طراحی فضای سبز، باغ آرایی و محوطه سازی

طراحی فضای سبز، باغ آرایی و محوطه سازی اولین گام برای ایجاد یک فضای سبز اصولی و کارآمد مطابق اصول فنی و استانداردها می باشد. بر اساس یکی از اصول طراحی و محوطه سازی  فضای سبز با نام نادی گاردن که یک روش مدرن و بروز است، ابتدا باید بررسی اولیه محیط انجام شود، سپس طراحی سه بعدی قبل از اجرا صورت گیرد و در نهایت فضای سبز به مرحله اجرا در می آید. البته براورد هزینه و تعیین زمان اجرا هم از موارد بسیار مهم است که  قبل از تمامی این موارد باید بررسی شود.

بررسی اولیه محیط در طراحی فضای سبز

در بررسی اولیه محیط جهت طراحی فضای سبز و محوطه سازی متخصصین ابتدا برای بررسی شکل زمین، مساحت، توپوگرافی و زوایا مکان مورد نظر را بازدید می کنند. در این روش حتی نحوه تابش خورشید، جهت وزش باد، شرایط خود ساختمان و موقعیت آنها از نظر متخصصین مد نظر قرار می گیرد. ویزگی های بصری از رنگ و شکل و فرم تا عملیات خاک برداری همه و همه از اهمیت ویژه ای برخوردارند. درنهایت المان های زیبای محیطی و چینش آنها متناسب با سلیقه مشتری انجام می شوند.

 

 طراحی فضای سبز، باغ آرایی و محوطه سازی

 

طراحی سه بعدی قبل از اجرای فضای سبز

طراحی سه بعدی یکی از فناوری های مدرن کامپیوتری محسوب می شود که برای اجرای فضای سبزو محوطه سازی بسیار کاربرد دارد. درست قبل از اجرای فضای سبز و محوطه سازی طرح های سه بعدی پروژه در دست اجرا به مشتری ارائه می شود تا با نحوه کار اجرا آشنا شود. در این زمان مشتری اگر تمایل به تغییر در طرح داشته باشد یا بخواهد موردی به طرح اضافه کند از این طریق نظر خود را اعلام کرده و با مشورت متخصص طرح تغییر یا اضافه می شود. طراحی سه بعدی در دنیا ی حرفه ای از مهمترین ویژگی های صرفه جویی در وقت و هزینه می باشد. یکی از نمونه های طراحی در محوطه سازی روش تری دی مکس ئ ساخت انیمیشن سه بعدی است. تری دی مکس در محوطه سازی، دکوراسیون داخلی، نمای خارجی، طراحی شرکت و دفتر کار،کابینت، آبنما، استخر، آلاچیق و… استفاده می شود.

طراحی فضای سبز و محوطه سازی

پس از نهایی شدن طراحی فضای سبز و قطعی شدن طرح تری دی یا سه بعدی نوبت به اجرای فضای سبز و محوطه سازی می رسد. این اقدامات مطابق با اولویت بندی اجرا می شود. از جمله این اقدامات می توان به خاک برداری، گودبرداری، اجرای سیستم زه کشی، لوله کشی، اجرای تاسیسات، سیم کشی، اجرای پیاده روها و نورپردازی، جاگذاری المان ها و کاشت گیاهان اشاره کرد. استفاده از درختان میوه یا خوش بو، گیاهان بومی زیبا یکی از اصلی ترین موارد اجرایی هستند. نگهداری و بهسازی فضای سبز بخش نهایی و مهم اجرا به شمار می آیند. آبیاری به موقع، سم پاشی، هرس کردن و کوددهی موارد نگهداشت پس از مرحله اجرایی هستند. مزایای خدمات باغبانی پس از مرحله اجرا در صرفه جویی در زمان و انرژی، ایجاد فضای زیبای همیشگی و چشم نواز، افزایش زیبایی و رشد گیاهان و پوشش گیاهی فضای سبز و محوطه سازی محسوب می شوند.

Call Now Buttonمشاوره رایگان 09124682490