اجرای دیوار سبز در کرج

دیوارهای سبز یا Green wall مجموعه ای از گیاهان هستند که به صورت عمودی با استفاده از روش آبکشت، بر روی سازه‌هایی که می‌توانند آزادانه و یا به دیوارها متصل باشند، رشد می‌کنند . دیوار سبزاز گیاهانی تشکیل شده‌ است که به محیط کشت در حال رشد وارد می‌شوند و سپس بر روی دیوار ساختمان‌ها قرار می‌گیرند تا سرسبزی و فواید گیاهان را تامین کنند، اما از حداقل فضای افقی استفاده می‌کنند . ​دیوار سبز رنگی از سیستم‌های مختلف اختصاصی ساخته شده‌ است که بر روی ساختاری که گیاهان و محیط‌های رشد آن‌ها را به دیوار نگه می‌دارد، مونتاژ می‌شوند.این دیوار یکی از زیباترین طراحی های فضای سبز است که نمای بیرونی ساختمان ها را زیباتر خواهد کرد
 
دیوار سبز در کرج

تاریخچه دیوار سبز

در قرن 20 میلادی اولیم دیوار سبز در یک خانه باغ اجرا شد . در آن زمان مردم از داشتن چنین خانه هایی لذت می بردند و با توجه به پیشینه تاریخی دیوار سبز در بابل، مدیترانه و…. به کمک کابل و سیم ها داربست هایی را بر بدنه دیوارها و حتی به صورت یک سقف بر روی حیاط خانه درست کرده و رشد گیاهان را به سمت این داربست ها هدایت کردند. مردم به سمت کشت گیاهان رونده رفتند که بعد از کمی رشد، خود را به داربست رسانده و در نتیجه بعد از مدتی کل دیوار و داربست را پوشش می داند. این چنین شد که طراحی دیوار سبز صورت گرفت و هم اکنون ساخت دیوار سبز جزئی از طراحی ساختمان ها و منازل مسکونی به حساب می آید. بسیاری از مردم به دیوار سبز یا گرین وال باغ های عمودی نیز می گویند . 

مزیت اجرای دیوار سبز در کرج

دیوار سبز در بهبود کیفیت زیست‌محیطی نقش تعیین‌کننده‌ای دارد. فواید دیوار سبز ازنظر زیست‌محیطی، اجتماعی و اقتصادی موجب شده، تا در نمای شهری و ساختمانی از آن استفاده نمایند. پوشش گیاهی که این دیوار برای نمای ساختمان ایجاد می‌کند در کاهش آلودگی هوا و کاهش آلاینده‌های محیط مؤثر بوده و این گیاهان دمای محیط پیرامون را کاهش داده و از ایجاد پدیده ی جزیره ی گرمای شهری، جلوگیری می‌کنند.

مزیت بعدی دیوار سبز مقرون به صرفه بودن آن است، دیوارها و نماهای سبز بیرونی سازه‌ها قادرند از دمای کلی ساختمان به خصوص در مواقع تابش مستقیم نور خورشید بکاهند. و در عین حال، قادرند از فرار حرارت مطبوع ساختمان در طول زمستان کاهش دهند . با چرخه ای که در فضای اطراف خود ایجاد می کنند همانند یک تصفیه هوا عمل می کنند و از نظر بصری خاصیت ضد استرس دارند.

 

 نور موردنیاز برای رشد گیاه دیوار سبز
برخی از گیاهان در محیط‌های کم‌نور رشد می‌کنند و برخی از آن‌ها برای زندگی به نور فراوان و مستقیم نیاز دارند. به‌طور مثال اقاقیا و چنار در دیوار سبز بیرونی باید مورداستفاده قرار گیرند زیرا به نور زیاد نیاز دارند.

نکات مهم در نگهداری دیوار سبز

 آبیاری گیاه دیوار سبز
بعضی از گیاهان به آبیاری روزانه و برخی دیگر به مقدار کمتری آبیاری در طول هفته نیاز دارند . به همین دلیل استفاده از گیاهان هم آب بسیار مهم است و بهترین کار برای گیرین وال استفاده از سیستم هوشمند آبیاری می باشد . 

