طراحی فضای سبز حیاط

طراحی فضای سبز حیاط در کرج

اگر به دنبال طراحی فضای سبز حیاط یا خانه خود هستید بد نیست بدانید طراحی این گونه فضا ها دارای یکسری اصول و قواعد است . یکی از این اصول و قواعد توجه به اصول رنگ شناسی است . منظور از اصول رنگ شناسی ، به کارگیری درست و صحیح از رنگ ها در جای مناسب است . اگر می خواهید حیاطی جذاب داشته باشید خلاقیت حرف اول را می زند . پس لازم دانستید چند مورد از طراحی های فضای سبز را برای شما به نمایش بگذاریم .

جهت هماهنگی با شماره زیر تماس بگیرید:
مهندس اهنگری نژاد    :   09124682490

طراحی فضای سبز حیاط خانه

چند ایده جالب برای طراحی فضای سبز حیاط

استفاده از گل های قرمز در پس زمینه ی سفید ، یکی از ایده هاییست که در زیباسازی محوطه بسیار موثر است . سنگ های  ساحلی سفید که در کف سازی زیرین حوض مورد استفاده قرار گرفته اند زیبایی این بخش را چند برابر نموده است .
تنه های بریده شده درختان که با خرده سنگ های سفید قصد جلب توجه بیشتر را دارند .
استفاده از درختچه ها تاثیر مثبتی در زیبایی محوطه و حیاط  دارد .
طراحی باغچه در فضای مرکزی خانه باعث پیوند محیط بیرون و داخل شده است .
ترکیب سنگ های تزئینی با گیاهان سبز که در نهایت یک گل را نشان دهد.
استفاده از مصالح چوب ، گیاه و سنگ که ترکیب زیبایی را خلق کرده است .
ست کردن رنگ درب با گیاهان که جذایت ویژه ای به حیاط داده است .
فرم معمول و مرسوم باغ آرایی به سبک ایرانی، فرم مستطیلی است، اما شما می توانید از دیگر فرم های هندسی نیز برای ایجاد ظاهری متفاوت و جدید در فضای حیاط منزل خود بهره بگیرید. اگر مایل باشید، می توانید از چنیدن فرم هندسی که در تناسب بصری قرار می گیرند، در طراحی فضای سبز استفاده کنید. این ایده باعث می شود فضای باغ شما جذابیت بیشتری پیدا کند و هر قسمت آن حرف خاصی برای گفتن داشته باشد.
اگر می خواهید راه ورودی منزل خود را که از سمت در حیاط تا درب خانه ادامه دارد، به زیبایی تعریف کنید و در عین حال فضای خنکی در این مسیر داشته باشید، می توانید از گیاهان بالارونده استفاده کنید. این گیاهان به سادگی دور داربست هایی که تعریف کرده اید، پیچیده و سایه مناسبی برای محل مورد نظر شما به وجود می آورند. اگر از انواع گلدار و پرپشت استفاده کنید، می توانید با یک تیر دو نشان بزنید و این مسیر را بسیار زیباتر و چشم نوازتر از آن چه هست، جلوه دهید.

طراحی فضای سبز حیاط خانه در کرج

طراحی کف حیاط در طراحی فضای سبز

کف حیاط منزل خود را به همان شکل که هست رها نکنید. ظاهر حیاط منزل شما و فضای سبزی که در محوطه در نظر گرفته اید، تا حد زیادی به آن چه بر کف حیاط می گذرد، وابسته است. به همین خاطر است که نباید کف حیاط را بی توجه بگذارید. شما می توانید از تخته سنگ های بزرگ یا دیگر کفپوش های مناسب برای به کارگیری در فضای حیاط استفاده کنید و به این شکل مسیرهای رفت و آمد در حیاط را تعریف نمایید. سایر قسمت ها را نیز می توانید با سنگ ریزه پر کنید.

