اجرای صفر تا صد طراحی فضای سبز

اجرای صفر تا صد طراحی فضای سبز خود را با قیمت مناسب وکیفیت بالای المان های بکار برده شده به تیم  مجرب باغ ایرانی بسپارید.
فضای سبز به محوطه باز یک آپارتمان ، ساختمان و…. گفته می شود که به طور معمول با انواع  درختان ، گیاهان ،چمن و …. پوشیده شده است و احساس آرامش را به افراد منتقل می کند .
طراحی فضای سبز امروزه بسیار مسئله مهمی تلقی می شود زندگی شهری ، افزایش روز به روز کارخانه ها  ، و … باعث شده تا نیاز به فضای سبز بیشتر از قبل احساس بشه .
اما طراحی فضای سبز حتما و حتما باید به افراد متخصص و ماهر سپرده شود از این رو بهتر است با تیم متخصص و ماهر باغ ایرانی همراه شوید .

آشنایی با انواع فضای سبز برای اجرای طراحی آن

فضای سبز پهنه ای  

فضای سبز پهنه ای به شکل یک بافت منسجم و یا لکه های سبز رنگ از عکس های هوایی دیده می شود و در  محیط های شهری بیشتر شاهد آن هستیم.

فضای سبز خطی

فضای سبز خطی بیشتر در گذرگاه ها ، محل های عبور مرور و … طراحی می شود ؛ و در محیط های شهری از این مدل استفاده نمی شود.

چرا طراحی فضای سبز اهمیت دارد ؟

1.    کمک به کاهش تاثیر گازهای گلخانه ای 
2.    کاهش آلودگی هوا 
3.    تولید اکسیژن و جذب دی اکسید کربن
4.    موثر در کم کردن آلودگی های صوتی محیط
5.    موثر در انتقال حس آرامش به افراد و کاهش استرس 
6.    موثر در کم کردن میزان گرمای محیط 

 

اجرای صفر تا صد طراحی فضای سبز 

 

 

چگونگی اجرای طراحی فضای سبز

انجام تحلیل و بررسی در محیط  

در مرحله اول لازم است طراحان فضای سبز ، محیط مورد نظر را از تمامی جهات مورد بررسی قرار دهند از جمله شکل زمین ، جهت تابش نور خورشید ، اندازه آن و ….

انجام طراحی سه بعدی محیط 

با استفاده از نرم افزار های مختلف و یا بصورت دستی  طراحی سه بعدی از طرح مدنظر صورت می گیرد و  در اختیار کارفرما قرار می گیرد و بعد از تایید مشتری مرحله اجرا شروع می شود.

اجرای فضای سبز 

شامل مراحل مختلفی است از جمله : خاک برداری ، گود برداری ، لوله کشی ، سیم کشی ، کاشت گیاهان ، نور پردازی و .. می شود. انتخاب درختان ، گیاهان و گل ها و.. طبق شرایط محیطی  و استفاده از اصول تقارن تا زیبایی محیط شما چند برابر شود.

انجام نظارت و بررسی های نهایی

بعد از طراحی و اجرای فضای سبز باید دوباره تمامی ساختارها و عملیاتی که انجام شده در آن بررسی شود.
برای اطمینان از انجام درست کار در دیگر مراحل طراحی فضای سبز و کمک به آگاه شدن و رفع خطاهای احتمالی این کار را انجام می دهیم.

طراحی و اجرای فضای سبز شهری

در این نوع طراحی اوضاع کمی متفاوت است . در این طراحی باید شک گیری گل و گیاه به صورت قرینه سازی انجام شود. ممکن است این طراحی برای یک میدان یا پارک باشد.
نکته حائز اهمیت نوع کاربری یعنی افراد در آن تردد دارند یا فقط  برای زیبایی شهر قراره طراحی بشود.
در صورتی که بخواهیم طراحی فضای سبز شهری به شکلی کاملا متفاوت باشد بهتر است از الگوهای خاص ، مثل مجسمه های سرسبز استفاده کنیم.
باغ ایرانی با سال ها تجربه در زمینه اجرای صفر تا صد طراحی فضای سبز در کنار شما مردم  عزیز ایران است .