طراحی فضای سبز حیاط ویلایی

باغ ایرانی طراحی و اجرا کننده انواع طراحی و اجرای فضای سبز به ویژه طراحی فضای سبز حیاط ویلایی و طراحی و اجرای فضای سبز حیاط خانه و طراحی و اجرای فضای سبز می باشد برای کسب اطلاعات بیشتر و همکاری با باغ ایرانی با ما در تماس باشید :


 باغ ایرانی
 
09124682490

طراحی فضای سبز حیاط ویلایی

طراحی فضای سبز حیاط ویلایی با آلاچیق

در فصل بهار و تابستان حضور فضایی در حیاط که ما را از تابش مستقیم نور آفتاب در امان نگه دارد و مکان استراحت و آسایش مناسبی برای ما باشد، آلاچیق است. هدف از داشتن آلاچیق در وهله ی اول استفاده از طبیعت و ارتباط بدون واسطه با محیط پیرامون است. پس چه بهتر است که طراحی فضای سبز با آلاچیق چوبی که هم حسی بهتر دارد و هم با طبیعتِ محیط همراه است انجام شود.

طراحی فضای سبز حیاط ویلایی با آب نما

طراحی فضای سبز برای فصل بهار و تابستان، کار ساده ای نیست؛ مخصوصا زمانی که بخواهی محیط را هم خنک کنی. اما خب این کار غیر ممکن نیست. در اکثر پروژه های اجرایی باغ ایرانی ما شاهد استفاده از آب نما در طراحی محوطه هستیم. این آب نماها علاوه بر زیبایی بخشیدن به فضای سبز، کمک زیادی به خنک کردن محیط هم می کنند.

طراحی فضای سبز با حیاط ویلایی فلاور باکس

یکی از وسایلی که به کمک محوطه سازی آمده است و امروزه بسیار مورد استفاده قرار می گیرد، فلاور باکس است. فلاور باکس واژه ای انگلیسی به معنای جعبه گل است که داخل آن را خاک می ریزند و برای کاشت و پرورش گل و گیاه از آن استفاده می کنند. از آنجایی که فضاهای باز مانند حیاط و پاسیو و بالکن و حتی بام سبز با کمبود باغچه و خاک مواجه هستند؛ لذا فلاور باکس گزینه ای بسیار مطلوب و مناسب برای جایگزینی باغچه است.

طراحی فضای سبز با حیاط ویلایی پرگولا

پرگولا فضایی مشبک است که شبیه به آلاچیق بوده و در طراحی فضای سبز مورد استفاده قرار می گیرد. معمولا از این سازه برای زیباسازی محیط، مکانی برای استراحت و فضایی برای رشد گیاهان رونده مانند پیچک استفاده می شود.

طراحی فضای سبز حیاط ویلایی با پل چوبی

یکی دیگر از کارهایی که می توان برای طراحی فضای سبز انجام داد، استفاده از پل چوبی در محوطه ی بیرونی است. این پل های چوبی علاوه بر اینکه یک مسیر ارتباطی بین دو سمت جوی آب ایجاد می کنند، کمک بسیار زیادی به زیبایی فضای سبز می کنند.
امکان ندارد فصل بهار و تابستان از راه برسد و حیاط ویلاهای ایرانی بی استفاده بماند, نمیشود از خیر هندوانه و کاهو سکنجبین بعد از ظهر کنار خانواده آن هم زیر سایه آلاچیق با عطر و بوی گل های بهاری گذشت. در این مطلب از نمناک طراحی و دکوراسیون حیاط ویلاهای باصفا را بررسی میکنیم شاید واجب شد شما هم دستی به سر و گوش حیاط ویلایتان بکشید و برای تابستان امسال آماده اش کنید

طراحی فضای سبز حیاط ویلایی

دکوراسیون حیاط ویلا

دکوراسیون حیاط ویلاهای بزرگ

در طراحی دکوراسیون حیاط ویلا گل ها و گیاهان و فضای سبز نقش اساسی دارند اصلا مفهوم ویلا با طراحی فضای سبز آن کامل میشود. به فضای رفت و آمد و سنگفرش های آن هم توجه داشته باشید زیرا دارای اهمیت خاصی هستند.
حوض, آبنما و استخر را از قلم نیندازید حتی شده یکی از آن ها را در حیاط ویلا طراحی کنید و چهره ای تابستانی به حیاط تان ببخشید. آلاچیق هم که جایی برای دور هم جمع شدن خانواده و فامیل در بعداز ظهرهای تابستان است طرح های مختلفی برای آلاچیق وجود دارد با توجه به سلیقه تان انتخاب میکنید.
طراحی فضای سبز یک حرفه با ایده های بصری است که به منظور، سازمان‌دهی، برنامه ریزی و طراحی و مدیریت محیط های طبیعی و منظر انجام میگیرد. متخصصان در این زمینه با همکاری رشته هایی از جمله معماری،عمران و برنامه ریزی شهری می‌توانند در حفظ محیط زیست موثر باشند. آنها با طراحی و اجرای پروژه‌هایی که حامی شرایط زیست محیطی هستند، در فراهم کردن سلامت و رفاه انسان و بوم نقش حائز اهمیتی دارند. هدف اصلی طراحی منظر، تغییر شکل پدیده هاست به صورتی است که منجر به از بین رفتن کیفیت منابع و محیط زیست نشود.

