیز در برآورد قیمت طراحی باغ و ویلا اهمیت بسیار دارد. به همین جهت افرادی که محوطه سازی ارزان قیمت برایشان در اولویت است، به دنبال طراحی خاصی نیستند.

 

هزینه اجرای پروژه طراحی باغ و ویلا 

 

برآورد هزینه‌های طراحی باغ و ویلا 

مساحت پروژه یکی از عوامل تعیین‌کننده در برآورد مدت زمان لازم و هزینه طراحی باغ و ویلا است. در برخی پروژه‌ها، بیشتر زمان‌بر شدن آن در میزان هزینه‌ها موثر است. همچنین باید در نظر داشت که هم زمان و هم هزینه طراحی و اجرای فضای سبز در پروژ‌ه‌های بزرگ،‌ تا حدودی متفاوت از پروژه‌های کوچک‌تر محاسبه می‌شود.

 طراحی محوطه

تخمین و برآورد هزینه طراحی باغ و ویلا معمولا پس از بازدید از فضای مورد نظر صورت می‌گیرد و طراح فضای سبز قیمت هر متر مربع طراحی محوطه را مشخص می‌کند.
نکته دیگر اینکه هرچه طراح تخصصی‌تر و دقیق‌تر موضوع را بررسی کند، قیمت طراحی باغ و ویلا هم متفاوت خواهد بود. از این رو هزینه طراحی و اجرای محوطه و فضای سبز متناسب با تخصص طراح می‌تواند متفاوت باشد. 

Call Now Buttonمشاوره رایگان 09124682490