در طراحی فضای سبز حیاط یک قسمت را برای قدم زدن طراحی کنید

این خیلی مهم است که حتی در باغ های کوچک و همچنین در لا به لای باغچه های حیاط منزل خود فضاهایی برای قدم زدن و گشت در میان درختان داشته باشید. مسلما هیچ کس مایل نیست برای گشت و گذار در حیاط خانه اش پا در گل و لای بگذارد، پس احتمالا شما هم به اهمیت این موضوع پی برده اید که تعریف مسیرهای مشخص به منظور ایجاد امکان قدم زدن در فضای باغ شخصی لازم است. این مسیر را می توان با استفاده از هر نوع کفپوشی ایجاد کرد.
اگر بیشتر اوقات خود را در فضای بیرون از خانه سپری می کنید بنابراین طراحی فضای سبز حیاط خانه یکی از کارهایی لازمی است که باید به هر نحوی که شده آنرا انجام بدهید. این کار هم باعث افزایش روحیه و امید به زندگی خواهد شد هم اینکه فضای خانه را بسیار لوکس و زیبا نشان می دهد، طوری که هر فردی به محض قدم گذاشتن داخل حیاط شما شگفت زده خواهد شد و سخت می تواند آن محل را بدون تحسین و ابراز علاقه به محیط ترک کند. خانه های ویلایی و معمولی ایی که در این مطلب با آنها آشنا خواهید شد دقیقا چنین ویژگی دارند.

استفاده از عناصر متخلف در طراحی فضای سبز حیاط

استفاده زیاد از عناصر طبیعی در اطراف خانه های ویلایی باعث شده بیشتر شبیه یک کلبه جنگلی شوند و نه یک خانه امروزی و مدرن. اما سایر خانه ها نیز به صورت متعادل اینکار را انجام داده اند. همانطور که در ادامه مشاهده خواهید کرد تمام فضای اطراف خانه ها با گیاهان سرسبز و بسیار زیبا پوشانده شده طوریکه نمای چندانی از خود ساختمان خانه دیده نمی شود. در خود حیاط هم سعی شده برای کامل شدن دکوراسیون فضای شیک بیرون، از کفپوش های عالی حیاط و مبلمانیی بسیار باکیفیت، مقاوم و مداوم استفاده شود. همه این عناصر کنار هم باعث شده تا طراحی فضای سبز حیاط خانه به معنای واقعی کلمه خارق العاده و کامل جلوه کند.

طراحی ورودی فضای سبز حیاط

قسمت ورودی خانه ویلایی زیر به سبک حیاط خانه های مدیترانه ای و استوایی تزیین شده و به همین خاطر هر بیننده ای را در همان نگاه اول مجذوب زیبایی خود می کند. بیشتر قسمت حیاط با چمن پوشیده شده اما راهرویی که بین فضاهای سبز قرار گرفته نیز طراحی جالب و زیبایی دارد. ضمنا برای بالا بردن پوشش اطراف خانه و ایجاد فضای خصوصی، خیلی هوشمندانه از نوعی از گیاهان استفاده شده که با شاخ و برگ های متعدد خود دید افراد کنجکاو از تمام جوانب ساختمان به داخل را محدود می کند.
در ایوان خانه نیز با فضایی احاطه شده با گیاهان سبرسبز روبرو هستیم که برای گفت و گو یا حتی مطالعه و میل صبحانه بهترین مکان خواهد بود. حتی در آشپزخانه نیز دیواری تمام شیشه ای نصب شده تا از فضای سبز اطراف نهایت استفاده برده شود. علاقه خانه دار به موضوع جنگل و گیاهان بقدری زیاد بوده که حتی حین آشپزی هم نمی خواسته از دیدن فضای سبز اطراف محروم شود.
البته برای طراحی فضای سبز حیاط خانه حتما نباید خانه ایی ویلایی با حیاط بزرگ و بی انتها داشته باشید. شکل زیر بخوبی نشان می دهد که یک حیاط کوچک نیز می تواند به خوبی تعداد ایده های خلاقانه و منحصر بفرد به زیباترین شکل ممکن تزیین شود. استفاده از سنگریزه در کنار سنگ های بزرگ بعنوان راهرو، ایده ای بسیار زیبا و در عین حال بسیار ارزان است. شکل دوم هم ایده ای مشابه با شکل اول را بکار گرفته ولی در عین حال متفاوت و یگانه جلوه می کند. قرار دادن مجسمه ای تزیینی در وسط بعنوان نقطه کانونی دکوراسیون کاری بسیار هوشمندانه است.

جهت هماهنگی با شماره زیر تماس بگیرید:
مهندس اهنگری نژاد    :   09124682490

طراحی فضای سبز باغچه در کرج

پلان طراحی فضای سبز ویلا در کرج

طراحی حیاط ویلا در کرج

طراحی باغچه در حیاط منزل در کرج

طراحی حیاط خانه ایرانی در کرج

طراحی فضای سبز حیاط

طراحی حیاط منزل ایرانی ساده

طراحی فضای سبز در تهران
Call Now Buttonمشاوره رایگان 09124682490