محوطه سازی خانه

باغ ایرانی جز برترین محوطه سازان  در کرج می باشد. با آرامش خیال محوطه سازی خانه خود را به ما بسپارید. جهت کسب اطلاعات بیشتر و شروع همکاری با باغ ایرانی با ما در تماس باشید:


 باغ ایرانی  :  09124682490

محوطه سازی خانه
برای محوطه سازی خانه بهتر است در ابتدا لیستی از  اولویت ها و علایقمان ایجاد کنیم. برای نمونه آیا در خانواده خود  کودک و یا حیوان خانگی داریم. آیا علاقه ای به ایجاد محوطه ای برای آن ها هم داریم یا خیر و… وقتی لیست تمام شود از آن لیست بهترین ایده ها انتخاب  و اجرا می شوند. قبل از شروع محوطه سازی، نیاز است سبک طراحی محوطه سازی انتخاب شود.
انواع سبک محوطه سازی خانه باغ : سبک ژاپنی، سبک انگلیسی، سبک باروک، سبک ایتالیایی و… 
در محوطه سازی باید نکاتی را رعایت کنید برای نمونه : برای انتخاب سبک محوطه سازی به هیچ وجه بیشتر از سه سبک را با هم مخلوط نکنید، اجزای دکور و رنگ آن را با هدف انتخاب کنید، در دکور بیش از اندازه از گیاهان مصنوعی استفاده نکنید و …

محوطه سازی خانه های کوچک

خانه های کوچک مزایای فراوانی دارند نظیر: نگه داری آسان تر و… محوطه سازیخانه های کوچک مکان های مناسبی برای به اجرا در آوردن تخیلات فردی می باشد. استفاده از وسایل کوچک هم مانند کوسن های کوچک می تواند تاثیر بسیار زیادی در زیبایی محوطه داشته باشد.
حتی کوچک ترین فضاها هم باید مکانی برای پرورش گیاهان داشته باشند. برای نمونه در مکان های کوچک برای پرورش گیاه میتوان از باکس استفاده کرد علاوه بر زیبایی منحصر به فردی که به محوطه میدهد فضای زیادی را نیز اشغال نمی کند. و برای برای قرار دادن گلدان ها نیز میتوان بر روی دیوار ها طبقاتی ساخت و گلدان و یا وسایل تزیینی دیگر را بر روی آن گذاشت. برای ساخت از طبقات می توان از آجر ، چوب و … استفاده کرد.
می توان به جای باغچه از دیوار های سبز که امروزه جایگاه ویژه ای نیز در محوطه سازی باغ و خانه های کوچک دارند، استفاده کرد. کاشتن گیاهان رونده بر روی دیوار بهترین راه برای استفاده کاربردی از محوطه های کوچک می باشد و ایده ی بسیار زیبایی نیز است. میتوان برای جلوه بیشتر از نرده های رنگی برای رشد گیاهان رونده بر روی آن نیز استفاده کرد.
برای ایجاد فضایی ایده آل و راحت به مبلمان نیز نیاز داریم. رنگ مبلمان تاثیر بسیار زیادی بر روی زیبایی محوطه دارد. اگر محوطه بسیار کوچک باشد و فضای زیادی برای نشیمن نباشد می توان دیواره ای کوتاه با فاصله از دیوار ساخت تا از لبه آن برای نشستن استفاده کرد و از داخل آن هم برای کاشت گیاهان استفاده کرد.

محوطه سازی خانه

محوطه سازی خانه لوکس

محوطه سازی باغ ویلا شامل طراحی آلاچیق ، طراحی استخر ، طراحی باغ و … می شود . حال برای طراحی خانه های بزرگ می توان انتخاب کرد که کدام یک از این موارد بزرگ تر باشند.
خانه های ویلایی سبک ها و مدل های مختلفی دارند . قیمت بعضی از ویلا ها ارزان و بعضی دیگر بسیار گران هستند و در دسته خانه های لوکس قرار می گیرند. محوطه سازی خانه های لوکس به سبک های مختلف انجام می شود.  گذاشتن مجسمه های غول پیکر یکسان برای وروردی می تواند بسیار خیره کننده باشد. وجود یک حوض بزرگ آبی رنگ روبهروی در ورودی ساختمان می تواند علاوه بر زیبایی باعث آرامش شود.
متقارن بودن ساختمان نیز باعث به وجود آمدن زیبایی در محوطه می شود.
در محوطه سازی خانه های لوکس و بزرگ می توان محوطه ای را هم به زمین بازی اختصاص دارد برای نمونه وجود یک میز تنیس.

محوطه سازی خانه

طراحی یک استخر بزرگ که در کنار آن  مکانی برای آفتاب گرفتن هم باشد بسیار زیبا و کاربردی است. 
طراحی یک آلاچیق نیمه بسته در وسط باغ و یا بر روی ایوان برای  صرف غذا دارای اولویت می باشد و هم چنین فضایی برای نشیمن و رورهمی.
ایجاد یک آبشار مصنوعی متوسط و در کنار مکانی برای نشیمن بسیار زیبا و دل نشین خواهد بود صدای آب باعث ایجاد حس آرامش در افراد می شود.
کارشناسان باغ ایرانی بر این عقیده هستند که ساخت استخر با متریال های ضعیف بسیار پر خطر خواهد بود چونکه ابندی بصورت کامل انجام نمی شود
نمونه اجرای های ما در شمال شهر تهران در خیابان فیاضی(فرشته)، بلوار آفریقا ، جردن، زعفرانیه، ولنجک ، بلوار اندرزگو، نیاوران، میدان ونک ، میدان تجریش سعادت اباد، شهرک غرب ، 

Call Now Buttonمشاوره رایگان 09124682490