خرید اینترنتی گل و گیاه آپارتمانی

خرید گل و گیاه اینترنتی هم مانند سایر محصولات جایگاه ویژه ای پیدا کرده است.می توانید سفارش خود را از بین محصولات با مشاهده عکس و توضیحات کامل انتخاب کنید و خانه تان را سرسبز نمایید. چیدمان وسایل منزل از اهمیت زیادی برخوردار می باشد ، اما اجسام داخل منزل آن حس زنده بودن را به شما نمی دهند . داشتن چند گلدان و گل زیبا می تواند حس خوبی را در شما زنده نمایید. مخصوصا در محیط های آپارتمانی که به دور از درخت و گیاهان هستید .پس بهتر است تا می توانید فضای خانه را با خرید گل های زیبا سرسبز کنید . گیاهان باعث رفع انرژی منفی شده و منزل شما را پر از انرژی مثبت خواهند کرد.

برای خرید گل های آپارتمانی ابتدا مطالب زیر را مطالعه نمایید تا با نحوه نگهداری گیاهان آپارتمانی آشنا شوید و بعد گلدان مورد علاقه خود را از بخش خرید گیاه آپارتمانی انتخاب کنید.
 

انواع گیاهان آپارتمانی :

گل های آپارتمانی کم نور ،  گل آپارتمانی مقاوم به سرما ، گل آپارتمانی سایه نشین ، گیاهان آپارتمانی گلدار ، بادوام ترین گیاهان آپارتمانی  می باشد . هر کدام از این گل ها شرایط نگهداری متفاوتی دارند.
 

شرایط نگهداری گیاه آپارتمانی

شرایط نگهداری از گل های آپارتمانی کار خیلی راحتی است به شرط آنکه شما بدانید گل شما در چه محیطی بهتر رشد می کنید و به چه میزان نور یا آب احتیاج دارد.
 

چگونه از گل و گیاهان آپارتمانی مراقبت کنیم؟

گیاهان آپارتمانی احتیاج به هوای تازه دارند سعی کنید حتی الامکان گل هایتان را در کنار پنجره قرار دهید.
 
معمولا گیاهان به نور خورشید احتیاج دارند زیرا نور خورشید در ساخت سبزینه ی گیاهان نقش مهمی دارد.البته همه ی گیاهان به نور یکسان خورشید احتیاج ندارند و برخی به نور کمتر نیاز دارند ، قرار دادن این گیاهان در برابر نور مستقیم خورشید سبب رنگ پریدگی، زردی و یا خشکی گیاه می شود.
 

مقدار آب دادن به گل و گیاهان آپارتمانی

تغذیه گیاهان از طریق آب و نور تامین می شود برخی گیاهان بدون نور مستقیم رشد می کنند ولی هر گیاهی احتیاج به آب دارد اما زمانبندی آبیاری گلیاهان با هم متفاوت می باشد برخی از گل ها را باید هر روز آبیاری کرد و برخی از گیاهان مثل کاکتوس احتیاج به آب اندک آن هم هفته ای یک بار نیاز دارد. آب دادن در فواصل زمانی غیرمنظم و بسیار کوتاه باعث خشک شدن یا گندیده شدن گیاهان  می شود. لازم است بدانید در زیر گلدان ها حتماً باید یک یا چند سوراخ وجود داشته باشد تا آب از همه ی نقاط گلدان عبور کند و به تمام قسمت های ریشه برسد. وجود این سوراخ ها سبب جریان هوا شده و امکان تنفس ریشه را ایجاد می کند.

 

آبیاری گل آپارتمانی

 

بایدها و نبایدهای نگهداری از گیاهان آپارتمانی

 

تعویض خاک گلدان گل های آپارتمانی

خاک گل بسیار مهم هست ، بهتر است خاکی انتخاب شود که با مقداری ماسه نیز ترکیب شده باشد، فشرده کردن خاک گلدان اشتباه است زیرا باعث سفت شدن خاک شده و ریشه گل نمیتواند رشد کند . 
پس از مدتی باید گلدان تعویض گردد؛بدین جهت که پس از شش یا هفت ماه به دلیل آن که گلدان مواد مغذی خود را از دست داده و هم اینکه ریشه ها به سوراخ های ته گلدان رسیده ، باید گیاه را به گلدان بزرگ تری انتقال داد.البته مدت زمان بستگی به نوع گل دارد.

 

  تعویض خاک گلدان
 

شرایط نگهداری گل و گیاهان آپارتمانی

دمای نگهداری گل های آپارتمانی در زمستان با تابستان باید در سطح 22 تا 25 درجه ی سانتی گراد باشد، نگهداری گیاهان در دمای پایین یا بالا سبب پژمردگی و از دست دادن شادابی گیاه می شود.
 

نگهداری گل های آپارتمانی در زمستان

در فصل زمستان هوا سردتر می شود و گل هایی را که در تابستان در تراس قرار داده اید باید به داخل خانه بیاورید ولی توجه داشته باشید که میزان دمای منزل زیاد گرم یا سرد نباشد .گل ها را در مجاورت اجاق گاز یا بخاری قرار ندهید زیرا گرمای زیاد باعث بی حالی گیاهان شده و حتی ممکن است منجر به خشک شدن انها شود .
در کل میزان رشد گیاهان در زمستان کمتر از سایر فصل ها می باشد پش اگر میبینید گل های شما خیلی رشد نمیکنند نگران نباشید، دوباره بهار از راه خواهد رسید.
در فصل زمستان و گرم کردن خانه، میزان رطوبت خانه کاهش پیدا می کند و کمبود رطوبت خود را بصورت قهوه ای شدن نوک برگ گیاهان نشان می دهد.
 

گل آپارتمانی

  

مشکلات نگهداری گیاهان آپارتمانی

آب بیش از اندازه به گیاهان و مرطوب کردن خاک آن به طوری که آب از آن سر ریز شود و بیش از اندازه از زیر گلدان خارج شود منجر به تشکیل نمک هایی شده که مانع از رشد گیاه می شوند.
 

بی توجهی به آفت گیاهان

توجه کنید گیاهانتان دچار آفت نشود ،تارتنچه، شته،خستر آردپوش از آفاتی هستند که بسیار سریع رشد می کنند و می توانند یک روزه همه گیاه را محاصره کنند. این آفات اگر به اندازه کافی مقاوم باشند گیاه دیگر ترمیم نمی شود.
 

انتخاب گلدان مناسب برای گل

رشد بیش از اندازه گل در گلدان سبب می شود که ریشه ها داخل گلدان دور خودشان بپیچند و رشدشان محدود شود و ممکن است زودتر خشک شوند پس باید در شرایط مناسب گلدان را تعویض نمود و گلدانی متناسب با اندازه گیاه استفاده کرد.

Call Now Buttonمشاوره رایگان 09124682490