شرایط آب و هوایی گیاه دیوار سبز
برای اینکه گیاهان مورد استفاده در گرین وال شما از بین نرود باید از گیاهانی استفاده نماییم که نسبت به نوسانات آب و هوایی مقاومت زیادی دارند . و همچنین اگر دیوار سب در فضای باز استفاده می شود در پناه یک دیوار یا پوشش طراحی شود تا از گزند باد و سرما باران و برف در امان باشد . 
برای اینکه انتخاب مناسبی از گیاهان دیوار سبز داشته باشید باید به بافت، رنگ و میزان آب و نور موردنیاز گیاهان توجه کنید.

گرین وال در کرج

 مقدار خاک موردنیاز برای رشد گیاه 
انتخاب خاک مناسب برای رشد گیاه بسیار ضروری است. به‌طور مثال تناسب بین خاک و سنگریزه‌ها در رشد و گستردگی گیاهان آبشاری بسیار حائز اهمیت است.برای نگهداری مناسب از گرین وال باید هر چند ماه یکبار به گیاهان کوددهی نمایید . کارشناسان ما در باغ ایرانی اجرا و نگهداری دیوار سبز در کرج را به بهترین نحو انجام خواهند داد .

دمای موردنیاز برای رشد گیاه
پارامتر دیگری که در پرورش یک گیاه باید موردتوجه قرار گیرد دمای موردنیاز برای رشد آن می‌باشد. برخی از گیاهان برای رشد به دمای 5 درجه و برخی به دمای 30 درجه نیاز دارند.پس همخانواده بودن گیاهان نیز اهمیت بسیار زیادی دارد . هیچکس دوست ندارد بعضی از قسمت ها از دیوار سبز را پژمرده و بعضی قسمت ها را شاداب ببیند . 

طیف رنگی برگ‌ها و گل گیاه:
اگر می‌خواهید دیواری زیبا بسازید بهتر است به طیف رنگی گیاهان انتخابی‌تان دقت کنید.اگر دوست دارید از گیاهانی استفاده نمایید که گل میدهند و زیبایی دیوار سبز شما را چندین برابر می کنند . از طرفی گیاهانی که طیف سبز روشن و تیره دارند نیز در زیباتر شدن دیوار سبز شما نقشی موثر دارند . 

نگهداری و هرس کردن گیاه

همان‌طوری که در موارد پیشین ذکر شد هر گیاه برای زندگی به نور و آب‌وخاک متفاوت نیاز دارد. بنابراین برای نگهداری مناسب از گیاه باید این موارد در نظر گرفته شوند. هرس کردن گیاهان در برخی از فصول سال، شرایط بهتری را برای رشد آن‌ها فراهم می آورد.بهتر است اگر خوب گیاهان را نمیشناسید اینکار را به عهده متخصصین اجرای دیوار سسبز در کرج بسپارید چرا که هرس غیراستاندارد سلامتی دیوار سبز شما را به خطر می اندازد .

هزینه اجرای دیوار سبز در کرج

امروزه با بکار گیری اصول مهندسی در کنار دانش شناخت انواع مختلف گیاهان می توان دیوار های سبزی  در نقاط مختلفی از فضای داخلی و خارجی ساختمان ، طراحی دیوار محوطه، طراحی دیوار حیاط ویلا  خلق کرد و نمایی مدرن و سرسبز که بسیار خیره کننده می باشد را پدید آورد . بهترین طراحان و مجریان دیوار سبز برای طراحی و اجرای فضای سبز منزل،ساختمان و یا باغ شما آماده خدمتگزاری هستند . با توجه به اینکه طراحی و ساخت دیوار سبز به روش های مختلفی صورت می گیرد و در اندازه ها و شکل های متفاوت وجود خواهند داشت برای استعلام قیمت با کارشناسان باغ ایرانی تماس بگیرید . برای آشنایی بیشتر با دیوار سبز به قسمت تعریف دیوار سبزمراجعه کنید

اجرای گرین وال
 

Call Now Buttonمشاوره رایگان 09124682490