طراحی فضای سبز باغچه در کرج

طراحی فضای سبز باغچه حیاط در کرج

طراحی فضای سبز باغچه کوچک

این وسعت‌های کوچک و بزرگ، هر کدام همچون ریه‌ی سبز کوچکی به پاکیزگی و تلطیف هوای شهرها کمک می‌کنند. ضمن آنکه ساکنان بنا نیز از شادابی گیاهان و فضای سبز ایجاد شده لذت می‌برند. اما چه کنیم که حتی فضاهای کوچک نیز همچون باغی بزرگ، چشم نواز و دوست داشتنی باشند.
با کمی حوصله، صرف وقت کافی، بودجه‌ی نه چندان زیاد و البته برخورداری از اندکی ذوق و سلیقه، می‌توان حتی کوچک‌ترین فضاها را نیز به محیط‌ هایی متفاوت و جذاب تبدیل کرد. جایی که در هنگام خستگی، دمی آسوده و از سبزی اطراف و لمس زیبایی طبیعت لذت برد.
در واقع داشتن یک باغ کوچک یا یک فضای نشیمن خارج از منزل، نیازمند فضایی آن چنانی نیست.
طراحی فضای سبز باغچه در کرج

باغچه ها و حیاط های پشتی و جلویی هم مثل هماهنگ با دکوراسیون بخش های داخلی تغییرات را به خود گرفته و طبق سبک مدرن از کمترین فضاها بهترین استفاده ها شده است. در خانه های امروزی نهایت یک فضای حیاط خلوت یا بالکن کوچک می توان با گل و گیاه تزیین شود و باغچه ای کوچک اما زیبا به خود ببینید

طراحی باغچه بزرگ حیاط با روش های جالب

با کاشت انواع گیاهانی که با آب و هوای شهر شما مطابقت و همخوانی دارند می توانید فضای سبز زیبا و متفاوتی را در حیاط منزل خود ایجاد کنید. باغچه ها با متراژ بزرگ فضای مناسبی را برای کاشت انواع گیاهان و گل های رنگارنگ در اختیار شما قرار می دهند همچنین می توانید در باغچه حیاط منزل خود انواع سبزی های خوردن مطابق با ذائقه خود را بکارید. بهتر است فضای باغچه را تفکیک کنید و در هر قسمتی از فضای باغچه گیاهان مورد نظر خود را بکارید. تزیین باغچه یکی دیگر از روش های ایجاد باغچه ای زیبا در حیاط منزل است شما می توانید با کمک انواع سنگ های زیبا و رنگی و مجسمه های سنگی و گل های رنگارنگ و ایجاد حوض هایی کوچک در اطراف باغچه های بزرگ آن ها را به زیبایی تزیین کنید.

ایده‌های خلاقانه برای طراحی باغچه در حیاط منزل

یک فضای نشیمن کوچک در حیاط خلوت خانه‌تان درست کنید. حتی می‌توانید فضاهای خیلی کوچک حیاط خانه خودتان را با به کارگیری استراتژی‌های درست، به یک محیط خیلی راحت و دل‌چسب تبدیل کنید.

طراحی باغچه در حیاط منزل آبنمای کوچک

هزینه طراحی فضای سبز باغچه در کرج

ما می‌توانیم با به خرج دادن کمی خلاقیت و با استفاده از ابزار و وسائل مناسب، یک آب‌نمای کوچک دست ساز بسازیم. وقتی مهمان‌هایتان این آب‌نمای کوچک و دوست داشتنی را ببینند، خیلی تحت تاثیر قرار خواهند گرفت!

طراحی باغچه در حیاط منزل با باغچه های بلوک سیمانی

طراحی فضای سبز

استفاده از زباله‌ها و چیزهای بی‌ارزش، با ساده‌ترین راهکار بلوک‌ها تبدیل به باغچه‌های کوچکی می‌شوند و می‌توانید بلوک ها کار بگذارید و از آن به عنوان میز نوشیدنی استفاده کنید.اگر از این ایده خوشتان آمده، پیشنهاد می‌کنیم مطلب تزیین خانه با وسایل دورریختنی را نیز مطالعه کرده و از ایده‌های آن نیز در منازل خود استفاده کنید.

