محوطه سازی و طراحی فضای سبز

در سال های اخر گسترش شهرنشینی و افزایش تعداد آپارتمان ها سبب شده تا فضای سبز کمتری در اختیار افراد وجود داشته باشد. از این رو اجرای محوطه سازی و طراحی فضای سبز بیش از گذشته مورد توجه افراد و طراحان قرار گرفته است. طراحی فضای سبز به این معناست که قسمت‌هایی از یک مکان همانند ویلا یا باغ با چمن، درخت و گل و گیاه آراسته شده تا از آلودگی محیط کم کند و آرامش بیشتری برای افراد به ارمغان آید.
با دانستن اصول اولیه طراحی فضای سبز می توان اجرای بسیار ارزشمندتری در این حوزه داشت و با کاشتن چندین درخت، گل و قرار گیاهان مختلف به اندازه زیادی فضای حیاط، ویلا، باغ، محوطه ساختمانی و بسیاری از نقاط دیگر را سر و سامان داد. برای اجرای محوطه سازی و طراحی فضای سبز به شکل حرفه ای که بهترین اثرگذاری بر مخاطب را داشته باشد، با مجموعه باغ ایرانی تماس بگیرید.

طراحی فضای سبز باغ و ویلا

طراحی فضای سبز در بخش های ویلا و باغ  نیازمند رعایت اصول و نکاتی است که با توجه به هر یک از آن ها می توان این کار را به شکلی حرفه ای تر به انجام رساند. در طراحی این بخش ها باید از تمام فضای مورد نظر به بهترین نحو استفاده کرده و هیچ گونه پرتی برجای نگذاشت. چرا که برخی اوقات در طراحی غیرحرفه ای فضای سبز باغ و ویلا، بخش هایی از مساحت مهجور مانده و چیزی در آن ها کاشته نشده یا به هر شکلی مورد استفاده قرار نمی گیرد. این امر نقصی بزرگ در طراحی فضای سبز است که باید حتما مورد توجه باشد.
به کاشت گل ها به اندازه گیاهان سبز و درختان اهمیت داد. زیرا با کاشت گل ها در بخش هایی از ظراحی فضای سبز، می توان رنگ و لعاب جذاب تری به آن محیط بخشید. در نتیجه ی این امر در فضای سبز مورد نظر، جلوه ای دوست داشتنی تر داشته و نشاط بیشتری به وجود می آید.

 

محوطه سازی و طراحی فضای سبز

 

طراحی فضای سبز شهری

ممکن است طراحی فضای سبز شهری برای یک میدان یا پارک و یا بلوار باشد. در طراحی فضای سبز شهری، به گل و گیاهانی نیاز است که در معرض تابش نور مستقیم خورشید، دوام داشته و نیاز به رسیدگی و آبیاری خیلی منظم و روزانه نداشته باشند.

 اصول و قواعد طراحی فضای سبز

اصل وحدت در طراحی
متعادل کردن فضا
هارمونی عناصر
توجه به رنگ ها
تغییرات تدریجی

 

Call Now Buttonمشاوره رایگان 09124682490