فروش گلدان در کرج

برای خرید گلدان باید به این نکته توجه داشت که می خواهید چه گیاهی در آن بکارید.  شرایط رشد گیاه را باید جهت خرید گلدان در نظر گرفت. شرایطی مانند میزان رشد ریشه گیاه ، نحوه رشد گیاه ، میزان آبی که گیاه می خواهد و سایر شرایط رشد گیاه را باید برای خرید گلدان در نظر گرفت .
فروش انواع گلدان در کرج

فروش انواع گلدان در کرج

جنس گلدان

انتخاب جنس گلدان نیز از نکاتی است که هنگام خرید باید بدان توجه کرد ؛ هم به گیاهی که می خواهید در آن پرورش دهید توجه کنید و هم به اینکه گلدان را در چه محلی می خواهید قرار دهید، وقتی می خواهید گلدان را در برابر باران و آفتاب قرار دهید قطعا خرید گلدان پلاستیکی و گلدان فلزی مناسب نمی باشد و بهتر است از گلدان های سفالی و سنگی استفاده کنید .
گلدان ها را بر اساس جنس می توان به گلدان های سفالی ، گلدان سرامیکی ، گلدان شیشه ای ، گلدان چوبی ، گلدان فلزی ،گلدان سیمانی و … دسته بندی کرد.
در بخش انواع گلداندر مورد آنها توضیحاتی داده شده است برای اطلاعات بیشتر به آن مراجعه شود.
گلدان چوبی

فروش گلدان چوبی در کرج

گلدان چوبی

فروش گلدان سفالی رنگی

فروش گلدان سفالی رنگی

سایز گلدان

برای پرورش گیاهان سالم و زیبا انتخاب گلدان در سایز مناسب نیز یکی دیگر از نکات ضروری است . برای این کار باید با اصول سایز بندی گلدان آشنا باشید و انواع آن را بدانید. باید بدانید که سایز گلدان های پلاستیکی با توجه به قطر دهانه ی آن ها تعیین میشود. سایز بندی گلدان پلاستیکی بر حسب قطر دهانه ی آن بیان میشود و وقتی میگوییم گلدان سایز 6 یا گلدان سایز 8 منظور این است که قطر دهانه ی آن ها به ترتیب 6 و 8 سانتیمتر استمی توان اینگونه عنوان کرد که قطر انتهای گلدان برابر سه چهارم قطر دهانه آن و ارتفاع آن حدود چهار پنجم قطر دهانه آن است.

 

گلدان آپارتمانی

فروش گلدان آپارتمانی

گلدان سایز 6:اندازه دهانه آن ها 6 سانتی متر و ارتفاع آن ها  5 الی 5.5 سانتی متر است و برای انواع کاکتوس مناسب است.

گلدان سایز 8:اندازه دهانه آن ها ۹ سانتی متر و ارتفاع آن ها 8.5 الی 9 سانتی متر است و این گلدان برای گیاهانی مثل اپیشیا، گلوکسینیا، بنفشه آفریقایی و گیاهان کوچک مناسب است.
گلدان سایز 12:اندازه دهانه این سایز گلدان 12 سانتی متر و ارتفاع آن 9.5 الی 11 سانتی متر است و بیشترین کاربرد آن برای کاشت پیاز گل و نشای اغلب گیاهان است.

گلدان سایز 14: اندازه دهانه این سایز گلدان 14 سانتی متر و ارتفاع آن 10 تا 12 سانتی متر است.این گلدان بیشتر برای گیاهان یک ساله و گیاهانی که ریشه  تقریبا گسترده ای دارند استفاده میشود.

گلدان سایز 19: قطر دهانه آن 19 سانتی متر و ارتفاع آن حدود ۱۵ سانتی متر است. این سایز گزینه ی مناسبی برای گیاهان دایمی دارای ریشه گسترده می  باشد.

سایز گلدان پلاستیکی
سایز گلدان پلاستیکی

گلدان هایی نیز وجود دارد که گلدان سطل نامیده میشود  و سایز آن  بر حسب لیتر بیان میشود . سایز سطل به صورت اعداد 3و 4و 5 و… شماره گذاری شده است . در این بخش اطلاعاتی در مورد یکسری از سایز ها بیان می کنیم.

سطل سایز 4:اندازه دقیق دهانه آن ها ۲۰ سانتی متر و ارتفاع آن 18 سانتیمتر است و این سطل برای گیاهانی مثل شلفرا، سیکاس متوسط، برگ انجیری ، بنجامین گزینه ی مناسبی محسوب میشود.

سطل سایز 7:  اندازه دهانه آن ها 23 سانتی متر و ارتفاع آن ها 21/5 سانتیمتر است. این سطل ها برای کاشت نخل و پالم و گیاهانی که ریشه عمیق و بلندی دارند مناسب است.

سایز سطل پلاستیکی
سایز سطل پلاستیکی

 

قیمت گلدان

باتوجه به جنس گلدان قیمت آنها نی با هم متفاوت می باشد . گلدان های پلاستیکی به نسبت گلدان های سرامیکی ارزانتر می باشند. و کیفیت گلدان های سرامیکی و زیبایی آنها بالاتر می باشد . گلدان های چوبی نیز قیمت بالاتری نسبت به پلاستیکی دارند.

Call Now Buttonمشاوره رایگان 09124682490