هزینه محوطه سازی باغچه

هزینه محوطه سازی باغچه

یک محوطه باز مدرن و امروزی همیشه نشانگر صلح، تجدید قوای جسمی و روحی است و این محوطه باز وقتی مفید است که گیج و بی قرار از شیوه زندگی خود مخصوصا در شهرهای بزرگ هستیم. تحت فشار توسعه بسیار سریع شهری، باغ‌ها توجه بسیاری را به خود جلب می‌کنند و به طور چشمگیری به عنوان پناهگاهی در مقابل استرس و خستگی ناشی ازتراکم شهری محبوب می‌شوند. باغ‌های امروزی چه کوچک و چه بزرگ بیشتر از برخی نمایشگاه‌ها و کلکسیون‌های گیاهی، نشانگر توسعه بیرونی فضای زندگی، ارائه دهنده راحتی، ظرافت و قابلیت هستند. به همین منظور سعی کردیم که در این مقاله به اصول طراحی محوطه باغ و ویلا بپردازیم.
فضای کوچک نمی‌تواند بهانه ای باشد برای این که در آن یک محوطه سبز زینتی را سازماندهی نکنیم، محیط سبز ساعاتی از لذت و آرامش را برای شما به ارمغان می‌آورد. علاوه بر منافع شخصی، باغ‌های مدرن می‌توانند با بهبود ویژگی‌های مثبت خانه شما و حتی افزایش ارزش آن برای فروش تاثیر جالبی بر خانه شما بگذارند. هفت جنبه برای سازماندهی و چیدمان باغ‌های مدرن در زیر فهرست شده است.

هزینه طراحی محوطه و فضای سبز

تعرفه طراحی محوطه سازی

چند نکته درباره اصول محوطه سازی باغچه

1. انتخاب مواد درست؛ متناسب با بودجه، نیاز، ذائقه و سلیقه خود برای جلوگیری از هزینه‌های غیر ضروری و ناامیدی در میانه کار.
2. انتخاب گیاهان؛ با توجه به آب و هوای باغ، کیفیت خاک، جای کافی برای رشد، رنگ گیاه در طول زمان.
3. هندسه ساده و کاربردی؛ باغ شما ممکن است در سطح جهانی به عنوان تصویری بزرگ دیده شود. پس سعی کند در آرایش این تصویر از اشکال هندسی: مربع، دایره، مستطیل و … استفاده کنید.
4. باغ، فضای توسعه یافته داخل خانه؛ در انتخاب مواد و مصالح و معماری باغ به تناسب و یکپارچگی باغ و خانه توجه کنید، باغ محیطی برای رفت و امد به خانه است بنابراین حفظ امنیت و حریم خصوصی خانه را در نظر داشته باشید.
5. فضاسازی با نور؛ زیبایی باغ و ایجاد فضایی رمانتیک در باغ با استفاده از نورافکن ها.
6. برانگیختن حواس با آب؛ آب تداعی زندگی، نماد تولد و تجدید است. با استفاده از آب باغ ساده خود را به یک باغ شگفت انگیز و مجلل تبدیل کنید و از آب روحیه، آرامش، نشاط بگیرید.
7. لوازم جانبی ظریف و کوچک؛ ضرورت توجه به جزییات علاوه بر کلیات در کل فرآیند ایجاد باغ، جزییات یک باغ معاصر را متمایز می‌کند.

انتخاب خاک در محوطه سازی

در محوطه سازی در بخش های مختلف عناصر با نیروهای دینامیکی و استاتیکی متفاوتی در کنار هم قرار میگیرند که هر کدام از آنها نیاز های متفاوتی برای زیر سازی دارند . همچنین با توجه به ایجاد بستر کاشت گیاهان در محوطه سازی ،بررسی ، جمع آوری ، خاکبرداری و خاکریزی با مطالعه دقیق خاک موجود در سایت و همچنین استفاده از خاک مناسب در محوطه سازی ، می تواند نقش مهمی در رشد و سهولت نگهداری گیاهان و استقامت عناصر در مقابل نیرو های ذکر شده داشته باشد .

مصالح ساختمانی در محوطه سازی

خوشبختانه امروزه تولید و نو آوری مصالح در بخش ساختمان با توجه به رونق ساختمان سازی در جامعه با رشد سریعی روبروست ؛ اما شناخت وانتخاب صحیح مصالح برای محوطه سازی امرییست که علاوه بر حس زیبایی شناسی در محوطه سازی نیاز به تجربه در مورد تغییرات احتمالی این مصالح در برابر شرایط جوی داراست . علاوه بر مصالحی که بصورت عمومی در فعالیت های مختلف ساختمانی استفاده میشود بخشی از مصالح بطور تخصصی فقط در محوطه سازی مورد استفاده قرار می گیرد که اطلاع از این موارد میتواند کمک بزرگی در بالا بردن سطح کار محوطه سازی باشد.

ساخت المانها در محوطه سازی

با توجه به مساحت وخواست کارفرما المانهای متفاوتی در محوطه سازی مورد استفاده قرار میگیرند. برخی از المانها عبارتند از آلاچیق ، رواق ، آّبنما ، برکه ، استخر ، باربیکیو و…

 آلاچیق در محوطه سازی

آلاچیق کلمه عمومی است که در زبان فارسی به هرنوع سرپناهی که در فضای باز استفاده میشود ، اطلاق می گردد و حتی نوع کاربری آن که در مواردی بعنوان پارکینگ اتومبیل استفاده می شود نیز تغییری در این نام ایجاد نمیکند . این در حالیست که در محوطه سازی برای انواع مختلف از آلاچیق ، بسته به کاربرد آن نامها و تعاریف جداگانه ای وجود دارد .

 آبنما در محوطه سازی

یکی از المان هایی که در چند سال اخیر برای  محوطه سازی شدیدا مورد استقبال عمومی قرار گرفته ، آبنما بوده است . ساخت آبنما می تواند با مصالح مختلف انجام پذیرد . در ساخت آبنما مواردی چون نحوه ریزش آب ، مقدار صدای مورد نیاز برای فضا، نور پردازی ، ایزولاسیون و سهولت نگهداری ، از اهمیت بالایی برخوردار است .

 برکه در محوطه سازی

برکه به فضایی گفته می شود که آب در آن بدون جریان و در فضایی بسته قرار دارد . برکه در محوطه سازی معمولا برای فضا هایی با هدف آرامش ، طراحی و ساخته می شود می توان المان مفیدی در تامین این هدف باشد . برکه ها علاوه بر کاربرد به لحاظ زیبایی در محوطه سازی ،می تواند نقش مهمی در ذخیره سازی آب برای آبیاری فضای سبز ایفا کند. گیاهانی چون نیلوفر آبی ، لویی و.. که به عنوان گیاهان آبزی در محوطه سازی و فضای سبز جهت زیبایی بیش از پیش استفاده می شوند ، در آبهایی که راکد هستند ( مثل برکه )  قادر به ادامه حیات اند.

هزینه طراحی محوطه سازی

قیمت محوطه سازی

محوطه سازی باغچه
Call Now Buttonمشاوره رایگان 09124682490