فروش گاو آهن

یکی از مهم ترین ابزار ها که برای کندن خاک، شخم زدن خاک و زیر و رو کردن آن به کار می رود که نام دیگر آن خیش می باشد.در کشاورزی مدرن، که امروزه بسیار کاربردی است از گاوآهن استفاده می شود، زیرا این وسیله باعث سهولت در کار می شود.

کاربرد گاو آهن در کشاورزی

کاری که گاوآهن می کند این است که خاک را شکاف می دهد و بعد از آن، لایه ی بریده شده خاک را برمی گرداند. این کار باعث می شود تا شکاف عمیقی در زمین ایجاد شود و این اقدام اولیه، باعث می شود تا موارد مورد نیاز برای رشد گیاهان آماده شود.
 

فروش گاو آهن

انواع گاو آهن

انواع آن بستگی به نوع کشت و زمین شما دارد.

گاوآهن قلمی

از این گاو آهن برای خاک ورزی نیمه شخم زمین استفاده می شود. شیوه ی کار آن این است که خاک را برش می زند اما آن را بر نمی گرداند، که برای زمین های یک ساله استفاده می شود.

گاو آهن بشقابی

از این دستگاه برای زمین هایی که خاک های ریشه دار دارند و سخت و سفت هستند یا  زمین های خیلی ناهموار دارند و یا خاک هایی که بقایای محصول  در آن طولانی مدت باقی مانده، استفاده می شود.

گاو آهن برگردان دار

این گاو آهن، مقدار مشخصی از خاک را به صورت دقیق و اندازه بر میدارد و پس از چرخاندن با زاویه ی مشخص شده، آن را به یک سمت بر می گرداند. این گاو آهن از پرکاربرد ترین ادوات کشاورزی می باشد؛ در شرکت باغ ایرانی، از لحاظ تعداد آن را به عملکرد یک طرفه یا دو طرفه تقسیم می کند، همچنین، آن را به تراکتور نیز می توان نصب کرد.

گاو آهن دوار

این گاو آهن، دارای محور گردنده افقی می باشد و قسمت های اصلی آن دارای:  محور گردنده عرضی یا روتور، تیغه ها، جعبه دنده، چرخها می باشد.
محور گرداننده در گاو آهن دوار، در جهت چرخش چرخ های تراکتور می چرخد و حرکت می کند. تیغه های این دستگاه، روی محور گردنده نصب شده اند. سیستم جعبه دنده نیز، جهت گردش را حدود 90 درجه تغییر می دهد.

گاو آهن چیزل

این دستگاه، در عمق خاک، شیار‌هایی ایجاد می کند تا رطوبت در لایه‌ها حفظ شود.

مزایای استفاده از گاوآهن چیزل

  • اگر مشکلی ایجاد شود یا خراب شود، پایه های تیغ را می توانید تعویض کنید.
  • می توانید با شرایط خاک زمین تان، قدرت تراکتور و تغییر در تیغه ها را دارد.
  • شرایط در ایران به گونه ای است که به علت بارش باران، خاک انباشته شده سفت می شود و باعث می شود تا آب به لایه های زیرین، نفوذ نکند. دستگاه چیزل، این مشکل را رفع کرده و باعث می شود تا آب به لایه های زیرین خاک شما نفوذ کند تا بستر بهتری برای گیاهاتان داشته باشید.
  • شرکت باغ ایرانی، با ارائه ی دستگاه ها و گاو آهن های با کیفیت خود، خدمات بسیار ویژه ای به مشتریان خود، در سراسر کرج و تهران ارائه داده است.

خرید گاو آهن

مرکز فروش گاو آهن 

ادوات کشاورزی

Call Now Buttonمشاوره رایگان 09124682490