طراحی فضای سبز ساختمان

طبق تعریف، برای این که به درستی طراحی فضای سبز یک ملک را تعریف کنیم، باید آن ملک را یا از لحاظ عملی یا زیبایی شناسی بهبود بخشیم. به تعبیری گسترده، هر آنچه در ملک شما در خارج از خانه قرار دارد بخشی از محوطه ای است که تحت فضای سبز ملک قرار می گیرد. هنگامی که بخواهید منظره حیاط را به یک منظره فضای سبز تبدیل کنید، در واقع طراحی فضای سبز را آغاز کرده اید.
به زبان ساده، اگر می توانید از پنجره به بیرون نگاه کنید و یک ویژگی ثابت در حیاط خود ببینید، که بر زیبایی کلی یا عملکرد عملی ملک شما تاثیر بگذارد، آن ویژگی بخشی از طراحی فضای سبز ملک خواهد بود. همچنین توجه داشته باشید که برخی از ویژگی های عملی فضای سبز مانند سیستم های زهکشی زیرزمینی، حتی اگر به صورت پنهان باشد، از اهمیت بالایی در طراحی فضای سبز برخوردار هستند.
اینکه فضای سبز خانه شما به چه صورت باشد نیاز به تخصص و تجربه دارد قرار گرفتن المانها و حتی درختان و گیاهان در کنار هم به سادگی نمیتواند امکان پذیر باشد. اگر میخواهید زیبایی و چشم نوازی باغ و حیاط خود را دو چندان کنید و همچنین به صورت طولانی مدت از آن بهره مند شوید حتما از طراح فضای سبز و مشاورین این زمینه کمک بگیرید، آنها با توجه و علم بر اینکه چه گیاهانی با آب و هوا و نوع خاک شما مناسب است و چه المانهایی با توجه به فضا و محیط شما لازم است بهترین را به شما ارائه میدهند.

طراحی فضای سبز ساختمان

قبل از طراحی فضای سبز

اکنون شما درباره طراحی فضای سبز ایده هایی دارید، اما قبل از انجام هر کار جدی در حیاط خود، باید به چه موارد دیگری توجه کنید؟
اولین سوالی که باید از خود بپرسید این است: آیا من قصد دارم برای همیشه در این ملک بمانم؟ یا می خواهم بعد از مدتی آن را به فروش بگذارم؟
پاسخ به این سوال اولویت های شما را روشن کرده و به ایجاد ایده ای کلی برای پروژه های طراحی فضای سبزتان کمک می کند. اگر خود را به عنوان صاحب مادام العمر این ملک بدانید می توانید طراحی فضای سبز را با سلیقه خود انجام دهید. اما اگر می خواهید بعد از مدتی آن را به فروش بگذارید برای این که دوباره نخواهید هزینه کنید و تغییرات انجام دهید تا به چشم خریدار زیباتر به نظر برسد، بهتر است در مورد نوع طراحی بیشتر فکر کرده و مشورت بگیرید. شاید بهتر است آن را به سلیقه خریداران بالقوه طراحی کنید.

از اشتباهات پرهزینه طراحی فضای سبز خودداری کنید.

مانند سایر جنبه های زندگی، برخی از بهترین تصمیمات مربوط به طراحی فضای سبز منازل بر اساس یاد گرفتن کارهایی است که نباید انجام دهید. برای مثال، برخی از افرادی که می خواهند کار طراحی فضای سبز خانه خود را انجام دهند تصمیم می گیرند درخت بزرگی در منظره خود را حذف کنند تا به خواسته دلخواه خود در طراحی برسند. اما این ایده می تواند تاثیر منفی در کار شما داشته باشد.

Call Now Buttonمشاوره رایگان 09124682490