اجرای صفر تا صد طراحی فضای سبز

اجرای صفر تا صد طراحی فضای سبز خود را با قیمت مناسب وکیفیت بالای المان های بکار برده شده به تیم  مجرب باغ ایرانی بسپارید. فضای سبز به محوطه باز یک آپارتمان ، ساختمان و…. گفته می شود که به طور معمول با انواع  درختان ، گیاهان ،چمن و …. پوشیده شده است و احساس آرامش را به افراد منتقل می کند. طراحی فضای سبز امروزه بسیار مسئله مهمی تلقی می شود زندگی شهری ، افزایش روز به روز کارخانه ها  ، و … باعث شده تا نیاز به فضای سبز بیشتر از قبل احساس بشه .
اما طراحی فضای سبز حتما و حتما باید به افراد متخصص و ماهر سپرده شود از این رو بهتر است با تیم متخصص و ماهر باغ ایرانی همراه شوید .

آشنایی با انواع فضای سبز برای اجرای طراحی آن

فضای سبز پهنه ای

فضای سبز پهنه ای به شکل یک بافت منسجم و یا لکه های سبز رنگ از عکس های هوایی دیده می شود و در  محیط های شهری بیشتر شاهد آن هستیم. در واقع فضای سبز پهنه ای به محیط هایی می گویند که از پوشش گیاهی پهناوری برخوردار هستند. از این گونه فضاهای سبز می توان به پارک ها و باغ ها اشاره کرد.

فضای سبز خطی

فضای سبز خطی بیشتر در گذرگاه ها ، محل های عبور مرور و … طراحی می شود ؛ و در محیط های شهری از این مدل استفاده نمی شود. اینگونه فضاهای سبز در مالکیت عمومی افراد قرار می گیرند.

چرا طراحی فضای سبز اهمیت دارد ؟

1.    کمک به کاهش تاثیر گازهای گلخانه ای
2.    کاهش آلودگی هوا
3.    تولید اکسیژن و جذب دی اکسید کربن
4.    موثر در کم کردن آلودگی های صوتی محیط
5.    موثر در انتقال حس آرامش به افراد و کاهش استرس
6.    موثر در کم کردن میزان گرمای محیط

عوامل تاثیرگذار در طراحی و اجرای فضای سبز

عوامل گوناگونی در طراحی و اجرای فضای سبز موثر هستند. به طور مثال از برخی از این عوامل می توان به شرایط آب و هوایی محیط، کیفیت و حاصلخیزی خاک، موقعیت مکانی فضای مورد نظر، نوع گیاهان سازگار با محیط مورد نظر، شیوه ی آبیاری گیاهان و … اشاره کرد.

اصول طراحی فضای سبز

در هنگام طراحی و اجرای فضای سبز برای فضای باز یک محیط مسکونی، اداری، شهری و ویلایی باید یک سری اصول و نکات در نظر گرفته شود تا بتوان به کمک این اصول بهترین نوع فضای سبز را برای محیط مورد نظر طراحی و اجرا نمود.

در واقع بهتر است طراحی فضای سبز توسط افرادی انجام شود که تخصص کافی در این زمینه داشته باشند تا بتوان بهترین فضای سبز را که با محیط مورد نظر سازگاری دارد را اجرا نمود. از برخی از مهم ترین اصول طراحی فضای سبز می توان به موارد زیر اشاره کرد:

  • در هنگام طراحی فضای سبز یک محیط باید شرایط آب و هوایی محیط، میزان تابش نور خورشید، میزان بارندگی و شرایط خاک محیط مورد نظر، در نظر گرفته شود.
  • پس از شناخت شرایط رشد و پرورش گیاهان در منطقه ی مورد نظر باید گیاهانی را برای طراحی و اجرای فضای سبز در نظر بگیرید که با شرایط آب و هوایی و شرایط خاک منطقه سازگار باشد.
  • در طراحی فضای سبز باید منطقه ی قرارگیری المان هایی مانند آلاچیق، باربیکیو و … در نظر گرفته شود و با استفاده از سنگ فرش یا هر نوع پوشش دیگری در فضای سبز راهی برای رفت و آمد افراد در نظر گرفته شود.
  • طراحی فضای سبز باید به گونه ای انجام شود که در کنار زیبایی که به فضا می بخشد سادگی خود را هم حفظ کرده و باعث شلوغ نشان دادن محیط نشود.
  • داشتن تناسب نیز از اهمیت بالایی برخوردار است. به طوریکه باید فضای سبزی که برای منطقه ی مورد نظر طراحی می کنید با فضای مورد نظر در تناسب باشد.

 

مطلب پیشنهادی : محوطه سازی ویلا

 

چگونگی اجرای طراحی فضای سبز

انجام تحلیل و بررسی در محیط  

در مرحله اول لازم است طراحان فضای سبز ، محیط مورد نظر را از تمامی جهات مورد بررسی قرار دهند از جمله شکل زمین ، جهت تابش نور خورشید ، اندازه آن و ….

انجام طراحی سه بعدی محیط 

با استفاده از نرم افزار های مختلف و یا بصورت دستی  طراحی سه بعدی از طرح مدنظر صورت می گیرد و  در اختیار کارفرما قرار می گیرد و بعد از تایید مشتری مرحله اجرا شروع می شود.

اجرای فضای سبز

شامل مراحل مختلفی است از جمله : خاک برداری ، گود برداری ، لوله کشی ، سیم کشی ، کاشت گیاهان ، نور پردازی و .. می شود. انتخاب درختان ، گیاهان و گل ها و.. طبق شرایط محیطی  و استفاده از اصول تقارن تا زیبایی محیط شما چند برابر شود.

انجام نظارت و بررسی های نهایی

بعد از طراحی و اجرای فضای سبز باید دوباره تمامی ساختارها و عملیاتی که انجام شده در آن بررسی شود.
برای اطمینان از انجام درست کار در دیگر مراحل طراحی فضای سبز و کمک به آگاه شدن و رفع خطاهای احتمالی این کار را انجام می دهیم.

هزینه طراحی فضای سبز

طراحی فضای سبز از آن دسته خدماتی می باشد که نمی توان برای آن هزینه ی ثابتی را در نظر گرفت. در واقع این هزینه بسته به شرایط آب و هوایی منطقه، نوع پوشش گیاهی مناسب منطقه، مساحت فضای سبز مورد نظر، گیاهان مورد استفاده برای طراحی و اجرای فضای سبز و … متفاوت خواهد بود و این هزینه پس از انجام بررسی های لازم توسط تیم مجموعه باغ ایرانی تعیین می شود و شما عزیزان می توانید در صورت داشتن رضایت از قیمت تعیین شده طراحی فضای سبز محیط مورد نظر خود را از صفر تا صد به مجموعه ی آی آر گاردن بسپارید.

طراحی و اجرای فضای سبز شهری

در این نوع طراحی اوضاع کمی متفاوت است . در این طراحی باید شک گیری گل و گیاه به صورت قرینه سازی انجام شود. ممکن است این طراحی برای یک میدان یا پارک باشد.
نکته حائز اهمیت نوع کاربری یعنی افراد در آن تردد دارند یا فقط  برای زیبایی شهر قراره طراحی بشود.
در صورتی که بخواهیم طراحی فضای سبز شهری به شکلی کاملا متفاوت باشد بهتر است از الگوهای خاص ، مثل مجسمه های سرسبز استفاده کنیم.
باغ ایرانی با سال ها تجربه در زمینه اجرای صفر تا صد طراحی فضای سبز در کنار شما مردم  عزیز ایران است .

Call Now Buttonمشاوره رایگان 09124682490