فروش گاو آهن در قزوین

با مکانیزه شدن صنعت کشاورزی ساخت ادوات کشاورزی هم رونق گرفت. گاو آهن یمی از تجهیزات ادوات کشاورزی است که بسیار حائز اهمیت است. در این راستا برای خرید این ابزار باید دقت وافری داشت ما به شما شرکت باغ ایرانی را معرفی می کنیم تا با خیالی آسوده بتوانید از این تیم متخصص راهنمایی های لازم را بگیرید.

 

شماره تماس: 09124682490

ادوات کشاورزی چیست

تجهیزات مکانیزه یا پیشرفته برای برخورداری از مزایایی مانند کاهش زمان و هزینه استفاده می شود. بنابراین به کلیه ی این ابزار ادوات کشاورزی گفته می شود.

فروشگاه گاو آهن در قزوین

انواع ادوات کشاورزی

  • گاو آهن
  • مرز کش
  • نشاکار
  • بیل
  • فرغون
  • داس
  • وانت بار
  • کامیونت
  • خیش

کاربرد گاو آهن در کشاورزی

گاوآهن یکی از ادوات کشاورزی است که باعث باز شدن و شکافتن خاک می شود. سپس لایه های سطحی خاک بریده شده را برمی گرداند. شکاف عمقی این وسیله به زمین می دهد. با شخم زنی اولیه مواد مورد نیاز اولیه برای رشد گیاهان تامین شده و هوا رسانی به عمق خاک نشا در آن جای می گیرد.

انواع گاو آهن

گاو آهن بشقابی

از این نوع محصول برای برگرداندن خاک های خیلی سخت و خشک، خاک های دارای ریشه و زمین های خیلی ناهموار و خاک هایی که بقایای محصول در ان به مقدار زیاد باقی مانده استفاده می کند.

گاو آهن قلمی

از این ابزار برای خاک ورزی نیمه شخم می توان استفاده کرد. شیوه کار گاو اهن قلمی به این صورت استه که رویه خاک را شکاف می دهد. ولی خاک را بر نمی گرداند.

گاو آهن برگرداندار

گاو آهن برگرداندار قابل اتصال به تراکتور بوده و نحوه اتصال آن به صورت های سوار و کشیدنی است. با گاو آهن برگرداندار مقدار مشخصی از خاک را از عمقی معین برداشته و پس از چرخاندن با زاویه مشخص، آن را به یک سمت برمی گردانند. در میان انواع گاو آهن، گاو اهن برگرداندار بیشترین کاربرد را دارد و از لحاظ تعداد خیش و عملکرد که یک طرفه یا دو طرفه باشد تقسیم می شود.

جنس گاو آهن

گاو آهن از جنس قوطی های سنگین اروپایی ساخته شده است. تمامی قطعات سایشی از جنس فولاد منگنزی و سیلیس دار است. چرخ قابل تنظیم گاو اهن از جنس فولاد است که برای کنترل کردن عمق شخم زمین از آن استفاده می گردد. پایه گاوآهن یا شاسی در شکل ها و ابعاد متفاوتی ساخته می شود این ابزار در سه نوع: پایه بلند، پایه کوتاه، پایه متوسط

اثر گاوآهن مرکب بر شکست لایه شخم

استفاده از  ابزار و ادوات مرکب در سیستم های خاک ورزی جدید یک ضرورت محسوب می شود. گاو اهن های مرکب یا همان برگردان دار هم اکنون بدون بررسی های قبلی به طور وسیع در عملیات تهیه زمین مورد استفاده قرار می گیرد. بررسی ها نشان می دهد که کاربرد این ادوات در بسیاری از موارد منجر به ایجاد لایه متراکم، یا به عبارت دقیق تر، سخت لایه شخم می شود. که اغلب برای شکست آن مشابه با سخت لایه از ادواتی عمیق مانند زیر شکن استفاده می کنند. هدف از تحقیق حاضر اجرای عملیات در عمق مورد نیاز برای شکست همزمان در عملیات شخم با اصلاح گاو اهن است.

Call Now Buttonمشاوره رایگان 09124682490