فروش گل و گیاه آپارتمانی در کرج

مجموعه باغ ایرانی با فروش گیاهان آپارتمانی در کرج فعالیت می نماید . شما می توانید از بخش فروش گل و گیاه آپارتمانی هر محصولی را که می خواهید انتخاب نمایید و بخرید.گل ها و گیاهان آپارتمانی احتیاج به نگهداری در شرایط  خاصی دارد و مشکلات مختلفی ممکن است برای گیاهان در شرایط خاص بوجود آید در ادامه این مطلب با مشکلات و بیماری های گیاهان آپارتمانی و راه حل آنها  آشنا می شوید.
فروش گل و گیاه در کرج

فروشگاه گل و گیاه در کرج

تشخیص بیماری گیاهان آپارتمانی و درمان گیاهان

نگهداری گل و گیاه آپارتمانی کار راحتی است به شرطی که یاد بگیرید چگونه از گیاهان آپارتمانی نگهداری نمایید. تمامی افراد می توانند با مشاهده نکات ساده ، رایج ترین بیماری گیاهان آپارتمانی را متوجه شوند، در این مقاله با یکسری از عوامل خرابی گل ها و گیاهان آپارتمانی مثل سفیدک گیاهان آپارتمانی که شپشک آرد آلود نام دارد  ، سوختگی برگ گیاهان ، علت زرد شدن برگ گیاهان آپارتمانی و راه های درمان آن ها آشنا می شوید.

بیماری گیاهان آپارتمانی

کم شدن گل و زیاد و پُر شدن برگها

اگر در کود دادن نیتروژن یا کود های کامل زیاده روی نماییدگل ها کن و برگها زیاد می شوند.گیاهان اصولا در فصل بهار و تابستان بیشتر رشد می کنند و در این زمان احتیاج به کود دارند. اما در فصل پاییز و زمستان نیازی به دادن کود به گیاه نیست. پس برای کوددهی به گیاهانتان زمان بندی داشته باشید و در کوددهی زیاده روی نکنید . کود دهی زیاد باعث  افتادگی برگها ، سوختن نوک برگها و از بین رفتن گلهای گیاه می شود.

سوختن برگ های گیاهان

سوختن برگ های گل ها می تواند بعلت قرار گرفتن در نور مستقیم ، آبیاری برگها در هنگام تابش خورشید ، کوددهی بالا یا آبیاری کم  باشد.
برای جلوگیری از سوختن برگ گیاهان از  قرار دادن  بیش از حد گیاه در جلوی نور شدید خورشید آن هم در روزهای گرم تابستان جلوگیری شود زیرا می‌تواند آسیب های جبران ناپذیری به گل ها گیاهان  وارد نماید. اکثر گیاهان، حتی گیاهان دوستدار نور زیاد، آفتاب مستقیم را دوست ندارند و همین قرار دادن گیاه در مکان روشن کافیست و عملکرد بهتری خواهد داشت. در صورت مشاهده‌ برگهای سوخته بر روی گیاه، بهتر است برگهای آسیب دیده را جدا نمایید و گلدان را به سایه منتقل نمایید، آبیاری را طبق اصول انجام دهید  و از کود دادن به آن خودداری نمایید.

 

سوختن برگ گیاهان

ریشه های نرم و سیاه گیاهان

پوسیدگی ریشه یا ساقه باعث پژمردگی گیاه و یا زرد شدن برگ ها می شود. علت پوسیدگی ریشه هم بخاطر آبیاری زیاد و هم می تواند بخاطر وجود قارچ باشد . اگر گیاه ناگهانی شروع به زرد شدن کرد و بعد از هر آبیاری پژمرده تر به نظر رسید، احتمال پوسیدگی ریشه وجود دارد. در این حالت باید گیاه را از خاک بیرون آورده و ریشه هارا چک کنید. ریشه های پوسیده نرم ، آبکی و سیاه هستند درحالی که ریشه های سالم و سفید هستند. ریشه های پوسیده را قطع کنید و مجددا آن را در گلدان با خاک تعویض شده  قرار دهید.

زرد شدن برگ گیاه

زرد شدن برگ گل ها یا همان قهوه ای و سیاه شدن برگ ها ، بعلت نوعی بیماری قارچی است که با علائم پیدا شدن لکه‌های سیاه با حلقه‌ای زرد رنگ در اطراف آن نمایان میشود. برگ‌هایی که طول عمر کمتر از 2 هفته دارند بیشتر به این بیماری مبتلا می‌شوند. این بیماری بیشتر در آب و هوای مرطوب اتفاق می‌افتد و در هوای خشک این بیماری بروز داده نمی شود .جهت جلوگیری از این عارضه از آبپاشی روی سطح برگها و در آب و هوای مرطوب و تاریک از آبیاری بیش از حد خودداری نمایید.

