قیمت محوطه سازی

قیمت محوطه سازی

محوطه سازی حیاط فقط به کاشت و آبیاری انواع گیاهان و درختان محدود نمی شود. شما می توانید با کمک ایده های مدرن و کاربردی محوطه زیبا و بی نظیری را در حیاط منزل خود ایجاد کنید که در ادامه برخی از این ایده ها را در اختیار شما عزیزان قرار داده ایم.
برای محوطه سازی در حیاط می توانید از انواع المان های مختلف نظیر برکه و استخر و آلاچیق و باغچه و … استفاده کنید که انتخاب هر یک از این المان ها به فضای حیاط مورد نظر شما بستگی دارد.

هزینه محوطه سازی ویلا

تعرفه طراحی محوطه سازی

هزینه احداث فضای سبز

محوطه سازی مدرن حیاط

برای ایجاد فضایی جادویی و رویایی در محوطه حیاط بهتر است ابتدا به طراحی یک باغچه زیبا با گل های رنگارنگ و درختان گوناگون بپردازید استفاده از ایده های خلاقانه و بکر در فضای سبز، می تواند محوطه سازی حیاط خانه های آپارتمانی و محوطه سازی ویلا را از این رو به آن رو کند. بهتر است برای طراحی فضای سبز ایده آل و متفاوت در محوطه حیاط از گلدان های رنگارنگ استفاده کنید همچنین می توانید با آرایش و مرزبندی بین درختان و گل های باغچه به فضای سبز حیاط نظم و ترتیب خاصی را ببخشید.

استخر در محوطه سازی

از دیر باز شنا به عنوان یکی از مفرح ترین ورزشها مورد توجه بوده است، به همین دلیل ساخت استخر سالها در حیاط منازل مسکونی مورد توجه محوطه سازان قرار داشته. امروزه با تغییر شکل زندگی شهر نشینی معمولا استخر بعنوان بخشی از محوطه سازی ویلا ها دیده می شود . ساخت استخر به دلیل چالشهایی چون آب بندی ، تصفیه و نگهداری ، از تخصصی ترین عناصر در محوط سازی است.

 ساخت استخر در محوطه سازی

نهر در محوطه سازی

در فرهنگ کهن ما همیشه آبهای روان چه در باغهای ایرانی که ساخت آنها به بیش از 2000 سال میرسد و چه در شرایط طبیعی از اهمیت و استقبال زیادی برخوردار بوده ، به همین دلیل داشتن چنین المانی در محوطه سازی می تواند فضایی متفاوت ایجاد نماید.
کف سازی در محوطه سازی
همواره یکی از اثر گذارترین بخشها در محوطه سازی کفسازیهاست . کفسازی جزیی از بخش سخت محوطه سازی(hard scape) است که می تواند نقش مهمی در راهنمایی استفاده کنندگان ، تقسیم فضا، زیبایی،سازه فضایی،القای حسی خاص و … در محوطه سازی داشته باشد . استفاده از مصالح مناسب محوطه سازی ( لند اسکیپ )  در این بخش برای حفظ امنیت ، زیبایی ، استحکام و .. بسیار دارای اهمیت است.

نورپردازی درمحوطه سازی

در طراحی فضای سبز نور همواره به عنوان یک عنصر مهم و اساسی به شمار می آید زیرا کلیه نقاطی که در فضای سبز از اهمیت بخصوصی برخودارند نظیر درب ورودی ، حیاط جلویی استخر برکه ها ،آبشارها ،فواره ها ،مجسمه ها ، درختان و کلیه وسایل زینتی باید امکانات روشنایی را داشته باشد. تا زیبایی واقعی را به نمایش بگذارند.نور عامل مهم در تفکیک رنگها و تعریف راهها و معابر در شب ها می باشد. در صورت نبود نور در شب طراحی فضای سبز امری کاملا بی معنی جلوه می کند.لذا نیاز به نور در شب به بیشترین حد خود می رسد .

محوطه سازی

تاسیسات برقی در محوطه سازی

استفاده از انرژی برق برای روشنایی عمومی، نور پردازی و راه اندازی تاسیسات مکانیکی در محوطه سازی (لنداسکیپ) امری اجتناب ناپذیر است . اگر چه به دلیل حضور مهندسین در بخش ساختمان سازی ، استفاده از استاندارد های مهندسی برق در ساختمانها نهادینه شده ؛ اما در محوطه سازی به دلیل اجرای سنتی محوطه ها ، کمتر به این امر توجه شده.استفاده از روشهای صحیح در انتقال و بهره برداری برق در محوطه سازی ، نقش مهمی در ایمن سازی و کاهش هزینه های نگهداری فضای سبز داراست .

قیمت محوطه سازی ویلا

طراحی محوطه

تاسیسات مکانیکی در محوطه سازی

تاسیسات مکانیکی در محوطه سازی شامل آبرسانی ، تاسیسات آبیاری اتومات ، تاسیسات استخر و تاسیسات آبنما ، بخشی از علم تاسیسات است که کمتر در ساختمان مورد توجه قرار می گیرد . به همین دلیل برای داشتن تاسیسات مناسب در محوطه سازی ، آگاهی از نوع و عملکرد لوازم موجود در بازار و بکار گیری آنها در محلهای مناسب امر اجتناب ناپذیر است.

