طراحی محوطه باغ شیب دار

طراحی حیاط شیب دار یکی از طراحی‌های پیچیده در زمینه ساخت محوطه سازی محسوب می‌شود. اغلب ویلاها و باغ‌ها در دامنه کوه ساخته می‌شوند؛ به همین دلیل باید در طراحی حیاط آن‌ها زمین شیب دار را در نظر گرفت. طراحی حیاط ویلا شیب دار به خاطر وجود نوع زمینش کار دشواریست.
حتما شما هم با شنیدن نام ویلا به یاد خانه‌هایی در دامنه کوه یا بر سر تپه‌های بلند می‌افتید. این خانه‌ها دارای باغ یا زمین شیب داری هستند که برای طراحی محوطه سبز آن باید حرفه‌ای عمل کرد. عده‌ای فضای سبز این خانه‌ها را بدون استفاده می‌گذارند. شما به راحتی می‌توانید با دانستن اصول طراحی حیاط شیب دار آن فضا را به محیطی منحصربه‌‌فرد تبدیل کنید. بنابراین با ما همراه باشید تا شما را با اصول محوطه سازی باغ شیب دار آشنا کنیم.

طراحی محوطه باغ شیب دار

ساخت یک محوطه سبز

شاید در نگاه اول تصور کنید که زمین شیب‌ دار موقعیت مناسبی برای ساخت یک محوطه سبز نیست. اما اگر شما با اصول محوطه‌ سازی ویلا در زمین شیب دار آشنا باشید، می‌توانید فضای منحصربه‌فردی را طراحی کنید. امروزه با پیشرفت و گسترش ویلا سازی در کوهپایه‌ها توجه به طراحی حیاط شیب‌دار هم اهمیت زیادی پیدا کرده است.
 متخصصین این عرصه تلاش می‌کنند تا با خلاقیت هرچه تمام‌تر به ساخت یک حیاط جذاب و زیبا در فضای شیب دار بپردازند. اما گذشته از خلاقیت برای طراحی درست یک حیاط شیب دار باید اصول آن را بدانید.
نقشه‌برداری یکی از کارهای بسیار مهمی است که باید قبل از طراحی فضای سبز در زمین‌های شیب دار انجام شود. این کار را بر عهده یک شرکت معتبر بگذارید تا به راحتی بتواند نقشه درستی از زمین شیب دار شما ارائه بدهد. 
هرچه نقشه‌برداری زمین‌های شیب دار درست‌تر و حرفه‌ای‌تر انجام شود، گروه طراحی حیاط و فضای سبز کارشان را راحت‌تر انجام خواهند داد. بنابراین برای نقشه‌برداری حیاط ویلا در زمین شیب دار کوتاهی نکنید.

طراحی و محوطه سازی ویلا

طراحی و محوطه سازی ویلا در زمین شیب‌دار نسبت به سایر زمین‌ها کمی متفاوت است. انتخاب مصالح، دیوارکشی و پیکربندی ویلا و محوطه آن در زمین‌های شیب دار باید تراکم بالایی داشته باشند. این تراکم بالا می‌تواند ماندگاری مورد نظر را فراهم کند. چون زمین ویلا و باغ محوطه آن شیب دار است، وجود مصالحی متفاوت با تراکم بیشتر ضرورت پیدا میکند. در غیر این صورت با گذشت زمان ساختمان و فضای سبز شما با آسیب‌های جدی ناشی از شیب زمین مواجه خواهد شد.

انتخاب تجهیزات مناسب 

حیاط شیب دار به دلیل نوع ساختارش نسبت به سایر فضاهای سبز شرایط متفاوتی دارد. به همین دلیل هنگام انتخاب تجهیزات مورد نظر باید به شیب آن فضا توجه کرد. درواقع تجهیزاتی که در زمین شیب دار کار گذاشته می‌شوند، باید پتانسیل مورد نظر برای آن فضا را داشته باشند. شما می‌توانید با ایده‌های منحصربه‌فردی از همه‎ی محوطه باغ شیب‌دار بهره ببرید. فقط کافیست شرایط زمین را در نظر بگیرید و انتخاب‌های متناسبی داشته باشید.
طراحی حیاط شیب دار کمی دشوار است. این دشواری به معنی عدم زیبایی آن نخواهد بود. بلکه هنگام طراحی حیاط ویلای شیب دار کافیست یک‌سری نکات مهم را در نظر بگیرید.

Call Now Buttonمشاوره رایگان 09124682490