قیمت گاو آهن سه خیش

گاو آهن سه خیش یکی از انواع گاوآهن می باشد که از مهم ترین ابزار خاک ورزی در کشاورزی و برای زیرو رو کردن خاک از آن استفاده می شود.گاو آهن ها در مدل های گاو آهن برگردان دار، گاو آهن بشقابی، گاو آهن چیزل، گاو آهن دوار و گاو آهن زیر شکن بر اساس نیاز کشاورز تولیو و عرضه میشود.

شماره تماس: 09124682490

کاربرد گاو آهن سه خیش

هدف از کار کردن با گاو آهن سه خیش تامین نیاز های اولیه برای تغذیه گیاهان می باشد .کار گاوآهن به این صورت است که چنگال های آن در قسمت انتها درون خاک فرو رفته و شیار و خط هایی را در خاک ایجاد می کند که خاک را از زمین کنده و برگردانده که خاک زیر و رو می شود. برای تعیین کردن تعداد خویش های گاوآهن به قرتی که موتور تراکتور دارد توجه کرد.همچنین برای کندن زمین های سفت و سخت و چند لایه از گاوآهن و تراکتور های زیر شکن استفاده کرد. گاو آهن های بشقابی و دوطرفه برای زمین های بسیار بزرگ و وسیع و یا زمین هایی که بقایای چمن در آن است مورد استفاده قرار می گیرد.

قیمت گاو آهن سه خیش

گاو آهن قلمی

دیسک سنگین یا گاو آهن قلمی برای زیر و رو کردن زمین هایی که گیاهان غده ای مثل سیب زمینی یا چغندر قند دارند و زمین هایی که کشت پاییزه دیم دارند استفاده می شود. استفاده از گاوآهن برای زمین های سنگلاخی مناسب نیست ،برای این نوع زمین ها بهتر است از کولتیواتور با ساق فنری استفاده شود. قیمت گاوآهن سه خیش به ابعاد، محیط و بستر کشت، سایز و کارایی آن بستگی دارد.گاوآهن سه خیش یکی از پرفروش ادوات کشاورزی دراین صنعت می باشد.

گاوآهن برگردان دار سه خیش تلسکوپی

گاوآهن برگردان دار سه خیش تلسکوپی هم یکی از انواع گاوآهن می باشد و شامل سه تنظیم اصلی می باشد که روی گاو آهن انجام می شود. تنظیم عمق شخم – تنظیم تراز طولی – تنظیم تراز عرضی

تنظیم عمق شخم

با کمک چرخ تثبیت عمق معمولا با کمک چرخ تثبیت انجام شده که محل نصب آن در انتهای گاوآهن می باشد.

تنظیم تراز طولی

خطی که هنگام کار با گاو آهن به صورت طولی روی خاک انداخته می شود با راستای افق باید یکسان بوده که اگر این اصول انجام نشود باعث ایجاد شیار غیر یکنواخت روی خاک در شخم زدن می شود.

تنظیم تراز عرضی

خطی که هنگام کار با گاو آهن به صورت عرضی روی خاک انداخته می شود با راستای افق باید یکسان بوده که اگر این اصول انجام نشود باعث ایجاد شیب جانبی و یکنواخت نبودن شیارروی خاک در شخم زدن می شود.
از ویژگی های گاوآهن سه خیش تلسکوپی به انتقال ریشه ها از زیر بر روی خاک – اماده سازی بستر برای کاشت بذر- قاطی کردن کود با خاک – از بین بردن علف های هرز- نفوذ آب بیشتر در خاک – نفوذ بهترهوا در خاک – دفن کردن خا و خاشاک در زیر خاک و زیر و روی عالی و در آخر شخم اولیه مورد نیاز برای آماده کردن بستر خاک کشاورزی میتوان نام برد.

اجزای اصلی گاوآهن سه خیش تلسکوپی

  • عامل خاک ورز یا خیش
  • فریم یا شاسی
  • نقطه اتصال به تراکتور (که خود شامل سه نقطه می باشد.)

ادوات کشاورزی

Call Now Buttonمشاوره رایگان 09124682490