طراحی فضای سبز برای تراس

طراحی فضای سبز برای تراس، بالکن و حیاط خلوت خود را می توانید به مجموعه باغ ایرانی که با تکنولوژی روز دنیا و دانش کافی طراحی و اجرا فضای سبز را انجام می دهند با خیال راحت  بسپارید.
برای طراحی فضای سبز در تراس یا حیاط خلوت می توانید از ایده های خلاقانه زیادی استفاده نمایید. 
باتوجه به تخصصی بودن طراحی فضای سبز تراس می توانید از متخصصین مجرب در مجموعه باغ ایرانی کمک بگیرید.

طراحی فضای سبز برای تراس

تراس سبز چیست

به دلیل افزایش جمعیت ساخت و ساز آپارتمان برای سکونت افراد بسیار مورد توجه مهندسان و طرحان گردیده است. و برای دسترسی افراد به فضای باز، محیطی به اسم تراس یا بالکن برای استفاده افراد ساخته شده است.
در حقیقت تراس سبز شبیه سازی تراس به حیاط کوپک می باشد. که در آن انواع گوناگون درختان و گیاهان و المان و عناصر را می توان استفاده نمود. بنابراین فضای سبز تراس به یک فضای مطلوب و لذت بخش تبدیل می گردد.

طراحی فضای سبز در تراس چگونه است

در دنیا امروز به دلیل روی آوردن انسان ها به زندگی مدرن سبب گردیده است که افراد در آپارتمان ها و ساختمان ها ساکن شوند. در آپارتمان ها و ساختمان های بلند مرتبه به غیر از تراس به فضای سبز حیاط و محیط اطراف آپارتمان افراد دسترسی ندارند. 
بنابراین افرد باید تراس یا بالکن خود را به گونه ای طراحی نمایند تا بتواند از یک فضای سبز دلنشین و زیبا بهره ببرند. در طراحی فضای سبز تراس باید به موانع و مشکلاتی همچون وجود پکیچ، کولر و متراژ کم تراس توجه نمایید. 

ویژگی طراحی فضای سبز برای تراس

  • ایجاد فضایی دلنشین برای اوقات فراغت
  • کاهش آلودگی صوتی
  •  کاهش آلودگی هوا و محیط زیست
  • زیباتر شدن نمای ساختمان ها
  • سبب افزایش قیمت آپارتمان ها

المان و عناصر مورد استفاده در طراحی فضای سبز برای تراس

درختان و گیاهان

برای طراحی فضای سبز برای تراس می توان از گیاهان و درختان متناسب با شرایط جوی منطقه استفاده نمود. و می توان با استفاده از ایده های فراوان مانند ایجاد دیوار سبز، استفاده از فلاورباکس، استفاده از گلدان های زیبا و…یک فضای سبز زیبا را برای تراس طراحی نمود.

مبلمان

استفاده از مبلمان متناسب با رنگ المان و عناصر استفاده شده و ابعاد و اندازه تراس در طراحی فضای سبز تراس نقش بسیار مهمی را ایفا می کند. با استفاده از مبلمان در تراس می توان فضای دلنشین را برای دورهمی خانوادگی و اوقات فراغت ایجاد نمود.

آبنما

همان طور که می دانید آب یک عنصر جدا ناپذیر برای طراحی فضای سبز می باشد. زیرا صدای آب سبب آرامش روانی بسیاری از افراد می شود. با استفاده از المانی مانند آبنما و حوضچه می توان از این موضوع بهره برد.

نورپردازی

با یک نورپردازی مناسب می توان در زمان شب از فضای سبز تراس استفاده نمود و همچنین موجب می گردد تراس را به فضای مطلوب برای شب نشینی های شبانه تبدیل نمود. 

کفپوش

برای طراحی فضای سبز تراس می توانید از کفپوش های مناسب استفاده نمود. مانند چمن مصنوعی که نقش بسزایی در زیبایی فضای تراس دارد. از کفپوش هایی مانند پارکت و کفپوش سنگی و چوبی نیز می توان برای این منظور استفاده نمود.

Call Now Buttonمشاوره رایگان 09124682490