طراحی و اجرای پارک

باغ ایرانی جز برترین طراحان پارک در استان البرز می باشد جهت کسب اطلاعات بیشتر و شروع همکاری با باغ ایرانی با ما در تماس باشید:


باغ ایرانی

09124682490


cee9e8d0a8bc409aaa4e8a877a9f3d6b

قبل از هر چیزی ما باید بدانیم پارک چیست .

پارک چیست 

پارک فضای سبز طراحی شده ای است که در اختیار مردم قرار گرفته است که توسط درختان و گیاهان پوشیده شده است و جزء فضای عمومی شهری به حساب می آید. پارک ها باعث جنب و جوش در شهر می شوند و به طبیعت و کیفیت زندگی انسان ها کمک می کند .
پارک ها از نظر هویت به دو دسته تقسیم می شوند :
پارک های شهری و پارک های جنگلی

طراحی و اجرای پارک شهری

پارک های شهری به پارک هایی گفته می شود که در شهر ساخته شده اند و خود پارک های شهر به چند دسته تقسیم می شوند :

  • پارک محله ای
  • پارک ناحیه ای
  • پارک منطقه ای
  • پارک همسایگی
1651f47c63a14f7ea3cb5ff169f89f26

طراحی و اجرای پارک جنگلی

پارک جنگلی پارکی است که در آن درختان نقش مهم تری نسبت به سایر اجزاء دارند و برای احداث این پارک ها از اصول جنگلداری پیروی می شود.

789fa8ddfd854ff48c538b078f783202

پارک ها از نظر ظاهر و شکل شامل

  • پارک های مختلط
  • پارک های فانتزی
  • پارک های نامنظم
  • پارک های منظم

می شوند.

طراحی پارک

قبل از طراحی پارک باید دقت کنیم که پارک از چه اجزایی تشکیل می شود برای نمونه: از فضای سبز ، کپفوش ، مبلمان و دیگر تجهیزات که در مراحل مختلف باید به طراحی هر کدام از آن ها توجه کرد . طراحی پارک باید به گونه ای باشد که امکانات کافی برای همه ی گروه های سنی داشته باشند.
در حال حاضر پارک ها فقط به عنوان یک منظره یا محلی برای پیک نیک و یا برای قدم زدن طراحی نمی شوند بلکه با توجه به فعالیت های فرهنگی و با توجه به نیازهای گروه سنی مختلف طراحی می شوند . پارک ها در سطح شهرها می توانند پاسخگوی بسیاری از کمبودهای شهر باشند.

فضای سبز عمودی پارک ها

توسعه ی فضای سبز عمودی شهری با استفاده از طراحی و اجرای فضای سبز پارک ها با چــــشم انـــدازی بصــری مناســب علاوه بر کــاهش آلودگی های محـیط باعث زیبایی پارک ها می شود. توســعه فــضای ســبز عمـودی، بـه معنـای ایجـاد سـطوح سـبز  است و شامل بام های سبز و دیوارهای سبز می شود. فضای سبز عمودی، دارای کارکردهای گوناگونی است کـه  میتوان به زیباسازی محیطی، کاهش آلودگی محیطی و… اشاره کرد.

Call Now Buttonمشاوره رایگان 09124682490