طراحی محوطه باغ کوچک

طراحی محوطه باغ کوچک در مجموعه باغ ایرانی توسط تیم حرفه ای و زبده ای که سال ها در این زمینه فعالیت دارند انجام می شود. گیاهان زیبا و تزئینی، درختان میوه، فضاسازی و محوطه سازی از خدماتی هستند که می توان برای محوطه های باغ کوچک استفاده نمود. شما می توانید برای اطلاع از خدمات و هزینه ای مربوط به باغ ایرانی با شماره های موجود درسایت تماس حاصل نمایید. 

خلاقیت در طراحی محوطه باغ کوچک 

در محوطه سازی و طراحی باغ ها کاشت گل و گیاه حرف اول را می زند. خلاقیت در این است که ما بتوانیم با کمترین هزینه بیشترین استفاده را ببریم و بهترین بهره برداری را داشته باشیم. استفاده از گیاهانی که زیبایی دارند و رسیدگی کمتری نیازدارند بخشی از این روش های خلاقانه است. استفاده از سنگ هایی که قابل استفاده در ساختمان سازی نیستند برای سنگ فرش کردن قسمتی از باغ یا تزیین گلدان ها با آجر برای محوطه سازی و یا ساخت کباب پز با آجر بخشی از این خلاقیت ها می باشند.

 

طراحی محوطه باغ کوچک 

 

اصول طراحی باغ کوچک  

اصولآ تمامی افرادی که باغ خریداری می کنند به طراحی آن فکر می کنند. افراد از زندگی شهر نشینی به باغ ها و ویلا ها در اطراف شهر ها پناه می برند تا از فضای سرسبز آن بهره مند گردند. بنابراین ساخت فضای دلچسب و آرامش بخش از اصول اساسی باغ ها به شمار می روند. متخصصینی که باغ های کوچک را طراحی می کنند باید افراد زبده و حرفه ای در این زمینه باشند زیرا باید از کمترین فضا بیشترین استفاده را برده و در عین حال زیبایی آنرا حفظ نمایند. یکی از اصولی ترین مواردی که در باغ های کوچک باید رعایت شوند استفاده بهینه از فضای کم است، پس استفاده بیش از حد از وسایل تزئینی و بدون کاربرد یک روش اشتباه محسوب شده و بیشتر فضاهای مفید را از بین می برد. استفاده از طرح های ساده و کم جا یا گلدان های دیواری می تواند ایده خوبی باشد. یا استفاده از صندلی های تاشو می توانیم فضای کمتری را اشغال کنیم. الگوی رنگ حتی می تواند بعد و فضای باغ کوچک ما را وسیع تر نشان دهد. همچنین چراغ های توکار و ال ای دی گزینه های خوبی برای صرفه جویی از فضای باغ هستند.

ویژگی های محوطه باغ کوچک 

طراحی و ساخت محوطه باغ کوچک تابع یک سری اصول و قواعد خاص می باشد. استفاده از حداکثر فضای در اختیار با استفاده از کمترین هزینه ها می تواند جزو ویژگی های اصلی یک باغ کوچک به شمار آید. استفاده از تنوع در سبک و رنگ، نورپردازی استاندارد، پایه سازی و زیرسازی حرفه ای و حتی طراحی فرم باغچه می تواند از ویژگی های اصلی محوطه باغ کوچک ما باشد. استفاده از قلوه سنگ ها و آب نما ها در باغچه به گونه ای که فضای زیادی را دربر نداشته باشد می تواند زیبایی باغ کوچک ما را صد چندان کنند. المان ها و نماهای خاص مانند نور/ردازی، استفاده از مبلمان، نمادهای آبی، باربیکیوو آلاچیق از دیگر ویژگی های جذاب محوطه باغ کوچک ما می توانند باشند.

Call Now Buttonمشاوره رایگان 09124682490