طراحی فضای سبز

طراحی فضای سبز

طراحی فضای سبز حیاط خانه

گروه طراحی باغ ایرانی با توجه به مهندسین و متخصصین مجرب خود طراحی فضای سبز حیاط خانه ،طراحی فضای سبز ویلا،طراحی فضای سبز پارک،طراحی فضای سبز،طراحی فضای سبز شهری،طراحی فضای سبز باغ، مکان زندگی شما را بامدرن ترین روش روز دنیا انجام میدهد برای کسب اطلاعات بیشتر و شروع همکاری با باغ ایرانی با ما در تماس باشید:

باغ ایرانی  :    09124682490

 اصول طراحی فضای سبز

طراحی فضای سبز، در مقیاس های كوچك ،باید مبتنی بر راحتی،زیبایی،دوام و صرفه ی اقتصادی باشد.طراحی فضای سبز،به عنوان بخشی از اصول طراحی فضای سبز شهری، فرآیندی انسانی است كه با بهبود كیفیت كالبدی محیط زیست سرو كار دارد .

آن چه كه باید در اصول و قواعد طراحی محوطه فضای سبز، به آن اشراف داشت ، این است كه یك فضای سبز (در هر مقوله ای كه باشد )، از یك سو، جز یی از شهر است و نمی توان بدون توجه به كل ، در مورد جزء برنامه ریزی و طراحی انجام داد و از سوی دیگر،هر فضای سبزی ، به منزله ی یك كل است كه از تركیب اجزا، مانند : راه ها، باغچه ها، محوطه سازی ، مبلمان و المان ها تشكیل می شود و ضمن این كه بایستی كلیت در تمامی اجزا احساس شود، اجزا نیز به خوبی طراحی شوند.
در طراحی فضای سبز، از گیاهان به عنوان عناصر معماری می توان استفاده كرد . این عناصر ، همانند دیگر عناصری كه در طراحی به كار گرفته می شوند، از ویژگی های بصری مانند: نقطه، خط، فرم، رنگ و بافت برخوردار هستند .
بایستی این ویژگی ها براساس اصول زیبایی شناختی، یعنی وحدت،ریتم،تناسب،تعادل،توازن و مقیاس چیده شوند تا بتوان به محیطی دلپذیر دسترسی پیدا كرد

طراحی فضای سبز ویلا

ما انسان ها ذاتا از محیط های تنگ، تاریک و محدود گریزانیم. با پیشرفته شدن جوامع، ارزش و اهمیت خانه های ویلایی نیز بیشتر شد.

طراحی عالی فضای سبز ویلا

افرادی که ساعت ها در بیرون منزل کار می کنند و وقتی به منزل بر می گردند، فضای بسته آپارتمانی را می بینند که چاره ای جز وارد شدن به آن ندارند. با صنعتی شدن جوامع و فشار زندگی شهری، مردم به دنبال هر فرصتی هستند تا از شهر خود چند روزی دور باشند و ویلایی با محوطه سازی حیاط زیبا را حتی برای چند روز اجاره کنند.

طراحی فضای سبز خانه های ویلایی  دکوراسیون عالی فضای باز خانه های ویلایی

طراحی فضای سبز ویلا در کرج

چمن کاری فضای باز خانه های ویلایی

تزیین فضای بیرونی خانه های ویلایی

طراحی مدرن فضای بیرونی ویلا

دکوراسیون فضای باز خانه های ویلایی

طراحی فضای سبز حیاط خانه

 

باغ ایرانی  :   09124682490

طراحی و اجرای فضای سبز

در طراحی فضای سبز ویلا توجه به اقلیم و شرایط آب و هوای منطقه نیز برای انتخاب گیاهان و نیز متریال مورد استفاده در محوطه ویلا بسیار مهم است.
پشت بام سبز یا روف گاردن طرحی است که در حال حاضر در اکثر کشورهای پیشرفته در حال اجراست. به این ترتیب که باغچه و فضای سبز بر روی پشت بام منزل استفاده می کنند. گاهی حتی این پشت بام ها به صورت پلکانی هستند و پشت بام این خانه ویلایی به عنوان تراس طبقه بالایی مورد استفاده قرار می گیرد. دیدن یک  فضای سبز تاثیر شگرفی بر ضمیر ناخودآگاه ما دارد و علاوه بر این در وضعیت حال حاضر ما نیز تاثیر گذار است. اهمیت دادن به اینکه یک خانه ویلایی فضای سبز داشته باشد، بستگی به روحیه و عواطف شما دارد.

طراحی فضای سبز پارک

افراد زیادی هستند که با داشتن یک خانه ویلایی یک تفریگاه دائم برای خود ساخته اند. فضای سبز خانه های ویلایی طوری طراحی شده است که شبیه به یک پارک و بوستان زیباست. انواع گل و درخت را می توانید در باغچه خود داشته باشید.
محدوده ای را به یک استخر اختصاص دهید.

طراحی استخر فضای باز خانه های ویلایی

بسته به فضایی که در محوطه ویلای خود دارید، تعداد باغچه های خود را افزایش دهید. کاشت گل جلوه ویلا و ساختمان شما را دو چندان می کند و یک زیبایی و لطافت بی نظیری به خود شما هدیه می کند.
اگر فضای سبز خانه های ویلایی زیاد باشد، یک زمین گلف در کنار ویلا خود در نظر بگیرید. معمولا محوطه پشت ویلا برای چمن کاری زمین گلف مناسب است.
یک ویلا با یک نور پردازی عالی به تلطیف روح شما کمک بسیاری می کند.
از اینکه در ارائه تصاویر فضای باز خانه های ویلایی همراه ما بودید، صمیمانه متشکریم و امیدواریم ایده های های مورد توجه شما قرار گرفته باشد.

 انواع فضای سبز

طراحی فضای سبز شهری

طراحی فضای سبز پارک

طراحی فضای سبز

بیشترین مورد از فضای سبز است که در دسترس می باشد این فضاها عمومی مکانی جهت بازی ها و مناطق ورزش است. فضاهای یاد شده اساساً برای این منظور طراحی یا تجهیز شده اند.
وجود نیمکت، روشنایی، آبخوری، دستشویی، کف سازی معابر و دسترسی از اجزاء اصلی این نوع فضاها به شمار می روند.

طراحی فضای سبز نیمه شهری

فضاهای سبزی که بازدهی اکولوژیکی دارند، لیکن استفاده کنندگان آن ها، نسبت به فضاهای سبز عمومی محدودتر هستند.
محوطه های باز بیمارستان ها، پادگان ها و ادارات دولتی و… در این دسته قرار می گیرند.

طراحی فضای سبز خیابانی

نوعی از فضاهای سبز شهری هستند که به طور معمول درختکاری حاشیه ی باریکی از حد فاصل مسیرهای پیاده رو و سواره رو را تشکیل می دهند و یا به صورت متمرکز در فضاهای نسبتا کوچک میدان ها و یا در زمین های پیرامون بزرگ راه ها و خیابان ها شکل گرفته اند.

طراحی فضای سبز ویلا

طراحی فضای سبز ویلا در تهران

شرکت طراحی فضای سبز کرج

Call Now Buttonمشاوره رایگان 09124682490