طراحی باغ ویلا ایرانی

طراحی باغ ویلا های ایرانی در حقیقت فضای طبیعی و زیبای باغ می باشد که با معماری تلفیق شده است. به عنوان فضایی برای اقامت موقت و مکانی برای تفریح و اوقات فراغت را فراهم می کند .باغ ویلا ها برای ما ایرانی ها یادآور مکان خصوصی که شاهان برای اقامت در تابستان از آن استفاده می کردند.

طراحی باغ ویلا سنتی 

طراحی ویلا به سبک سنتی خلوتگاهی دنج و دلپذیر برای دور شدن از شلوغی ها می باشد که به عنوان یک سبک اصیل معماری ایرانی است.انسان ها برای فرار از زندگی ماشینی و بازگشت به طبیعت  بشتر به این سبک روی می آورند. نمای آن ها نیز نشان دهنده سنت و زیبایی ایران می باشد.
ساخت ویلا به سبک سنتی نیاز به اطالاعات و مهارت کافی در نوع مصالح و سازه های سنتی دارد تا ویلای ساخته شده حس آرامش و آسایش را برای افراد به ارمغان بیاورد. طراحی ویلا به سبک سنت رفته رفته به ارزش و قیمت آن افزوده می شود.

 

طراحی باغ ویلا ایرانی

اصول طراحی باغ ویلا سنتی

طراحی نمای بیرونی باغ ویلا با استفاده از آجر
آجر یکی از مصالح قدیم در ایران می باشد که در ساخت بنا ها و عمارت تاریخی و قدیمی از آن استفاده زیادی شده است. در طراحی باغ ویلا به سبک سنتی، آجر از مصالحی است که برای تزئین نما بیرونی و داخلی ویلا و وحوطه سازی استفاده می گردد.
استفاده از عنصر آب
حوض و حوضچه یکی از المان های سبک معماری سنتی می باشند.که باعث ایجاد حس آرامش و زیبایی محوطه باغ ویلا می شود. ساخت استخر در محوطه سازی باغ ویلا ایرانی بسیار پر طرفدار می باشد. در بیشتر خانه های تاریخی و قدیمی ایرانی حوض وجود دارد.
حوض و یا حوضچه در معماری سنتی به فرم اشکال هندسی و به رنگ فیروزه ای ساخته می شوند که نشان دهنده بافت سنتی و تاریخی در باغ ویلا ایرانی باشند.
استفاده از شاه نشین و بهار خواب
به اتاق های بزرگ با پنجره هایی از شیشه های رنگی که معمولا آینه کاری و کاشی کاری شده اند شاه نشین گفته می شود. که در قدیم برای پذیرایی از مهمان از آن استفاده می شده که معماران در طراحی ویلا به سبک سنتی فضایی مشابه اتاق شاه نشین با شیشه های رنگی را معمولا طراحی می کنند.
در طراحی باغ ویلا ایرانی از دیگر سبک های معماری همچون مدرن، کلاسیک و روستیک هم استفاده می شود. 

نکات مهم در طراحی باغ ویلا ایرانی

  • تقارن 
  • مصالح مورد نیاز
  • مساحت زمین
  • فرهنگ
  • سادگی در طراحی باغ ویلا 

مراحل طراحی باغ ویلا ایرانی

تعیین بودجه: برای طراحی باغ ویلا حضور مهندسین معماری، برق و تاسیسات الزامی می باشد تا هزینه لازم برای ساخت باغ ویلا را برآورد کنند.
نقشه: معماران با توجه به شرایط گوناگون، نقشه هایی را ارائه می دهند که می توانید نقشه مورد نظر خودتان را انتخاب کنید.
مصالح: مصالح و متریال را باید با توجه به مقاومت و شرایط اقلیم و آب و هوایی انتخاب نمود. 
طراحی نما: در طراحی باغ ویلا نما تاثیر مهمی در ظاهر ویلا دارد. طرح هایی توسط معماران برای طراحی نما ویلا تهیه می شود که با توجه به سلیقه خود می توانید در بین آن نما مد نظر خود را انتخاب کنید.
محوطه سازی: محوطه سازی در طراحی باغ ویلا ایرانی اهمیت بالایی دارد که در آن باید محل جاگذاری المان هایی همچون آبنما، استخر، آلاچیق و فضای سبز و محل دقیق درختان و گیاهان نمایش داده شود.  

Call Now Buttonمشاوره رایگان 09124682490