4afc950bed2a49dab3cc2504af7fb3b5

طرح های مختلفی برای محوطه سازی و درست کردن مسیر و راه در باغ ها وجو دارد. بستگی به سبکی که شما دوست دارید طرح های لوکس و کلاسیک و طرح های مدرن و ساده وجود دارد. مسیری که شما در محوطه سازی باغ ایجاد می کنید ی تواند ادامه ای از خط های ویلا یا خانه باشد و در واقع مسیر ورودی شما را تعریف می کند و یا می تواند صرفاً مسیر هایی با بافت و متریال های زیبا برای تزئین باغ شما باشد.

محوطه سازی باغچه ویلا

طراحی فضای سبز یعنی چه؟ یعنی زمانی که علم و هنر دست به دست هم میدهند و ویژگی های قابل رویت یک محوطه را اصلاح و آرایش می کنند تا از آن فضایی جذاب و صمیمی بسازند. این هنر به حل مشکلات زیبایی شناسی و حتی رعایت حریم خصوصی صاحبخانه کمک بزرگی میکند. کارایی محوطه را بیشتر کرده و ویژگی های منفی آن را با طراحی فضای سبز و محوطه ویلا پوشش میدهد.
طراحی فضای سبز و محوطه ویلا باید فردی بسیار دقیق و ریزبین باشد. ترکیب طبیعت و صنعت ساختمانی کار راحتی نیست. محوطه سازی نه تنها خانه شما را زیباتر میکند، بلکه در کاهش آلودگی صوتی و گرما هم موثر است. به طوری که گرمایش و سرمایش محیط اطراف شما را به خوبی تنظیم میکند.
بدون شک شما هم دوست دارید به محض ورود به خانه با منظره ای سرسبز و زیبا پر از درخت و چمن روبرو شوید تا همه استرس های روزانه را از بین ببرد. پس چرا حیاط خالی خانه تان را به یک فضای سبز حیرت انگیز تبدیل نکنید؟ با یک برنامه ریزی منظم و متشکل از عناصری مانند توازن، بافت، رنگ و ارتفاع می توانید به راحتی به خواسته خود برسید. شاید همین الان بهترین زمان برای شروع این پروژه باشد. با توصیه ها و راهکارهایی که ما در اختیارتان می گذاریم، می توانید حیاط خانه خود را به یک محوطه دلباز و زیبا و نشاط آور تبدیل کنید.

 محوطه سازی باغ

به زبان ساده تر می توان محوطه سازی را چگونگی بکار بردن و جانمایی المان های مختلف مورد نیاز در یک فضا تعریف کرد. شاید در نگاه اول تصور این باشد که جدول بندی و مشخص کردن فضای سبز و راه ها تعریف مشخصی از محوطه سازی باشد، اما این چنین نیست و تمامی موارد بالا تنها اجزائی از عملیات پیچیده محوطه سازی می باشند .بعنوان مثال در محوطه سازی یک شهرک مسکونی بایستی تمامی موارد وضوابط مباحث مختلف مسکن و شهرسازی در کنار طراحی زیبا وچیدمان مناسب بکار برده شود که از این موارد می توان به جانمایی نقاط امن، دسترسی های مختلف، فضا سازی های مناسب با جمعیت، و تراکم کلی فضا اشاره کرد.
بعنوان نمونه دیگر می توان به محوطه سازی ویلا  اشاره کرد که در کشور ما در حال افزایش می باشد. در محوطه سازی ویلا و باغ ها بایستی به زیبایی در کنار ایمنی و استاندارد بودن آن توجه نمود. به عنوان مثال استفاده از استخر در ویلا خود شرایط وضوابطی دارد که حتما بایستی در طراحی اولیه لحاظ گردد که متاسفانه امروزه مشاهده می شود در ویلاسازی که در کشور ما انجام می گیرد کمتر مورد توجه قرار می گیرند. در محوطه سازی باغ ها هم تقریبا این چنین موارد بایستی لحاظ شده و در طراحی های تخصصی استفاده شوند.
پلان محوطه سازی نقشه ای است که در آن نوع و موقعیت درختان،روش گل کاری،باغ آرایی و محوطه سازی،محل ساختمان ها،نوع حصار کشی،نوع وکف سازی مسیر های سواره و پیاده و…نشان داده می شود.
تقدم و تأخر اجرای قسمت‌های مختلف کار و هماهنگی آن با سایر پیمانکاران پروژه که زیر نظر دستگاه نظارت صورت می‌گیرد، باید توسط پیمانکار رعایت شود تا از دوباره کاری‌ها و به وجود آمدن اشکالات بعدی جلوگیری شود‌. در صورت عدم رعایت نکات لازم در اجرای مرحله‌ای کار، پیمانکار مسئول بروز اشکالات بعدی و همچنین جبران هزینه ها خواهد بود .

شرایط آب و هوای برای محوطه سازی

باید قبل از هرچیز شرایط آب و هوایی منطقه خود را در نظر بگیرید. چون در انتخاب گل و گیاه مناسب با منطقه به شما کمک میکند. در غیر این صورت فضای سبز موفق و زیبایی نخواهید داشت. نکات قابل توجه دیگر هم عبارت هستند از نور خورشید، قلیایی خاک، قدرت و جهت وزش باد. قبل از انتخاب گیاه مورد نظر، به میزان آب مورد نیاز آن توجه کنید. گیاهانی که برگ پهن و سبز دارند به آب زیادی احتیاج دارند. پس باید نسبت به رطوبت و آب منطقه گیاهان خود را انتخاب کنید.

151f2cf2a5c74acd9b228ea22d351333

Call Now Buttonمشاوره رایگان 09124682490