فروش نهال

فروش نهال

انواع نهال 

1-نهال درختان مناطق معتدل مثل درخت آلبالو ، گیلاس ، سیب ، انار و … 

انواع نهال

2- نهال درختان میوه های خاص مثل درخت فیجوا ، آواکادو ، خوج ، ازگیل و …

انواع نهال

نهال مرکبات مثل پرتقال ، نهال نارنگی ، نهال نارنج ، نهال لیمو ترش ، نهال لیمو شیرین 

انواع نهال

نهال در اجرای فضای سبز

نهال در طراحی و اجرای فضای سبز شهری و مسکونی ، نقش به سزایی دارد و در همه نوع فضای سبز از درخت استفاده می شود . ما مفتخریم تا انواع نهال های کمیاب ، میوه و درختان تزئینی را در اختیار شما بگذاریم .

 بهترین زمان کاشت نهال

بهترین زمان برای کاشت نهال زمان خواب آن است . در مناطق گرم و ممچنین معتدل ، بهترین زمان کاشت نهال پاییز است. همچنین در مناطق سرد بهتر است کاشت نهال بعد از برف های سنگین و وزش بادهای شدید انجام شود. 
روزهای ابری برای کاشتن نهال بسیار مناسب است . چون ممکن است باران ببارد و خاک نهال بطور طبیعی کاملا خیس بخورد. کاشت در پاییز زمانی به ثمر می نشیند که ریشه گیاه با هوا انس پیدا کرده باشد و این زمان 3 هفته قبل از بیداری نهال می باشد . 

چگونه بذر را به جوانه تبدیل کنیم

همه بذرها به راحتی جوانه نمی زنند و برای جوانه زدن به بهاره کردن نیاز دارند . بهاره کردن یا ورنالیزاسیون به این معنی است که بذر گیاه قبل از جوانه زدن باید یک دوره زمانی سرد را طی کنند. ورنالیزاسیون کمک می کند تا گیاهان دیرتر جوانه بزنند تا کمتر در معرض سرمازدگی قرار بگیرند. مراقبت از جوانه زدن گیاه در فصل سرما بسیار مهم می باشد .  ابتدا باید بدانید که بذر شما قابل کاشت است سپس می توانید با خیساندن آن به مدت 48 ساعت باعث تحریک جوانه زنی بذر شوید. روش دیگر برای جوانه زدن بذر،  قرار دادن آنها به مدت 72 ساعت در لابلای برگه های مرطوبی است که درون جعبه هائی قرار دارند. بعد از جوانه زدن شما می توانید آنها را در گلدان بکارید . دقت کنید که بذرهایی که جوانه نزده اند برای کاشت مناسب نیستند . 

Call Now Buttonمشاوره رایگان 09124682490