طراحی فضای سبز باغ

در سال های اخیر طراحی فضای سبز برای محوطه ی باغ ها، مورد توجه بسیاری از افراد و طراحان قرارگرفته است. به گونه ای که افراد بسیاری در سراسر کشور به این امر مبادرت می ورزند. افراد برای رهایی از دغدغه های زندگی روزمره و کاهش استرس ها، به دنبال یافتن مکانی دنج برای کسب آرامش هستند. از این رو بسیاری از آن ها به فضاهایی همچون باغ ها روی می آورند. 
طراحی فضای سبز برای باغ ها، فرآیندی است که به کمک آن می توان با داشتن یک سری مهارت و دانش اولیه و کافی، بنا و یا قسمتی از باغ را به مکانی بسیار آرام بخش و زیبا تبدیل کرد. به این صورت که با استفاده از گل و گیاه و بوته‌ها و درختان متفاوت می‌توان یک منظره زیبا و حیرت انگیز در باغ ها خلق کرد. در صورت تمایل به طراحی فضای سبز باغ و ویلای خود، می توانید این امر را به تیم حرفه ای باغ ایرانی بسپارید.

هزینه طراحی فضای سبز برای باغ

همانند ویلاها، طراحی فضای سبز باغ ها نیز می تواند شامل سبک‌های متفاوتی می‌باشد. همانطور که ویلاها می‌توانند سبکی مدرن یا کلاسیک داشته باشند، طراحی باغ ها نیز می تواند در سبک های متنوعی اجرا شود. 
برای فضای سبز یک باغ، نخستین پرسش باید در مورد میزان یکپارچگی و هماهنگی بین فضای داخلی و محوطه خانه باشد. از سبک محوطه سازی گرفته تا جنس پوشش گیاهی داخل و بیرون باغ شامل این مسئله می باشد. هماهنگی محوطه با سبک داخل خانه از اصلی ترین نکات قابل اهمیت در طراحی فضای سبز باغ است. علاوه بر نوع پوشش گیاهی، مسئله بعدی که مهم است، محل قرار دادن درختچه ها و تنظیم عناصر فضای سبز در محوطه باغ می باشد.
با توجه به این مطالب، هزینه طراحی فضای سبز برای باغ ها نیز براساس سبک در نظر گرفته شده، نوع المان های به کار رفته و مساحت فضای مورد نظر تعیین می گردد.

 

طراحی فضای سبز باغ

 

مراحل طراحی فضای سبز

طراحی فضاهای سبز در باغ ها طی یک سری مراحل خاص صورت می‌گیرد که در ادامه این مراحل برای شما بیان می شود.

  1. اقدامات اولیه
  2. تهیه نقشه و طرح اولیه
  3. هزینه و زمان
  4. شروع ساخت

اقدامات اولیه در طراحی فضای سبز

بررسی زمین از جوانب مختلف، توجه به شرایط آب و هوایی، عناصر موجود در زمین، سلیقه کاربران و بازه سنی آن‌ها از مهم‌ترین اقداماتی است که قبل از طراحی و ایده پردازی فضای سبز باید همه آن‌ها را مشخص کرد.  

Call Now Buttonمشاوره رایگان 09124682490