گلکاری فضای سبز

محیط خشک شهری ، نمای شهر را بسیار بی روح و زشت نشان می دهد . در شهرهایی که هوای مرطوب و معتدلی مانند شمال ندارند و رویش گیاهان به صورت خودرو نمی باشد باید فضای سبز مناسبی طراحی شود که علاوه بر زیبا سازی شهر باعث پاک سازی هوا نیز شود .
هر ساله بودجه ای برای زیبا سازی درون شهری تخصیص داده می شود . زیبا سازی شهر تعمیر خیابان ها و ایجاد فضای سبز و غیره می شود. فضای سبز مناسب شهری که  شامل پارکا ها و بوستان ها و حتی فضاهای سبز کنار خیابان و مابین بلوار می باشد .
کاشت چمن و گل کاری و کاشت نهال در این فضا از کارهای اولیه می باشد . اما چیدمان و اصول طراحی این فضاهای سبز باید به تایید شهرداری برسد. 
برای فضاهای خاص انتظار یک شکل با مفهوم وجود دارد که آن را باید با گلکاری به اجرا در آورد . در برخی ورودی ها که شکل کوه پایه می باشد بصورت بلوک بندی باید گل کاری شود .
 

گل کاری در ورودی شهر

گلکاری در پارک ها

برای گلکاری فضای سبز باید از گل های خاصی با توجه به آب و هوای آن منطقه استفاده کرد. استفاده از گل هایی که به زودی پژمرده نشود و مقوامت در برابر گرما و سرما داشته باشد . گل های زیبایی که پارک و بوستان ها را زیباتر نماید . 
 
گلکاری در پارک

گلکاری در وسط بلوار

از |انجایی که بلوار ها عریض می باشند و فضای مابین دو طرف بلوار حداقل یک متر می باشد. برای پر کردن این فضا ، طراحی و اجرای فضای سبز بکار برده می شود. که با کاشت گل و کاشت درخت های زیبا و  کاشت درخچه های خاصی این فضا پر می گردد. حتما مشاهده نموده اید که حتی به این درخچه های شکل های متفاوتی داده می شود تا در عین ایجاد فضای سبز بر روی اصول زیبایی آن نیز کار شود.

 
گلکاری وسط بلوار

گلکاری با استفاده از وسایل تزیینی 

برای طراحی گلکاری می توان از ابزار هم استفاده کرد و طرح ترکیبی از وسایل دکوری با گل آمیخت و در نهایت گلکاری زیبایی به اجرا در آورد. استفاده از نمای آن شهر و یا سوغات و محصولات آن شهر می تواند به عنوان پایه طرح استفاده شود . مثلا شهری که محصولش انار می باشد،  میتوان با چند سازه انار ترکیب کرد و یک طرح زیبا و با مفهوم طراحی نمود؛ و یا استفاده از مجسمه حیوانات در بین فضای سبز و گلکاری می تواند یک محیط جذابتری ایجاد نماید . البته قابل ذکر است که ممکن است فضا آنقدر کوچک باشد که فقط به کاشت چمن و کاشت  گل بسنده کرد. 
در محل هایی که امکان رشد گونه های مختلف گیاهان وجود دارد می توان پارک جنگلی درست کرد و با کاشت درخچه های زیبا آن را آراست.
برای برخی از گلکاری ها و چمن کاری ها باید حفاظ استفاده کرد، تا از تخریب آن جلوگیری کرد . برای این کار می توان از حفاظ های نرده ای چوبی استفاده کرد و یا از حفاظش های توری در دور تا دور آن استفاده کرد تا از ورود کودکان و حیوانات به آن جلوگیری نمود.
 
گلکاری تزیینی در فضای سبز

گلکاری در تابستان 

گل کاری باید به گونه ای باشد که فقط در تابستان موجب زیبایی نشود و بعد چمن ها و گل ها خشک شود و محیط فضای سبز را بی روح کند. استفاده از چمن های مرغوب و گل های مختص آن منطقه باعث زیبا مکاندن همیشگی فضای سبز خواهد شد.

طراحی فضای سبز

 طراحی فضای سبز درون شهری

مجموعه باغ ایرانی در سطح کرج و تهران طراحی و اجرای فضای سبز را با متنوع ترین مدل ها انجام می دهد. طراحی فضای سبز اصولی و اجرای فضای سبز توسط این مجموعه با طرح های دلخواه شما نیز امکان پذیر می باشد.فقط کافیست با مجوعه باغ ایرانی تماس بگیرید.

طراحی فضای سبز درون شهری

Call Now Buttonمشاوره رایگان 09124682490