کاشت چمن طبیعی

برای کاشت چمن طبیعی با  پاشیدن  بذر مورد نظر اقدام می نماییم . برای پیاده کردن این روش شما نیاز دارید که بدانید چه فصلی برای کاشت  بذر چمن شما مناسب است . بهترین زمان برای کاشت بذر چمن قبل از فصل رشد چمن است. پس از آن شما باید برای زمین خود نوع چمنی را که مناسب است انتخاب کنید. در واقع شما باید بر اساس اقلیم منطقه چمن سردسری یا گرمسیری را انتخاب کنید. اگر بذر چمن مورد نظر خود را درست انتخاب کنید چمن های طبیعی شما رشد خواهند کرد و باغ و ویلای شما را زیباتر خواهند کرد . البته برخی از گونه های چمن بین این دو نوع قرار دارند.بهترین زمان برای کاشت بذر چمن  در اواخر تابستان تا اوایل پاییز است.در واقع زمانی از سال که زمین هنوز برای جوانه زنی سریع به اندازه کافی گرم است  بهترین زمان برای کاشت بذر چمن می باشد . باغ ایرانی با کادری حرفه ای و باغبانی اصولی در طراحی و اجرای فضای سبز حیاط شما خواهد کوشید . 
 

نحوه کاشت چمن

در ابتدا باید خاک مکانی که می خواهید چمنکاری کنید را بررسی نمایید . اگر علف هرز، خرده سنگ و چیزهای زائد دیگر در آن وجود دارد، باغچه را از وجود آن‌ها پاک کنید. سطحی صاف و هموار ایجاد کنید،  سطح خاک را کاملاً فشرده و سفت کنید. با شن کش اندکی سطخ خاک را شیاردار نمائید، مقداری مواد تقویت کننده خاک را به آن بیافزایید و دوباره با شن کش بر روی سطح آن بکشید. توجه داشته باشید که چمن‌ها بر روی خاک فشرده و سفت رشد می‌کنند. سپس بذر چمن را بطور کاملاً یکپارچه و منظم بر روی شیار‌ها پاشیده و کود کاملاً الک شده و نرم بر روی خاک بریزید. روزی دو مرتبه  آن را آبیاری کنید.سعی کنید بر روی چمنی که هنوز به خوبی در خاک ریشه ندوانیده است، راه نروید روز بعد، پس از کاهش رطوبت، مقداری خاک غربال شده و نرم روی چمن می پاشیم تا اگر شکاف هایی وجود داشته باشد آن ها را پر نماید . اگر هوا مناسب باشد، چمن رشد می‌کند.  هنگام هرس کردن، آن‌ها را خیلی کوتاه نکنید .

کاشت چمن طبیعی

چمن رولی

چمن رولی به چمنی می گویند که قبلا کاشته شده که قسمتی از خاک آن توسط ریشه ها به یکدیگر گره خورده اند . چمن رولی در محل های خاص کشت می شوند زمانیکه به مرحله رشد رسدند به همراه ریشه و ریزوم بریده شده وبه محل کشت اصلی انتقال داده می شوند . در اصطلاح چمنهای قابل انتقال را sod می نامند و در حقیقت sodding به عنوان یک روش چمن کاری در برابر seeding به عنوان روش دیگر چمن کاری که کشت مستقیم بذر را در بر دارد قرار می گیرد.درصورتی که چمن رول به ابعاد کوچک تقسیم و بصورت سنگفرش و موزاییک استفاده شود چمن قطعه ای نام خواهد گرفت.
 

مزایای استفاده از چمن رولی در طراحی فضای سبز
  • افزایش سرعت کاشت و سبز شدن چمن
  • کاشت چمن بدون توجه به موقعیت فصلی و آب و هوایی
  • مدیریت زمانی آب در بازه زمانی کاشت تا برداشت
  • قابلیت ترمیم زمین
  • مقاوم در برابر عوامل طبیعی مثل باران و برف و طوفان و … (دراین مواقع بذرها از بین می رود )
  • حذف واکاری
  • عدم استفاده از مالچ و کود دام
  • کاهش هزینه های جانبی در مدت عملیات تا مرحله استقرار
کاشت چمن رولی

قیمت چمن طبیعی

استفاده از چمن در انواع محوطه سازی و معماری منظر بسیار پرکاربد است ، چمن همانند پس زمینه ایست که سایر گیاهان درون کادر آن قرار میگیرند حس طبیعت را به خوبی القا میکند ، بوی مطبوعی دارد و راه رفتن ، نشستن و خوابیدن بر روی آن لذت بخش است .علی رغم تمام مزایای چمن ، کاشت و نگهداری آن کار دشواری است ، بهتر است از خاک مغذی استفاده شود و چندین بار خاک زیر و رو و نهایتا فشرده شود ، بذرها با تراکم مناسب کاشته شوند و آبیاری به طور متناوب ادامه داشته باشد . پس از رشد نیز چمن نیازمند کوتاه شدن در دوره های مختلف زمانی با فواصل نسبتا کوتاه است و همچنین سایه های دائمی و یا رفت و آمد زیاد باعث از بین رفتن چمن خواهد شد . برای استعلام قیمت چمن طبیعی با کارشناسان ما در باغ ایرانی تماس بگیرید .
Call Now Buttonمشاوره رایگان 09124682490