شرکت طراحی محوطه و فضای سبز

شرکت طراحی محوطه و فضای سبز مجوعه باغ ایرانی می باشد که در سراسر کشور فعالیت می کند. این مجموعه با به روزترین تجهیزات عصرحاضر و گروهی از مهندسین و کارشناسان ارشد معماری  در زمینه طراحی و اجرا محوطه سازی فضای سبز و باغ ویلا آماده ارائه هرگونه خدمات به شما مشتریان محترم می باشند.

استفاده از چمن در محوطه سازی فضای سبز

یکی از اساسی ترین قسمت ها در طراحی و اجرا ویلا، ساختمان سازی و شهرسازی طراحی و اجرا محوطه سازی فضای باز و سبز می باشد. محوطه سازی همان طور که می دانید با عناصر و المان های مختلف و گیاهان و درختان متنوع اجرا می شود که در طراحی محوطه چمن نیز نقش مهمی دارد. 
در اجرا و طراحی محوطه سازی می توان از دو نوع چمن برای این منظور استفاده نمود.

  • چمن مصنوعی 
  • چمن طبیعی

چمن مصنوعی در محوطه سازی: چمن مصنوعی نوعی کف پوش برای محوطه سازی می باشد. چمن مصنوعی در حقیقت شبیه ساز چمن طبیعی می باشد. چمن مصنوعی کفپوشی از جنس پلی اتیلن می باشد. چمن مصنوعی در دو نوع به بازار ارائه می شود. چمن مصنوعی ورزشی و چمن مصنوعی تزئینی 
امروز از چمن مصنوعی در میان موزائیک و سنگ ها استفاده زیادی می شود.
چمن طبیعی در محوطه سازی: چمن نیز یکی از عناصر مورد استفاده در محوطه سازی می باشد که به انواع کفپوش و تزئین محوطه مورد استفاده قرار می گیرد. چمن طبیعی برخلاف چمن مصنوعی نیاز به نگهداری و مراقبت زیادی می باشد. و نیاز به آبیاری نیز دارد.

 

شرکت طراحی محوطه و فضای سبز

کاربرد چمن در محوطه سازی 

  • محوطه باغ ویلا
  • راه پله ها
  • روف گاردن 
  • محوطه حیاط ساختمان ها
  • محوطه ورودی ویلا و ساختمان
  • پارک ها
  • زمین ورزشی مانند فوتبال و…

چمن طبیعی دارای مراحل کاشت می باشد که شامل مواردی همچون آماده سازی زمین، کود دهی، پاشدن بذر چمن، آبیاری چمن، مراقبت و نگهداری چمن می باشد.

فرق چمن مصنوعی با چمن طبیعی

چمن طبیعی و مصنوعی از نظر نوع ساختار، طول عمر، ماندگاری، هزینه، نحوه مراقبت و نگهداری تفاوت زیادی با یکدیگر دارند. 
صرفه جویی در هزینه و زمان: چمن مصنوعی برخلاف چمن طبیعی نیاز به مراقبت خاص مانند کود دهی، آبیاری، هرس کردن و سمپاشی ندارد.در نگهداری، مراقبت، زیبایی و سلامت از چمن طبیعی نیز وقت و هزینه زیادی صرف این موضوع می گردد.
ماندگاری و طول عمر: چمن مصنوعی طول عمر و ماندگاری بیشتری نسبت به چمن طبیعی دارند. چمن مصنوعی در برار نور خورشید دوام بیشتری نسبت به چمن طبیعی دارند. نور و گرما خورشید به ویژه در فصول گرم باعث زردی چمن می شوند و چمن به طور کل ممکن است از بین برود.
امنیت: چمن طبیعی امنیت ندارد زیرا هنگام افتادن کودکان یا سالمندان به دلیل سفت بودن زمین باعث ایجاد آسیب به آن ها می شود. ولی چمن مصنوعی به دلیل ساختار از پلی اتیلن و دارا بودن ویژگی نرمی، لطافت، انعطاف پذیری بالا در لایه های متعدد آن این آسیب ها را به حداقل می رسانند. در زمین های ورزشی به همین دلیل از چمن مصنوعی عموما استفاده می شود.

Call Now Buttonمشاوره رایگان 09124682490