فضای سبز و محوطه سازی خانه های ویلایی

از آنجا که معماری و باغبانی دو موضوع مرتبط به هم هستند، طراحی یک چشم انداز زیبا و خلاقانه را میتوان جزئی از طراحی معماری به شمار آورد. یک خانه با یک طراحی فضای سبز زیبا، برای استراحت های کوتاه بعد از یک روز پرمشغله ، میتواند مناسب ترین مکان باشد. آرامش بخش تر از چنین مکانی که در آن با یک دوست یا به تنهایی اوقات خوشی را بگذرانیم چه چیزی می تواند باشد. ایجاد یک مکان منحصر بفرد در باغچه برای دوستانتان میتواند سرگرم کننده باشد. در اینجا ما چندین نمونه زیبا و نوآورانه طراحی منظر انتخاب کرده ایم. در ادامه ایده های نیز برای بهتر کردن فضای سبزتان و پیشنهاداتی برای داشتن بهترین استفاده از فضا داده میشود.

فضای سبز و محوطه سازی خانه های ویلایی

طراحی منظر و فضای سبز یک فرایند برنامه ریزی شده برای ایجاد تغییرات فیزیکی در محیط و منظر است. این فرآیند منجر به خلق مکان‌هایی با حس مثبت و فرح بخش می‌شود. برای خلق این چنین مکان‌هایی در طراحی فضای سبز از عناصر گیاهی به عنوان المان‌های بصری استفاده می شود.
طراحی چشم انداز هنر تنظیم یا اصلاح ویژگی های یک حیاط یا یک منطقه شهری به دلایل زیبایی شناختی یا عملی است. این طراحی بر روی دو موضوع طرح منظر یک ملک و طراحی باغ خاصی از عناصر منظره و گیاهان آن تمرکز دارد.

اصول طراحی فضای سبز در مقیاس کوچک

طراحی فضای سبز در مقیاس‌های کوچک، باید مبتنی بر راحتی، زیبایی، دوام و صرفه اقتصادی باشد. طراحی منظر به عنوان بخشی از طراحی فضای شهری، با بهبود کیفیت کالبدی محیط زیست سر و کار دارد. هر فضای سبزی جزیی از شهر محسوب می شود از این رو، توجه به کل مجموعه از این نظر اهمیت دارد که بتوان در مورد جز طرح ریزی انجام داد. از سوی دیگر هر فضای سبز، به خودی خود یک کل است که از ترکیب المان‌ها ی مختلف تشکیل می‌شود.

طراحی فضای سبز حیاط ویلایی

طراحی فضای سبز خانه های ویلایی با المان های مختلف

در طراحی فضای سبز گیاهان به عنوان عناصر طراحی همانند عناصر دیگر از ویژگی‌های بصری مانند نقطه، فرم، رنگ و بافت برخوردار هستند. چیدمان این ویژگی ها بر اساس اصول زیباشناختی‌، یعنی وحدت، هماهنگی‌، تناسب‌، توازن و مقیاس محیط‌های دلپذیر به وجود می آورد.
برای محوطه سازی فضای سبز یک ویلا، نخستین پرسش باید در مورد، میزان یکپارچگی و هماهنگی مورد نظر شما، بین فضای داخلی و محوطه خانه تان، باشد. از سبک محوطه سازی گرفته تا جنس پوشش گیاهی داخل و بیرون ،شامل این مسئله می باشد. هماهنگی محوطه با سبک داخل خانه تان از اصلی ترین نکات قابل اهمیت است. علاوه بر نوع پوشش گیاهی، مسئله بعدی که مهم است محل قرار دادن درختچه ها و تنظیم عناصر فضای سبز در محوطه ویلا است. قرارگیری مناسب این عناصر می تواند به تعدیل دما و ایجاد سایه مناسب و حتی کاهش انرژی مصرفی برای متعادل سازی دما، کمک کند.
مفاهیم وحدت، تعادل، تناسب، انتقال در طراحی چشم انداز
در طراحی چشم انداز مفاهیمی وجود دارد که طراح می تواند با توجه به چگونگی درک بیننده از آن، تغییر دهد. این مفاهیم همانطور که ذکر شد شامل وحدت، هماهنگی، تعادل، تناسب، گذا، میباشد. وحدت استفاده موثر از عناصر در یک طرح برای انتقال موضوع است. وحدت با اجرای یک طرح به طور منظم در یک چشم انداز، از طریق کاشت انبوه یا تکرار به دست می آید. در حالی که تعادل یک اصطلاح مقایسه بین دو بخش چشم انداز است، وحدت مربوط به تصویر کلی از یک چشم انداز است و زمانی حاصل می شود که بیننده احساس می کند که تمام عناصر فردی در یک فضای سبز با هم به یک موضوع منسجم متصل می شوند.

Call Now Buttonمشاوره رایگان 09124682490