پوسیدگی ریشه گیاهان

پژمرده شدن گیاه و ریزشدن برگ ها

میزان آب دادن نامناسب می تواند باعث بی حالی و پژمردگی گیاه شود.کوچک شدن برگهای جدید حتما نشان از کمبود مواد مغذی خاک نیست بلکه ممکن است بعلت آبیاری زیاده از حد این مواد مغذی خارج شده و به گیاه نرسد. بهترین راه برای حل این مشکل، استفاده از بهترین روش آبیاری یعنی آبیاری از پایین و داشتن یک برنامه ریزی منظم برای آبیاری است. اصول صحیح آبیاری این است که آبیاری در فواصل بیشتر اما عمیق تر انجام شود.

توجه کنید که شل شدن ساقه ممکن است بعلت گندیدن ریشه گیاه باشد که بخاطر آب دادن زیادی اتفاق می افتد ، در صورتی که مطمئن شدید ریشه گندیده ،گیاه را از خاک خارج نمایید و ریشه های گندیده را قیچی نمایید و مجددا آن را بکارید.

زرد شدن برگ گل
زرد شدن برگ گل ها

بی‌رنگ شدن برگها

برگ های بی رنگ کم برگ می تواند به علت نرسیدن نور کافی به گیاه باشد بهتراست شرایط  نگهداری گیاهی که نگهداری می کنید را بدانید که چه میزان احتیاج به نور دارد . بیشتر گیاهان آپارتمانی روزانه 12 ساعت به نور خورشید نیاز دارند. دقت داشته باشید که بعضی گیاهان در سایه بهتر رشد می نمایند.

 

قهوه ای شدن جلوی برگ ها

آبیاری کم و تشنگی، کوددهی و یا آفت کش بیش از حد، آب و هوای داغ باعث قهوه ای شدن جلوی برگ های گیاه می شود. اگر قهوه ای شدن برگ ها بر اثر کود دهی بیش از حد اتفاق افتاده بهتر است که 5 سانتی متر از خاک سطح گلدان را برداشته و خاک جدید بجای آن بریزید.

لکه شدن روی برگ های گیاهان

 لکه‌های قهوه‌ای تیره، دایره ای شکل یا نامنظم به همراه هاله باریک زردرنگ روی برگ از علائم لکه برگی قارچی می باشد تعداد لکه ها در قسمت زیرین برگ‌ها بیشتر قابل رویت است، بهتر است گیاه بیمار را از سایر گیاهان دور نگه دارید تا آلودگی به آنها منتقل نشود. برای جلوگیری از این مشکل تهویه هوا را بیشتر کرده و در هنگام آبیاری برروی برگها آب نریزید.

 رشد سفیدک پودری روی ساقه و برگ ها

رشد سفیدک پودری بر روی برگ و ساقه گیاه نشان از بیماری گیاه می باشد به محض مشاهده‌ی این بیماری بر روی برگها سریع گیاه را از بقیه گیاهان آپارتمانی جدا کرده  تا آلودگی منتشر نشود. برگهای آلوده را قطع کرده و رطوبت را کمتر کنید. بهتر است گلدان ها را با فاصله از هم قرار دهید تا هوا در جریان باشد پس از بهتر شدن گیاه گلدان ان را نیز تعویض نمایید.
سفیدک پودری روی گیاه

 

رشد نکردن گیاه و نازیبا شدن فرم آن

علت رشد نکردن گیاه و نافرم شدن ظاهر آن می تواند بعلت قارچ بوتریتیس یا کپک خاکستری باشد. یکی از بهترین راهها برای پیشگیری از این بیماری گیاهان قرار دادن گلدان ها با فاصله از یکدیگر است تا هوا در بین آنها جریان داشته باشد. این بیماری بیشتر برروی گلهای ژربرا، گل حنا ،بنت ‌قنسول و بگونیا مشاهده می‌شود. در صورت مشاهده‌ی سفیدی های پنبه مانند برروی گیاه آن را از بقیه دور نگه داشته و قسمت های آلوده را هرس کنید.

 

Call Now Buttonمشاوره رایگان 09124682490