طراحی محوطه ساختمان اداری

طراحی محوطه ساختمان اداری امروزه خیلی مورد توجه اشخاص می باشد چون افراد زمان زیادی از زندگی خود را در آنجا سپری می کنند. طراحی محوطه ساختمان اداری به زیبایی محیط پیرامون ساختمان اداری می افزاید. محوطه سازی محیط اداری فضایی با طراوت برای اشخاص ایجاد می نمایند.
مجموعه باغ ایرانی با در نظر گرفتن تمام نکات مهم و اصولی طراحی و اجرا  فضایی جذاب و کارآمد را توسط مهندسین و کارشناسان با تجربه انجام می دهند.

طراحی محوطه ساختمان اداری چیست 

به طراحی هایی که با استفاده از المان و عناصر متنوع برای محوطه سازی فضاید باز اطراف ساختمان اداری صورت می گیرد طراحی  محوطه ساختمان اداری گفته می شود. طراحی فضای باز اداری یکی از کارهای مهم و اساسی در به وجود آمدن یک محیط کاری می باشد کارفرمایان بباید به آن اهمیت زیادی بدهند.
یکی از طراحی های محوطه اطراف ساختمانات اداری طراحی فضای سبز می باشد.

طراحی فضای سبز اداری

فضای سبز باعث نشاط و طراوت افراد می شود.طرح های زیادی در ایجاد فضای سبز استفاده می شود. نوع پوشش گیاهان در ایجاد فضای سبز باید متناسب با شرایط محیطی آب و هوا صورت پذیرد.
در ایجاد فضای سبز اداری می توانید از المان های مختلف همچون گل، درخت، آبنما، آلاچیق، برکه و… استفاده نمود. ایجاد فضای سبز از مهمترین طراحی ها در محوطه سازی می باشد.
 

طراحی محوطه ساختمان اداری

ویژگی های فضای سبز در ساختمان های اداری

فضای سبز برای افزایش کیفیت زندگی موثر می باشد. ایجاد فضای سبز در ساختمان های اداری باعث کاهش استرس کارکنان می گردد و دمای محیط را افزایش می دهد و همچنین باعث کاهش آلودگی صوتی و آلودگی هوا می شود که در تمرکز کارکنان تاثیر به سزایی دارد.
ایجاد فضای سبز سبب کاهش تاثیرات اثرات گلخانه ای نیز می گردد و باعث جذب دی اکسید فضا و تولید اکسیژن می نماید این ویژگی ها از مهمترین ویژگی های ایجاد فضای سبز در پیرامون ساختمان اداری است.

کاربرد فضای سبز اداری

در اجرا و طراحی فضای سبز اداری اشکال هندسی و طراحی باید به صورتی انجام شودکه اشخاص دسترسی آسانی به ورودی ساختمان اداری داشته باشند. در طراحی فضای سبز از نورپردازی و عناصر معمولا استفاده نمی شود.
در طراحی فضای سبز اداری بررسی و تحلیل سایت، هزینه مورد نظر افراد برای طراحی و اجرای فضای سبز اداری و طراحی فضای باز محوطه پیرامون ساختمان اداری از مراحل ابتدایی ایجاد فضای سبز اداری می باشد.

هزینه طراحی محوطه ساختمان اداری

هزینه طراحی محوطه ساختمان اداری به عوامل زیادی بستگی دارد. همچون مساحت زمین و متراژ ساختمان اداری هر چقدر بیشتر باشد هزینه بیشتری برای طراحی آن صرف می شود.
انتخاب نوع مصالح مورد استفاده در هزینه محوطه سازی ساختمان اداری نیز موثر می باشد هرچه مصالح درجه یک و باکیفیت تری برای این منظور استفاده شود باید هزینه بیشتری صرف ایجاد فضا نمود.
عملیاتی مانند نقشه برداری، خاکبرداری و خاک ریزی نیز در هزینه محوطه سازی تاثیر گذار می باشد.
به طور کلی در طراحی محوطه ساختمان های اداری نیاز به دانش کافی می باشد. طراحان مجموعه باغ ایرانی دارای تجربه و مهارت بسیار بالایی در این زمینه می باشند. این مجموعه نیاز و اولویت اشخاص را درک می کنند و با توجه به آن طراحی محوطه ساختمان اداری ر انجام می دهند.
بیشتر بدانید: طراحی باغ ویلا

Call Now Buttonمشاوره رایگان 09124682490