محوطه سازی ویلا در سهیلیه

لند اسکیپ یا محوطه سازی به معنای زیبا سازی و زیبایی شناختی به کار می رود از واژه های جدیدی است که در معماری و طراحی فضاهای بیرونی استفاده می شود. فرض کنید در ویلای خود هستید و از پنجره منظره بیرونی را تماشا می کنید، مسلماً انتظار دارید فضای بیرونی همانند سبک داخلی ویلا پر از زیبایی و نقش و نگار باشد. در واقع آنچه انتظار دارید یک محوطه سازی ویلا با بکار بردن انواع مختلفی از لند اسکیپ هاست تا نمای دلنشینی را برای شما به ارمغان بیاورد. تیم باغ ایرانی با مشاوره و طراحی در زمین محوطه سازی ویلا، ایده ها و اهداف شما را مدنظر قرار داده و بهترین طرح ها را در نقش و نگار محوطه شما به کار می برد.

شماره تماس: 09124682490

محوطه سازی ویلا چیست

برای محوطه سازی ویلای خود به چه المان هایی نیاز دارید؟ هدف شما از زیبا سازی محوطه ویلا چیست؟ می توان گفت صاحبان ساخت و ساز ها جهت ایجاد فضایی دلنشین و روحیه بخش، به محوطه سازی ویلا می پردازند که متناسب با سبک ویلا باشد. در طراحی محوطه ویلا از نماد هایی همانند کاشت گیاهانی متناسب با شرایط منطقه ای، استفاده از استخر و آلاچیق و و گلدان های متنوع مورد توجه است.

محوطه سازی ویلا در سهیلیه

عناصر محوطه سازی ویلا

طراحی یک محوطه مواردی چون طراحی فضاها، حجم و نمای ساختمان را شامل می شود.

  • رنگ بندی: از رنگ های متفاوت و مجذوب کننده استفاده کنید. در هر فضایی، رنگ ها سبب جلب توجه افراد می شوند. استفاده از رنگ های متنوع در گیاهان و المان های موجود در محوطه ناخودآگاه در معرض دید افراد قرار می گیرد که این امری بسیار مهم محسوب می شود.
  • کاربرد استفاده از خطوط: خطوطی که در ساختار محوطه حیاط به کار می برید معرف نوع فضای ویلا و منظره آن است. به طور مثال استفاده از خطوط افقی در نوع درختان، سبب بزرگتر دیده شدن مجموعه می شود. همچنین شما می توانید با استفاده از خطوط در نرده های محوطه حیاط، ابعاد جعبه های گل نصب شده در حیاط و دیوار ها، که همگی نشان دهنده کاربرد خطوط در محوطه سازی است، فضایی خاص ببخشید.
  • بافت گیاهی: گیاهان سبب افزودن بافت گیاهی به باغ و محوطه های حیاط ویلا ها می شوند. شما می توانید با استفاده از گیاهان با بافت های متنوع و همچنین استفاده از صخره و سنگ های مصنوعی در برکه ها و حوض ها، بافت ایجاد نمایید.

طراحی فضای سبز در محوطه

بهتر است در جریان باشید که برای طراحی کردن فضای سبز در هر گونه محوطه ای نمی توانید از هر نوع مصالحی به دلخواه استفاده کنید. بنابراین ساختار المان های به کار گرفته باید طوری صحیح باشد که دچار خوردگی و آسیب در برابر رطوبت نشوند. شایان ذکر است مصالح بسیار متنوعی در بازار وجود دارد که جهت فضای سبز اختصاصی ویلا طراحی و استفاده می شوند.

Call Now Buttonمشاوره رایگان 09124682490