اصول طراحی فضای سبز در مقیاس کوچک

طراحی فضای سبز در مقیاس‌های کوچک، باید مبتنی بر راحتی، زیبایی، دوام و صرفه اقتصادی باشد. طراحی منظر به عنوان بخشی از طراحی فضای شهری، با بهبود کیفیت کالبدی محیط زیست سر و کار دارد. هر فضای سبزی جزیی از شهر محسوب می شود از این رو، توجه به کل مجموعه از این نظر اهمیت دارد که بتوان در مورد جز طرح ریزی انجام داد. از سوی دیگر هر فضای سبز، به خودی خود یک کل است که از ترکیب المان‌ها ی مختلف تشکیل می‌شود.

طراحی فضای سبز خانه های ویلایی با المان های مختلف

در طراحی فضای سبز گیاهان به عنوان عناصر طراحی همانند عناصر دیگر از ویژگی‌های بصری مانند نقطه، فرم، رنگ و بافت برخوردار هستند. چیدمان این ویژگی ها بر اساس اصول زیباشناختی‌، یعنی وحدت، هماهنگی‌، تناسب‌، توازن و مقیاس محیط‌های دلپذیر به وجود می آورد.
برای محوطه سازی فضای سبز یک ویلا، نخستین پرسش باید در مورد، میزان یکپارچگی و هماهنگی مورد نظر شما، بین فضای داخلی و محوطه خانه تان، باشد. از سبک محوطه سازی گرفته تا جنس پوشش گیاهی داخل و بیرون ،شامل این مسئله می باشد. هماهنگی محوطه با سبک داخل خانه تان از اصلی ترین نکات قابل اهمیت است. علاوه بر نوع پوشش گیاهی، مسئله بعدی که مهم است محل قرار دادن درختچه ها و تنظیم عناصر فضای سبز در محوطه ویلا است. قرارگیری مناسب این عناصر می تواند به تعدیل دما و ایجاد سایه مناسب و حتی کاهش انرژی مصرفی برای متعادل سازی دما، کمک کند.

مفاهیم وحدت، تعادل، تناسب، انتقال در طراحی چشم انداز

در طراحی چشم انداز مفاهیمی وجود دارد که طراح می تواند با توجه به چگونگی درک بیننده از آن، تغییر دهد. این مفاهیم همانطور که ذکر شد شامل وحدت، هماهنگی، تعادل، تناسب، گذا، میباشد. وحدت استفاده موثر از عناصر در یک طرح برای انتقال موضوع است. وحدت با اجرای یک طرح به طور منظم در یک چشم انداز، از طریق کاشت انبوه یا تکرار به دست می آید. در حالی که تعادل یک اصطلاح مقایسه بین دو بخش چشم انداز است، وحدت مربوط به تصویر کلی از یک چشم انداز است و زمانی حاصل می شود که بیننده احساس می کند که تمام عناصر فردی در یک فضای سبز با هم به یک موضوع منسجم متصل می شوند.
تناسب، حس یا نیاز به این است که اندازه اجزای فردی یا گروهی در یک چشم انداز، هماهنگ با منظره باشد. یکی از راه های دستیابی به تناسب، در یک محوطه ویلایی استفاده مناسب از انتقال با توجه به اندازه اجزای مربوطه است. انتقال نیز تغییرات تدریجی حاصل از دستکاری عناصر طراحی اولیه مثل رنگ، مقیاس، خط، شکل و بافت است. ضمن تلاش برای رسیدن به یک اثر خاص، اجتناب از تغییرات ناگهانی است. به عنوان مثال، اگر رنگ گلهای شما از یک قسمت از حیاط به سمت دیگری تکرار شود، احساس یک کل یکپارچه وجود دارد که به شما یک گذار صاف می دهد. بعضی اوقات انتقال موفقیت آمیز به سادگی با افزودن یک عنصر مناسب برای یک فضای سبز وسیع افزایش می یابد.
ایده پردازی یک مورد لازم در طراحی فضای سبز است. رسیدن به ایده های خلاقانه معمولاً به زمان زیادی برای درک موارد مختلف در ذهن نیاز دارد. تصمصیم گیری در مورد انتخاب مناسب ترین و بهترین ایده نیز یک خلاقیت فردی است که از طریق آموزش کسب نمی شود. یک راه دیگر برای ایده گرفتن، توجه به محوطه خانه های اطرافیان است.

تعرفه طراحی محوطه سازی

هزینه طراحی محوطه سازی

قیمت طراحی محوطه

هزینه محوطه سازی

قیمت هر متر مربع طراحی فضای سبز

قیمت محوطه سازی حیاط

هزینه اجرای محوطه سازی
Call Now Buttonمشاوره رایگان 09124682490