طراحی باغچه در حیاط منزا با گلدان های آویز

245cc7e3f778414aa1f748937fd410c5

گیاهان در تزیین مکان‌های مختلف همیشه حرف اول را می‌زنند. خصوصا اگر در حیاط استفاده شوند. این گلدان‌های رنگارنگ و زیبا را از دیوار‌های حیاط کوچکتان آویزان کنید و گل‌های مورد علاقه تا درونشان بکارید. خیلی زیبا هستند، اینطور نیست؟

طراحی باغچه در حیاط منزل

یکی از درختان حیاطتان خشک شده؟ روحش شاد! واقعا ناراحت کننده است، ولی تا ابد که نمی‌توانید عزادار درخت عزیزتان بمانید. برای اینکه یاد و خاطره‌اش را زنده نگه دارید، می‌توانید از تنه آن یک میز زیبا بسازیم و چند وقت یکبار که دورش جمع می‌شوید، به یادش چیزی بنوشید!

طراحی باغچه در حیاط منزل با حلقه گل لاستیکی

70dc9f7bc9ea48308e7d34e4d06658c7

اگر لاستیک‌های اتوموبیلتان صاف شده و دیگر قابل استفاده نیست، آنها را دور نی‌ندازید.ما میتواینم با استفاده از ساختن یک حلقه گل زیبا تنهای یکی از هزاران استفاده‌ای است که می‌توانید از لاستیک‌های فرسوده کنید.

واقعا هیچ راهکاری برای بزرگ‌تر کردن حیاط کوچک شما نداریم، مگر اینکه زمین بخرید و به حیاطتان اضافه کنید! ولی ایده‌های بسیاری برای بزرگ‌تر نشان دادن حیاط زیبایتان در هنگام طراحی باغچه در حیاط منزل وجود دارد و یکی از آن‌ها نصب آینه بر روی یکی از دیوارهای حیاط است. به این ترتیب عمق بیشتری به فضا اضافه می‌شود و این توهم ایجاد می‌شود که حیاط شما بزرگ‌تر است.

طراحی باغچه در حیاط منزل با جای بذر پرنده ها

از پرنده‌هایی که گاهی مهمان حیاط خانه شما می‌شوند به زیبایی پذیرایی کنید. می‌توانید این جای بذر زیبا را با یک بطری و چند تکه تخته و چند عدد پیچ به راحتی بسازید. بذر‌های رنگی و زیبا را درونش پر کنید و پرنده‌ها را به خانه‌تان دعوت کنید!

طراحی باغچه در حیاط منزل با حوضچه سنگی کوچک

ساختن این حوضچه کوچک سنگی بسیار ساده است و در عین حال زیبایی خاصی دارد. می‌توانید زیبایی این حوضچه را با کاشتن گل در اطراف آن و منتهی کردن یک راه چوبی که در عکس‌های قبلی این مطلب نشان دادیم کامل کنید. هر کسی این حوضچه را ببیند عاشقش می‌شود.

طراحی باغچه در حیاط منزل با استخر کوچک

اجرای فضای سبز

تا به حال هر چه استخر خانگی دیده‌اید به کنار، این استخر زیبا و کوچک و دنج یک چیز دیگر است! اگر دلتان استخر خانگی می‌خواهد، فکر نکنید باید یک حیاط  درندشت و بزرگ داشته باشید. صاحبان این حیاط کوچک واقعا می‌دانند که از فضا‌های کوچک چطور می‌توان لذت برد.

طراحی باغچه در حیاط منزل با آتش کمپ

در باغچه حیاط پشتی یا همان حیاط خلوت منزلتان، یک کمپ کوچک بزنید! این کمپ‌ها در طراحی باغچه در حیاط منزل شما بسیار کار آمد هستند و می‌توانید اوقات زیبایی را با دوستان و خانواده خود در این محیط سپری کنید. می‌توانید چای آتشی نوش جان کنید یا اینکه روی این آتش گوشت و سبزیجت کباب کنید و از مزه آتشی آن‌ها لذت ببرید.

در این مطلب دیدیم که برای داشتن حیاطی زیبا و طراحی باغچه در حیاط منزل نیازی نیست که حیاط خیلی بزرگی داشته باشیم. ذوق و خلاقیت مهم‌ترین و قوی‌ترین ابزار شما در طراحی محیط‌ های کوچک است. پس با خیال راحت طراحی فضای سبز باغچه منزل تان را به ما باغ ایرانی بسپارید.

Call Now Buttonمشاوره رایگان 09124682490