طراحی محوطه باغ تالار

برای محوطه سازی تالار ابتدا باید مکانیزم ساختاری آن را انتخاب نمایید. ساختار تالار شما باید مشخص شود که مدرن است یا سنتی ؟ می خواهید از سبک و نمای گیاهان طبیعی استفاده کنید و یا از گیاهان مصنوعی ؟ برای طراحی باغ از چه سبک می خواهید استفاده نمایید ؟ باغ ژاپنی ، باغ انگلیسی و یا باروک
 
محوطه باغ تالار
برای طراحی محوطه باغ تالار، وحدت فضا را در نظر داشته باشید. وحدت فضا یعنی ساختار با هم همخوانی داشته باشد .از طرح های ساده و شکیل استفاده نمایید که هم زیبایی داشته باشد و هم هزینه زیادی برایتان نداشته باشد.
با توجه به ساختار و طرحی که انتخاب کرده اید نوع گیاهان و مجمسه و سایر موراد را تطابق دهید. رنگی که برای طرحتان انتخاب می کنید با سایز اجزا مطابق باشد ، بدین شکل نباشد که نمای شما هفت رنگ شود و در نظر بیننده شلوغی و بهم ریختگی ایجاد کند.
برای فضاهایی که هیچ رنگ و رویی ندارند می توان از رنگ های گرمتر استفاده کرد و یا آبنما و نورپردازی استفاده کرد و به آن مکان جلوه بخشید.
برای طراحی محوطه باغ تالار رعایت تناسب لازم است. اندازه منطقه را با عناصر طراحی اندازه گیری کنید. به عنوان مثال، یک چشمه بزرگ در وسط یک باغ کوچک عجیب و غریب به نظر می رسد. برعکس، یک مجسمه کوچک در یک فضای بزرگ قابل مشاهده نخواهد بود.

 

طراحی محوطه باغ تالار
ایده های زیادی برای طراحی باغ تالار ها وجود دارد :
  • چشمه با شکوه با گچ و ترکیب مجسمه.
  • سایبان با ستون ها و نرده ها، با سایبان پوشیده
  • آلاچیق ها و پل ها، چراغ های جعلی.
  • مجسمه های سنگ مرمر، توپ ها، آرک ها.
  • گلدان های کف و ظروف معلق با گیاهان صعود.

عناصر دکوری در طراحی منظره

استفاده از حوض مصنوعی که اندازه آن بستگی به اندازه باغ دارد و شکل آن  به سبک انتخاب شده بستگی دارد. سواحل معمولا با سنگ، سنگریزهکار می شود.. روشنایی محوطه با چراغ های و رنگ نورهای متفاوت در قسمت های خاصی کار می شود تا بازتاب نور زیبایی ایجادکند.
استفاده از چمن به صورت پیوسته در یک نقطه یا بصورت تیکه تیکه در بین موزاییک ها و یا کنار ورودی ها بکار می رود. در بخش هایی که لازم است بصورت طرح دار کار می شود.
عناصر دکوری نیز بر اساس طرح کار می شود ممکن است فضا مدرن باشد و اصلا نیازی به کار با با وسایل دکوری نباشد. 
 
 محوطه سازی باغ تالار

محوطه سازی باغ تالار 

وجود درختان و چمن می تواند باعث زیبایی محوطه شود ولی طراحی و ترکیب این فضا با گلکاری طبیعی نیز جلوه خاصی به محیط خواهد بخشید . 
هر چند در طراحی محوطه تالار از گل ها و درخچه های مصنوعی بیشتر بکار برده می شود، آن هم به این علت می باشد که شاید در شلوغی و هیاهوی عروسی ممکن است کودکان باعث تخریب گل های زیای محوطه شوند .  
 
طراحی و ساخت  محوطه باغ تالار

طراحی محوطه باغ تالار توسط باغ ایرانی

باغ ایرانی در سطح تهران و کرج ، محوطه سازی باغ تالار و باغ عکاسی آتلیه را با طراحی متفاوت و جدید انجام می دهید.
محوطه سازی فضای باغ و باغ تالار ها با گیاهان طبیعی و گیاهان طبیعی 
 
ساخت محوطه باغ عروسی

Call Now Buttonمشاوره رایگان 09124682490