طراحی روف گاردن مدرن

باغ ایرانی  با داشتن طراحان حرفه ای در زمینه اجرا و طراحی روف گاردن مدرن حرف اول را می زند. روف گاردن یا باغ بام یا بام سبز امروزه در بسیاری از ساختمان ها و برج های نوساز به کار برده می شود .
علاوه بر مجتمع های مسکونی در مجتمع های تجاری هم از روف گاردن استفاده می شود  خیلی از کافه ها  و رستوران ها بر روی  روف گاردن قرار گرفته اند که منظره بسیار زیبایی برای مشتریان خود فراهم می کنند.

طراحی روف گاردن

در واقعیت طراحی روف گاردن مدرن بر روی تمامی بام ها قابلیت اجرا دارد کافیست که عایق کاری و سیستم زهکشی و آبرسانی آن به درستی انجام شود.
 برای داشتن درختان و گیاهان با طراوت باید یک بستر مناسبی از خاک حاصلخیز را برای آن تهیه کنیم و با توجه به آب و هوا شرایط اقلیمی خانه یا ویلای خود گونه های درختی و گیاهی مناسبی در آن بکارید.
اولین بار در کشور آلمان از روف گاردن استفاده کردند. اما در ایران اولین بار با گذاشتن چندین گلدان در پشت بام شروع شد و بعد آلاچیق های چوبی هم اضافه شد  بعدها  استخر و آبنما هم اضافه شد کم کم باغچه های پرگل و درخت.
بام هایی که مقیاس بزرگی دارند طراحی روف گاردن مدرن در مرحله عمرانی و لنداسکیپ اجرا می شود. در مرحله اول  طراحی روف گاردن مدرن یعنی مرحله عمرانی مرحله اجرای زیر ساخت بام سبز، ایزولاسیون و زهکشی و آبرسانی 
در مرحله بعدی یعنی لنداسکوپ اجرای فضای سبز و تجهیزاتی مانند آلاچیق ، باربیکیو و….

 

طراحی روف گاردن مدرن 
 

 

انواع سبک روف گاردن مدرن 

بام سبز فشرده و بام سبز گسترده
بام سبز فشرده احتیاج  به عمق بیشتری دارد به علت پوشش گیاهی زیاد باید در ساختمان های مقاوم با زیرساختی محمک اجرا شود.
المان های بکاررفته در آن شامل : چمن مصنوعی ، درختان و درختچه ها انواع گل و گیاه و سنگ فرش در برخی قسمت های کف اما  در بام سبز گسترده عمق و پوشش گیاهی آن کمتر به این دلیل نصب و نگهداری آن ساده و با هزینه کم است  و اما المان های بکار رفته در آن شامل گل و گیاهان سبک و چمن های مصنوعی با خرده سنگ های تزیین شده  می باشد. 
خیلی مهم است که حتما از افراد ماهر در ساخت و طراحی روف گاردن های مدرن کمک بگیرید. تیم باغ ایرانی با کادری ماهر و با تجربه همیشه کنارشماست.

تصورات اشتباه و رایج در طراحی روف گاردن های مدرن 

1. درختان در روف گاردن نمی توانند به خوبی رشد کنند ؛ این تصور کاملا اشتباه است چون رشد درختان در روف گاردن با رشد در محیط های شهری تفاوت چندانی ندارد. اما باید به نوع درختان توجه کرد که با گذشت زمان به مواد اولیه سقف خانه آسیب نزند.

2. روف گاردن در دراز مدت نشست می کند؛  برخی تصور می کنند ریشه های درختان در سقف نفوذ می کند و باعث ترک خوردن سقف می گردد این رویداد به ندرت اتفاق می افتد . متاسفانه در مواردی که طراحی روف گاردن خود را به متخصص نسپرده باشید بام سبز نشت می کند. 
متخصصین باغ ایرانی تضمین کیفیت و عملکرد خود را با تجربه کاری که دارند بارها به ما ثابت کرده اند.

 

Call Now Buttonمشاوره رایگان 09124682490