اصول طراحی محوطه باغ

اصول طراحی باغ  از اساسی ترین مواردی است که یک متخصص در ساخت و ساز مد نظر قرار می دهد. از جمله خدمات طراحی محوطه باغ شامل نورپردازی، ساخت استخرو آلاچیق، ساختمان سازی، ساخت باربیکیو و فضای سبز می باشد. متخصصین حرفه ای ما در مجموعه باغ ایرانی آماده ارائه خدمات نوین طراحی و ساخت در زمینه باغ، ویلا و محوطه سازی هستند. برای اطلاع از خدمات ساخت و ساز و طراحی باغ  با شماره های موجود در سایت تماس حاصل نمایید.

طراحی محوطه باغ در کرج

محوطه سازی به معنای استخوان بندی یک باغ است. اگر طراحی در یک باغ اعمال نشود ظاهر آن زیبا و کاربردی نخواهد بود. سنگ فرش ها، کف سازی،محوطه سازی، گیاهان و درختان استفاده شده، نورپردازی، رنگ آمیزی همه و همه در بحث طراحی  محوطه باغ ما نقش کلیدی ایفا می کنند. در ابتدا بررسی نیاز ها و خواسته های ما از یک باغ مطرح است. آیا ما باغ را برای فضای بازی کودکانمان می خواهیم یا برای استراحت یک سالمند در نظر گرفته ایم؟ آیا برای پرورش گیاهان دارویی یا خوراکی برنامه ریز داریم یا می خواهیم دوستان آشنایانمان را دعوت کنیم؟ بنابراین بررسی اینکه ما طراحی محوطه باغ را برچه مبنایی در نظر گرفته ایم موضوع بسیار مهم و ضروی می باشد. زیرا بر مبنای آن ما می توانیم طراحی مناسب و اصولی بر مبنای نیازمان داشته باشیم.
 

اصول طراحی محوطه باغ

جانمایی فضاهای مختلف در طراحی محوطه باغ

با بررسی فضای باغ خود می توانیم هریک از موارد مورد نیاز خود را جانمایی کنیم. ما می توانیم با استفاده از یک تراس چشم انداز وسیع تری را داشته باشیم. با استفاده از جانمایی درست می توانیم یک نقطه کانونی  برای باغ خود داشته باشیم و طراحی باغ را زیباتر کنیم. باید بر مقیاس و جهت تمرکز کنیم بدین معنا که عناصر تکرار را حذف کرده و ظاهر باغ را از یکنواختی خارج کنیم. استفاده درست از نورپردازی ها، ساخت مسیر پیاده روی در جای مناسب، جایگاه درست و اصولی کاشت گل و گیاه و جایگاه درست قرار گرفتن استخر یا باربیکیو و جانمایی درست آنها تاثیر ویژه ای در زیبایی باغ ما خواهند داشت.

مراحل اجرای محوطه سازی باغ

از مراحل اجرای محوطه سازی می توان به تخریب در صورتیکه ساختمانی از قبل وجود داشته باشد و شما تمایل به تخریب آن داشته باشید اشاره کرد. همینطور چیدن گیاهان و علف های هرز، نقشه برداری باغ و نشانه گذاری، عدم نفوذ آب در صورتیکه آب های سطحی وجود داشته باشند و کف سازی محوطه اشاره نمود. فضای کاربردی هم یکی دیگر از مراحل اجرایی طراحی محوطه باغ می باشد، مانند آلاچیق ها و فضای باز. البته تامین آب مورد نیاز پوشش گیاهی هم جزو موارد مهم طراحی محوطه باغ محسوب می شوند. مسلمآ بخش اعظمی از باغ پوشش گیاهی آن است. پس شادابی و سلامت این پوشش گیاهی زیبایی باغ ما را تضمین می کند. رشد گیاهان، کود دهی همچنین نحوه زهکشی آب خروجی در سیستم آبیاری و باغبانی باغچه در محوطه باغ ما از مراحل بسیار مهم در بخش اجرایی محسوب می شوند.

Call Now Buttonمشاوره رایگان 09124682490